Gülşen’in ev hapsi kararı kaldırıldı

Gülşen’in ev hapsi kararı kaldırıldıŞarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha ilkin kendisi, sapıklığı oradan geliyor” benzer biçimde ifadeler kullanmıştı.

Gülşen’in bu sözlerinin arkasından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Gözaltına alınan Gülşen ifadesi alınmak üzere İstanbul Adalet Sarayı’na getirilmişti. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Gülşen ardından karara yapılan itiraz dilekçesinin kabul edilmesiyle birlikte ‘konutu terk etmeme’ gibi adli test şartıyla tahliye edilmişti.

Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Gülşen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istek edildi.

Öte taraftan, İstanbul 11.Asliye Ceza Mahkemesi’nce hazırlanan tensip zaptına gore, şüphelinin ‘konutu terk etmeme’ şeklindeki adli kontrol şartının da devamına karar verildi.

Bugün ise şüphelinin avukatının yeniden itirazı üstüne ev hapsi şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılması, İstanbul 7.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Verilen kararda ayrıca, şüphelinin yurt dışına çıkış yasağı ile her perşembe günü imza atma benzer biçimde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmedildi.

Şüpheli Gülşen’in yargılanmasına ise İstanbul 11.Asliye Ceza Mahkemesi’nde 21 Ekim saat 09.00’da başlanacak.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın