Gülşen’in yargılanmasına devam ediliyor

Gülşen’in yargılanmasına devam ediliyorŞarkıcı Gülşen’in imam hatiplilere yönelik 30 Nisan’daki bir konserinde “İmam Hatipte okumuş daha ilkin kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklindeki lafları sebebiyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına devam ediliyor.

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müştekiler ve taraf avukatları hazır bulunurken Gülşen duruşmaya katılmadı.
Gülşen’in avukatı Emek Emre, “Yurt dışı çıkış yasağı ağır ceza mahkemesinde kaldırıldı. Mahkeme garanti bedeli olarak verilen paranın iade edilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Müşteki Eren Yıldırım, “Sanıktan şikayetçiyim, izleyiciye dönerek halka alkış tutturmuş ve imam hatiplileri hedef göstermiş ve hakaret etmiştir. İtibar suikastine maruz kaldım. Özrünü kabul etmiyorum” dedi.

“Sanık ifadeyi kullandığını kabul etmektedir”

Müşteki Önder İmam Hatipliler Derneği Avukatı Seçkin Koç, “Sanık ifadeyi kullandığını kabul etmektedir. Sanık sarkıcı bulunduğunu iddia etmektedir ancak sesinden oldukca kıyafetleri ve doğal olmayan cinsi yönelimleri desteklemesiyle gündeme gelmektedir. Ülkede milyonlarca imam hatipliler vardır. Bir şahıs bu ifadeyi kullanırsa binlerce bireyin zarar göreceği açıktır. Sanığın beraat etmesi halinde herhangi bir ferdin toplulukta sapık dersem benim yargılanmamı gerektirecek bir konum olmayacak diye düşünecektir. Sanığın cezalandırılmasını istek ediyoruz” dedi.

Mahkeme, müştekilerin katılma taleplerinin reddetti. Dosya mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderildi.

İddianameden:
Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” benzer biçimde ifadeler kullanmıştı. Gülşen’in bu sözlerinin arkasından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahkikat başlatılmıştı.

Savcılık tarafından hazırlanan 48 sayfalık iddianamede 702 müştekiye yer verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Gülşen ile alakalı, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi talep edildi.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın