Amazon, Echo serisini yeniliyor, bir Wi-Fi genişletici ve akıllı hoparlör kombinasyonu, Echo Pop’u ekliyor

Geçen sonbahardan sonra Amazon donanım etkinliği bize bir avuç yeni Echo cihazı getirdi, örneğin saat ile nokta ve diğer küçük güncellemelerin yanı sıra, Amazon bugün Echo serisinin gelişiyle birlikte yeni bir form faktörü içeren daha geniş bir yenileme sunuyor. Yankı Pop. Mevcut Nokta daha çok yuvarlak, balon şeklinde bir Yankı iken, Pop yarım daire şeklindedir ve lavanta ve deniz mavisi gibi gençlere uygun renklerde sunulurken aynı zamanda eero sayesinde evinizin Wi-Fi ağını genişletmeye hizmet eder.

Lansmanla birlikte Amazon, Echo Show 5, Echo Buds ve Echo Auto dahil olmak üzere diğer güncellenmiş Echo cihazlarını da tanıttı ve yapay zekanın Alexa’nın geleceğini nasıl etkilediğine dair daha fazla bağlam sundu.

Yakın zamana kadar Alexa’nın geleceği belirsiz görünüyordu. bölümün kaybettiği milyarlarca dolarsesli alışverişe ilham vermedeki başarısızlıkları ve daha sonra, daha büyük maliyet düşürme miktar işten çıkarmaları da içeren perakende devinde Amazon’un cihazlar grubunda.

Ancak Alexa Rohit Prasad’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı, TechCrunch’a Amazon’un Cihazlar ve Hizmetler organizasyonundaki 2.000 kişiden sadece “bunların sadece bir kısmının Alexa’da olduğunu” söyleyerek bu kesintilerin Alexa üzerindeki etkisini küçümsüyor. Prasad, “Yazılan bazı şeylerin aksine, bağlam olarak çok küçüktü” diyor. “Yol haritamız ve inancımız açısından Alexa, Amazon’daki en büyük yatırımlardan biri ve inancımız daha da arttı – özellikle de yapay zekanın ne kadar heyecan verici olduğu ve Alexa’nın nicel olarak farklı, daha iyi ve daha yararlı olabileceği bu dönemde. müşterilerimiz.”

Veya, satır aralarını okurken, Alexa’nın yapay zeka potansiyeli, öğrendiklerini Amazon’un başka yerlerine genişletme yeteneği göz önüne alındığında, Echo hoparlörler gibi şu anda yaşadığı cihazlarınkini geride bırakıyor.

Prasad, “Yapay zekadaki ilerlemelerin çok büyük olacağı konusunda çok iyimserim, ancak aslında Amazon işletmelerine katkıda bulunuyoruz” diye ekliyor. “Ve Alexa’nın o kişisel yapay zeka olma yolunda ilerlediğine inanıyorum – bu da bizim için başarılı bir iş olacak.”

Ürünlerin kendilerine gelince, görünüşe göre Dot’un pazar payını yiyebilecek olan 39,99 $ ‘lık yeni Echo Pop, öne bakan yönlü bir hoparlöre sahip ve güç kaynağı tarafından destekleniyor. Amazon AZ2 Neural Edge işlemci. Ayrıca eero Yerleşik olarak gelir ve cihazın mevcut bir eero Wi-Fi ağına 1.000 fit kareye kadar kapsama alanı eklemesine izin vererek cihaza ikili bir amaç sağlar.

“Lavender Bloom” ve “Midnight Teal”e ek olarak, Pop siyah beyaz olarak geliyor.

Amazon, Pop’un mevcut Dot serisine ek olduğunu ve onun yerine geçmediğini ve Dot ve Dot with Clock’ın mevcut olduğunu söylüyor.

Görsel Kaynakları: Amazon

Bu arada, 89,99 $’lık Echo Show 5 ve 99,99 $’lık Echo Show 5 Kids sürümü, önceki nesilden %20 daha hızlı hale getiren bir yükseltme aldı. Her ikisi de yeniden tasarlanmış bir mikrofon dizisini, daha hızlı bir AZ2 Neural Edge işlemciyi ve bası ikiye katlayarak daha net bir ses vaat eden yükseltilmiş bir hoparlör sistemini içerir.

Ve artık yeni akıllı ev standardını destekliyorlar Konuyeni Echo Pop’ta olduğu gibi.

ABD, İngiltere ve Almanya’da bulunan çocuk cihazı, reklamsız ve yaşa uygun uygulamalar, oyunlar, Alexa becerileri ve sesli kitaplar sunan bir yıllık abonelik hizmeti Amazon Kids+ içerdiğinden biraz daha pahalıdır. gibi diğer çocuk dostu özellikler AI destekli hikaye oluşturma aracı, Create with Alexa. İkincisinin iki yeni teması var: Dinozorlar ve Jazzy Jungle.

Görsel Kaynakları: Amazon

Amazon’un 49,99 $’lık Alexa kulaklıkları Echo Buds da 12 mm dinamik sürücü, geliştirilmiş netlik ve daha uzun ömürlü pil aracılığıyla daha zengin ses ile güncelleniyor.

Yeni Buds, tam şarjla 5 saate kadar sürekli oynatma ve toplam 20 saate kadar dinleme süresi elde eder – önceki nesilde 15 saat olan ikincisi daha fazladır. Kulaklıklarda ayrıca iki mikrofon ve bir ses algılama ivmeölçer, özelleştirilebilir dokunma kontrolleri, bir VIP filtresi ve çok noktalı eşleştirme bulunur.

Görsel Kaynakları: Amazon

Araçlar için mevcut Echo Auto da artık Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Japonya’daki müşterilerin kullanımına sunuluyor.

Görsel Kaynakları: Amazon

Alexa’ya gelince, Amazon daha önce akıllı asistanının geleceği hakkında bazı düşüncelerini paylaşmıştı. geçen ayın ilk çeyrek kazançları sırasında yatırımcılarla görüşme. Burada CEO Andy Jassy, ​​şirketin Alexa’yı güçlendirmek için daha “genelleştirilmiş ve yetenekli” bir büyük dil modeli (LLM) oluşturma çalışmalarından bahsetti ve yeni LLM’nin Amazon’un yalnızca bir değil, en iyi kişisel asistanı oluşturma hedefine doğru çalışmasına yardımcı olacağını söyledi. akıllı konuşmacı

Zaten, Alexa’nın deneyimlerinin çoğu, büyük bir 20 milyar parametreli dil modeli şimdiye kadar yapılmış en büyük kodlayıcı-kod çözücü modeli olduğunu söylediği kodlayıcı-kod çözücü mimarisi ile. ve ile Transformer tabanlı büyük ölçekli çok dilli modellerin tanıtımı, Alexa Öğretmen Modeli (veya adıyla AlexaTM), bildiklerini insan denetimi olmadan başka bir dile aktarabilir ve Alexa’nın daha akıllı, daha hızlı olmasına yardımcı olur. Model, çocukların ve Alexa’nın birlikte hikayeler uydurduğu Create with Alexa gibi konuşma becerilerinde de kullanılıyor.

Yine de, bu AI ilerlemelerine rağmen, çoğu müşteri Echo cihazlarını akıllı evlerini kontrol etmek veya Amazon siparişleri hakkında güncellemeler almak gibi temel görevler için kullanmaya devam ediyor. Alexa özellikli cihazların satışları şu anda 500 milyonu aşmış olsa da Amazon’un daha fazla ürün satmasına yardımcı olmadı. bulunan raporlar. Ancak Prasad, Alexa etkileşimlerinin yıldan yıla %35 artmasıyla Alexa kullanımının hala arttığını söylüyor. Asistanı bilgi almak için kullanan kişilerin yıldan yıla %50’den fazla arttığını belirtiyor.

Bundan sonra ne geleceğine gelince, yönetici yalnızca en geniş ipuçlarını sunar.

Alexa’nın amacının, Alexa’nın daha iyi yanıtlar vermesi, aynı zamanda gerçeklere dayanan yanıtlar vermesi olduğunu söylüyor. kaygı ile modern AI. Artı, Alexa’nın yanıtları son kullanıcıya göre kişiselleştirilmelidir. Örneğin, Alexa’ya sıcak hissettiğinizi söylerseniz, serinlemek için sahile gitmenizi değil, termostatınızı kapatmayı teklif etmelidir.

Prasad, “Kurumsal kullanım durumları için olan Bedrock hizmetini zaten duyurduk” diyor. Üretken yapay zeka ile derlemeye yönelik AWS’nin yeni araçları. “Ve sonra, Alexa için – Alexa’daki tüm konuşma deneyimlerini güçlendirmek gibi tüketici kullanım durumları için – yıl boyunca piyasaya süreceğimiz deneyimlerin niteliksel olarak farklı öğelerini bulacaksınız,” diye dalga geçiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın