Scriptic, telefona öncelik veren yapay zeka içerik kitaplığını genişleterek 5,7 milyon dolar kazandı

el yazısı (daha önce ElectricNoir), sürükleyici hikaye anlatımı platformu Perşembe günü, üretken yapay zeka araçları kullanılarak oluşturulan telefon öncelikli etkileşimli oyun kataloğunu genişletmek için 5,7 milyon dolar fon topladığını duyurdu.

Stüdyo ayrıca fonu TV ve oyun yetenekleri ekibini oluşturmak ve yeni bir girişim olan kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği tanıtmak için kullanacak. Scriptic, kendi telefon öncelikli hikayelerini platformda paylaşmaları ve bunlardan para kazanmaları için AI özellikli içerik oluşturucu araçlarına erişim verilecek harici yazarları getirmeyi planlıyor.

Finansman turu, diğer yatırımcıların yanı sıra Amazon Alexa Fund ve Tower 26’nın katılımıyla Bitkraft Ventures tarafından yönetildi. Scriptic, toplam 8,2 milyon dolar topladı; bu, üretken yapay zekanın mobil oyun alanında yeni ve sıcak bir trend olduğunun bir işareti olabilir. Bu yılın başlarında Scriptic, Vgames, Moonfire ve melek yatırımcılar Twitch’in kurucu ortağı Kevin Lin ve Unity’nin kurucusu David Helgason’dan 2,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladı.

Scriptic en çok oyunuyla bilinir Senaryo: Suç Hikayeleri2022’de Netflix Games’te yeniden yayınlandı. Öncelikli telefon suç draması, izleyicilerin bölümlere ayrılmış hikayeyle etkileşim kurmasına olanak tanıyor. Oyuncular, kurbanın kısa mesaj dizileri, sesli notlar, gözetleme klipleri ve daha fazlasını içeren telefonuna bakarak bir cinayeti çözmelidir.

Londra merkezli stüdyo, 2018 yılında CEO Nihal Tharoor ve kreatif direktör Benedict Tatham tarafından kuruldu. Hikaye üretiminde üretken AI araçlarını erken benimseyenlerden biri oldu; Şirket yaptığı duyuruda, Scriptic’in içerik üretimine yardımcı olmak için 2021’de ChatGPT ve DALL-E’yi kullandığını yazdı. Şirket ayrıca metin, resim, video ve sesi etkileşimli deneyimleriyle harmanlamak için Midjourney, Runway Gen-2, ElevenLabs ve Murf.ai gibi diğer yapay zeka araçlarından da yararlanıyor.

Scriptic, “insan yaratıcıların” araçları yaratıcı ilham kaynağı olarak kullandığını belirtti.

Tharoor yaptığı açıklamada, “Sürekli değişen dijital yaşamlarımızı yansıtan hikayelerle dünyayı eğlendirmek amacıyla Scriptic’i yarattık” dedi. “Oldukça yetenekli bir yaratıcı ekibi, tescilli teknoloji teklifimizi ve bir dizi ileri teknoloji üretici yapay zeka teknolojisini bir araya getirerek, izleyicilerde gerçekten yankı uyandıran sürükleyici hikayeler yaratmayı başardık, var olan en etkileşimli ortam için amaca yönelik olarak oluşturuldu. – telefonlarımız.

Tharoor, bugünkü finansmanın Scriptic’in “anlatı Roblox’u olma” vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Şirket, tescilli Scriptic uygulamasının Android ve iOS cihazlarda 1,5 milyon organik yüklemeye sahip olduğunu iddia ediyor. Scriptic, uygulaması aracılığıyla komedi mahkeme draması You Be The Judge! ve zombi dizisi Viral.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın