Şarkıcı Gülşen hakim karşısında

Şarkıcı Gülşen hakim karşısındaŞarkıcı Gülşen’in imam hatiplilere yönelik 30 Nisan’daki bir konserinde ‘İmam Hatipte okumuş daha ilkin kendisi, sapıklığı oradan geliyor’ şeklindeki sözleri sebebi öne sürülerek, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına başlandı.
İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık Gülşen Çolakoğlu savunmasını yapmış oldu.

“Değerlerini incitmiş olabileceğimi düşündüğüm herkesten samimiyetle özür dilerim”

Sanık Gülşen, “Bütün mevzu sahne içinde bir arkadaşımla şakalaşmamdan ibarettir. Sahnedeki başka bir dostum, aramızdaki bir şakalaşma niyetiyle ‘seni imam taşısın’ dedi. İmam ise aramızda bu lakapla tanınan Miraç Çelenk isminde bir arkadaşımız. Bu lakabın benim bildiğim özel bir anlamı yok. Sahne şovlarımızda çoğunlukla şakalaştığım bir arkadaşımdı. Herkesin malum olduğu suretiyle latife sonu ‘kendisi’ diye bitmektedir. Bunu söylerken ne bir 3. şahıs, ne toplumsal bir sınıf ne de bir kesimi hedefledim. Bunu izleyiciye dönerek söylemedim, tekrarlamadım, alkışlatmadım, altını çizmedim. Dolayısıyla suç teşkil eden bir tarif sergilemedim. Bu sebeple değerlerini incitmiş olabileceğimi düşündüğüm herkesten samimiyetle özür dilerim. Bütün bunları hayatta Gülşen olarak var olmamın cezası olarak görüyorum” dedi.
Öte yandan duruşma avukatların beyanları ile devam ediyor.

Olayın Geçmişi

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” gibi ifadeler kullanmıştı. Gülşen’in bu sözlerinin arkasından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca soruşturma başlatılmıştı ve soruşturma çerçevesinde Gülşen ilkin tutuklanarak cezaevine gönderilmişti, hemen sonra karara yapılan itiraz dilekçesinin de kabul edilmesiyle beraber ‘konutu terk etmeme’ benzer biçimde adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Ev hapsi kaldırılmıştı

Hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte yeni bir gelişme olmuştu ve Gülşen Çolakoğlu’nun, avukatının yine itirazı üzerine, ‘konutu terk etmeme’ şeklindeki adli test tedbirinin kaldırılmasına karar verilmişti.

Mahkeme tarafından verilen kararda ayrıca, ev hapsi kaldırılan şüphelinin ‘yurt dışına çıkış yasağı’ ile her perşembe günü ‘imza atma’ gibi adli test tedbirlerinin uygulanmasına da hükmedilmişti.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın