Google Arama motorunda deneyimi iyileştirecek yenilikler geliyor

Google Arama motorunda deneyimi iyileştirecek yenilikler geliyorGoogle, Arama motorunda hem anahtar terimleri girme aynı zamanda sonuçları görüntüleme taraflarında değişimler meydana getirecek. Bu değişikliklerin gelecek aylarda kullanıcılar tarafından görülmeye başlanacağı belirtiliyor.

Örneğin oldukca yakında kullanıcıların sorularına, daha yazmayı bitirmeden yanıt almaya başlamalarına yardımcı olacak birtakım güncellemeler sunacak. Arama kutusuna bir şeyler yazmaya başladığınızda, Google otomatik tamamlama tavsiyeleriyle beraber çeşitli rozetler gösterecek. Ayrıca ilişkilendirilmiş konular ve kategoriler de gösterilecek. Böylelikle kullanıcıların alakalı sonuçlara daha hızlı şekilde yetişmesi hedefleniyor.

Arama neticeleri söz mevzusu olduğunda, Google’ın daha fazla dikey video da dahil olmak suretiyle, videolara daha fazla sorumluluk vermesini bekleyebilirsiniz. Google’a göre bu, kullanıcıların sonuçlarda gördüğü içerik biçimi türlerini çeşitlendirmeye hizmet ediyor.

Şirket, göz atılabilir, önceliği göresel içeren sonuçlara veren ve mobil cihazlarda ebedi kaydırma merkezli bir yaklaşım üstünden aşama kaydediyor. Siz de kaydırdıkça alakalı mevzuları göreceksiniz. Bir şehre baktığınızda, önemli yerlerin fotoğraflarını, oraya gitmek için yol tariflerini, mevcut hava durumunu ve gezginler için ipuçlarını görebilirsiniz. Ayrıca, arama sonuçları, şehri ziyaret etmiş içerik oluşturucuların videolarını içerebilir.

Google, bazı derinlemesine arama özelliğini de detaylandırdı. Bunlar insanların arama alışkanlıkları hakkındaki izlenimlere ve sonuçlara dayalı olarak geliştirildi. Daha fazla ayrıntı görmek yada önemsediğiniz şeylere odaklanmak için ilgili konuları ekleyip kaldırabilirsiniz. Farkında olmadığınız şeyleri keşfedebilirsiniz. Google, Oaxaca’nın plajlarını ve müzik geleneklerini örnek olarak kullanıyor. Bu özellik, gezileri planlamak için fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Bu, ilgili aramaların bir evrimi gibi görünüyor. Sonuçları daha mantıklı bir şekilde düzenleyerek insanların mevzuları keşfetmesine yardımcı olmak için basitleştirilmiş ve birleşik bir yaklaşım olarak tanımlanıyor. Sonuç olarak, her şey Arama’yı basitleştirmek ve ihtiyacınız olan yada ihtiyacınız bulunduğunu bilmediğiniz detayları size daha hızlı ulaştırmakla ilgili görünüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın