VW yan kuruluşu Electrify America, EV şarj ağına Tesla konektörleri ekleyecek

Electrify America, kendisini Tesla’nın EV şarj standardı ile uyumlu hale getiren en son şirket oldu.

Volkswagen dizel emisyon skandalının çözümünün bir parçası olarak kurulan şirket, Perşembe günü yaptığı açıklamada Tesla’nın 2025 yılına kadar Electrify America ve Electrify Canada’nın hızlı şarj ağları için Kuzey Amerika Şarj Standardı (NACS) konektörü.

Electrify America, ağı boyunca Kombine Şarj Sistemi (CCS-1) konektörünü sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Electrify America CEO’su ve başkanı Robert Barrosa yaptığı açıklamada, “Kuruluşumuzdan bu yana, elektrikli araçların benimsenmesini kolaylaştırmak için kapsayıcı ve açık bir hiper hızlı şarj ağı oluşturmaya odaklandık” dedi. “Araçların birlikte çalışabilirliğini artıran ve kamuya açık şarjı kolaylaştıran endüstri çapındaki standartları desteklemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bugün, Tesla dışında Kuzey Amerika’da satılan neredeyse tüm EV’ler, Birleşik Şarj Sistemi (CCS) ve ayrıca Electrify America, EVGo ve ChargePoint gibi üçüncü taraf şarj ağları ile donatılmıştır. Geçen yıl Tesla, EV şarj konnektörü tasarımı ağ operatörlerini ve otomobil üreticilerini teknolojiyi benimsemeye ve Kuzey Amerika’da yeni standart haline getirmeye yardımcı olmaya teşvik etmek amacıyla. Çok fazla kamu ilgisi yok gibi görünse de, otomobil üreticileri sistemi benimsemek için Tesla ile çalışmaya başladı.

Geçen ay, büyük ABD otomobil üreticileri ford ve GM yanı sıra sonradan görme Riva ve Avrupalı ​​üretici volvo EV sahiplerine NACS adaptörleri sağlamaya başlama taahhüdünde bulunduk. Ford, GM ve Volvo, gelecekteki araçların da NACS şarj bağlantı noktasıyla donatılacağını söyledi.

Bu arada, Electrify America’nın ana şirketi VW Group, seçeneklerini hâlâ değerlendiriyor. Alman otomobil üreticisi yaptığı açıklamada, “şu anda Kuzey Amerikalı müşterileri için Tesla Kuzey Amerika Şarj Standardı’nın (NACS) uygulanmasını değerlendirdiğini” söyledi.

Volkswagen Group, NACS performansını ve müşterilerimiz için değeri optimize etmek için Tesla ile aktif olarak fırsatları tartışıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın