Şarkıcı Gülşen’in yargılanmasına yarın başlanacakŞarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha ilkin kendisi, sapıklığı oradan geliyor” benzer biçimde ifadeler kullanmıştı. Gülşen’in bu sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca tahkikat başlatılmıştı ve soruşturma dahilinde Gülşen ilkin tutuklanarak cezaevine gönderilmişti, daha sonra karara yapılan itiraz dilekçesinin kabul edilmesiyle beraber ‘konutu terk etmeme’ gibi adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

3 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor

Öte taraftan, Gülşen hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma da tamamlanmıştı. Hazırlanan iddianamede, şüpheli Gülşen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istek edildi.

Her perşembe imza şartı

İddianamenin kabul edilmesiyle birlikte yeni bir gelişme olmuştu ve Gülşen Çolakoğlu’nun, avukatının yeniden itirazı üstüne, ‘konutu terk etmeme’ şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verilmişti. Mahkeme tarafınca verilen kararda ek olarak, şüphelinin ‘yurt dışına çıkış yasağı’ ile her perşembe günü ‘imza atma’ benzer biçimde adli test tedbirlerinin uygulanmasına da hükmedilmişti.

Yargılanmasına yarın başlanacak

Şüpheli Gülşen Çolakoğlu’nun, 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talebiyle yargılanmasına, yarın saat 09.00’da İstanbul 11.Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın