Amazon sonbahar donanım etkinliğinin öne çıkan duyuruları

Amazon sonbahar donanım etkinliğinin öne çıkan duyurularıAmazon bu akşam güz donanım etkinliğini düzenledi ve birçok yeni teknolojik ürününün duyurusunu yapmış oldu. Yeni ürünler arasında Kindle Scribe, güncellenmiş bir Fire TV cihazı, Echo Auto’nun ikinci nesli de bulunuyor. Aşağıda Amazon güz etkinliğinin öne çıkan ürünlerini özet hâlinde bulabilirsiniz.

Kindle Scribe

amazon kindle scribe

Kindle artık sadece okuma amaçlı bir cihaz olmayacak. En yeni Kindle, E-Ink ekrana haiz, okuma ve yazma işlevlerini bir arada sunan bir tablet oluyor. 10.2 inç, 300 ppi ekran ile gelirken monitör kalemi olarak Basic Pen veya Premium Pen çeşitleri sunulacak.

Premium Pen, Basic Pen’e göre 30 dolar daha yüksek bir yurt dışı fiyatına sahip olacak. Üzerinde özelleştirilebilir bir kestirme düğmesi ve silgi için sensör bulunuyor. Standart ekran kalemiyle birlikte Kindle Scribe, 339 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olacak ve bugün itibarıyla ön siparişe açıldı.

5. Nesil Echo Dot

amazon echo dot

Amazon iki yeni Echo Dot hoparlör tanıttı. Bunlardan biri saate sahipken diğerinde saat bulunmuyor. Bunlar önceki nesil ürüne oldukca benzerken, şimdi daha gelişmiş ses çıkışı, sıcaklık sensörü ve dokunmatik hareketlerle kontroller ekleniyor. Saatli Echo Dot’ın daha yüksek çözünürlüklü ve daha parlak bir LED ekranı da bulunuyor.

Echo hoparlörlerle Wi-Fi ağını genişletme imkanı

İki yeni Echo Dot hoparlörünün yanı sıra, Amazon bu cihazların Eero Mesh Wi-Fi ağı için Wi-Fi menzil genişleticileri olarak kullanılabileceğini açıkladı. Bu yetenek Amazon’un duyurusunu yapmış olduğu yeni Echo hoparlörlerinin özellikleri içinde bulunurken, 20 Ekim’den itibaren dördüncü nesil Echo cihazlarına da gelecek. Daha sonra da dördüncü nesil Echo Dot cihazlarına gelecek.

Echo Auto

amazon echo auto

Amazon Echo Auto isminde yeni bir aygıt da tanıttı. Aslında bu aygıt 2018 yılından beri güncellenmemiş bir cihazın yeni sürümü oldu. Selefi benzer biçimde, yeni Echo Auto da otomobile Alexa sanal asistanı getiriyor. Böylelikle eller özgür şekilde otomobilin ses sistemini kontrol etme, Bluetooth üstünden gelen çağrıları kabul etme ve dahası gerçekleştirilebiliyor.

İkinci nesil Echo Auto daha minik boyutlara sahip. Böylelikle otomobillerin kontrol panellerine yerleştirilmesi de kolaylaşacaktır. Orijinal modelle karşılaştırıldığında, sekiz yerine beş mikrofon barındırdığı görülüyor. Ancak iyileştirilmiş algoritmaların yardımıyla radyo veya klima şeklinde öteki seslere karşın sesli komutları rahatlıkla algılayabiliyor. Yurt dışı fiyatı ise 54.99 dolar olarak belirlendi.

Alexa destekli BMW sesli asistanı

Bazı BMW otomobillerinin hâlihazırda Alexa desteğine sahip bulunmasına rağmen, BMW şimdi sesli asistanın teknolojisini, Amazon Alexa Özelleştirilmiş Asistan programı vesilesiyle kendi sistemini oluşturmak için kullanıyor. BMW, gelecek iki sene arasında kendi sesli asistanını otomobillerinde sunmaya başlamayı planlıyor.

Halo Rise

amazon halo rise

Amazon, Halo Rise adlı yeni bir aygıt da gösterdi. Bu cihaz geceleri baş ucunuzda durarak uykunuzu takip ediyor. Bunu da nefes ve hareket takibi odaklı sensörler yardımıyla yapıyor. Sonuç olarak ne kadar iyi uyuduğunuz konusunda bir tablo ortaya koyuyor. Ayrıca uyanmak için alarm kurmak da olası. Sahiplerini ışıklar ve sesle uyandırıyor. Cihaz bu yılın sonlarına doğru yurt dışında satışta olacak. Fiyatı da 139.99 dolar olarak belirlendi.

Fire TV Cube

amazon fire tv cube

Fire TV Cube cihazının en son sürümü çeşitli yükseltmelerle beraber geliyor. HDMI girişi yardımıyla set üstü aleti bağlama ve bu aleti sesle idare etme, yüksek çözünürlüklü içeriğin çözünürlüğünü daha da zenginleştiren süper çözünürlük yükseltme, Wi-Fi 6E desteği bunların arasında yer alıyor. Bu arada sekiz çekirdekli yeni yonga yardımıyla, Amazon’un belirttiğine nazaran, önceki nesil ürüne nazaran yüzde 20 daha hızlı çalışıyor. Yeni Fire TV Cube, 139.99 dolarlık fiyat etiketine sahip. Ön siparişler yurt haricinde bugün itibarıyla alınmaya başladı ve ekim ayında satışta olacak.

4K Fire TV

amazon fire tv

Yeni Fire TV Cube aletine ayrıca Amazon, iki yeni Fire TV Omni QLED TV’nin duyurusunu yapmış oldu. Bu yeni TV’ler çevresel fer sensörleriyle donatılmış ve etrafta kimse olmayınca monitörü karartıyor. 65 inç TV’nin 799 dolarlık fiyatı varken daha büyük boyutlu, 75 inç TV ise 1099.99 dolarlık yurt dışı fiyatın belirlendi.

Blink Mini için Mini Pan Tilt yuva

blink mini

Amazon, mevcut Blink Mini kamerayı tam test imkanlı durağan bir kameraya dönüştürmenin yeni bir yolunu tanıttı. Mini Pan Tilt adlı yuvayı masaya yada rafa yerleştirdikten sonra kamerayı bunun üzerine yerleştirmek mümkün oluyor. Daha sonra Blink uygulamasıyla kamerayı uzaktan kontrol etmek olası oluyor.

Mini Pan Tilt yuvanın yurt dışı fiyatı 29.99 dolar olarak belirlendi. Bunu Blink Mini kamerayla birlikte 59.99 dolarlık paket dahilinde satın almak mümkün oluyor.

Ring Spotlight Cam Pro

ring spotlight cam pro

Yeni Ring Spotlight Cam Pro daha gelişmiş özelliklerle geliyor. Bunların içinde 3d hareket algılama, kuş bakışı görünüş de yer alıyor. Hem kablolu bununla birlikte kablosuz versiyonları 229.99 dolarlık fiyat etiketine haiz. Bir de güneş panelli versiyonu var ki, onun fiyatı da 249.99 dolara satılacak. Ön siparişler bugün açıldı.

Amazon Astro robot

Similar Posts

Bir cevap yazın