Amazon, 40 $ ‘lık Echo Pop ile Echo Dot’un altını çiziyor

Eski deyişi bilirsiniz: Amazon Echo’nun biçim faktörlerini beğenmediyseniz, birkaç dakika bekleyin. Alexa’yı daha fazla eve sokmak söz konusu olduğunda şirket görünüşte her şeyi denedi. Bazıları zamanın testinden geçti, diğerleri ise zamanın kumlarında kayboldu. hatırla Amazon Musluğu? Yankı Görünümü? peki ya Yankı Noktası (Bunu gerçekten beğendim), Artı Ve Döngü? (Yaşamak için bu şeyler hakkında yazıyorum ve şirketin bir Alexa Yüzüğü yaptığını tamamen unutmuştum.) Bazıları kullanışlılığını yitirdi, bazıları farklı ürünler tarafından yamyam edildi ve bazıları başlangıçta pek mantıklı gelmedi.

Yayın temposu, şirketin Big Mouth Billy Bass’ları başımıza bıraktığı yıllara göre biraz yavaşlamış gibi görünüyor, ancak bölümün ölümüyle ilgili raporlar şu an için biraz abartılı görünüyor. Bu sabah şirket, mevcut cihazlarda yapılan yükseltmeleri ve çok yıllık favorisi Echo Dot ile kabaca aynı alanı kaplayan tek yönlü bir akıllı hoparlör olan Echo Pop şeklinde yeni bir cihaz duyurdu.

Görsel Kaynakları: Amazon

Echo Dot ve Google Home Mini gibi ürünler, ilgili akıllı asistanlarını kapıdan geçirecek şekilde tasarlanmıştır. Maliyet, yalnızca ucuz bir kablosuz hoparlör olarak hizmet vermek amacıyla bir tane satın almayı düşünecek kadar düşük. Pazarlama materyalleri ne derse desin (“harika ses” ifadesinin tüm anlamını yitirecek kadar çok kullanıldığını görüyorum), bir tane satın alan çoğu insan, birinci sınıf bir audiophile deneyimi yaşadıkları yanılsamasına kapılmıyor (umarım).

Yerine oturduğunda, Alexa’dan sizin için biraz müzik çalmasını isteyebilirsiniz. Ve belki bir hava tahmini. Oh, ve kuzeninizin yılda bir kez konuştuğunuz akıllı ampul size Noel’i getirdi – onu da kontrol edebilirsiniz. Sonra bir sabah uyanıyorsunuz ve evinizde üçü banyoda olmak üzere 50 Echo cihazı var.

Görsel Kaynakları: Amazon

40 Dolar’lık Pop, Dot’u 10 Dolar azaltıyor – bu, ürünlerin toplam maliyetinin önemsiz bir kısmı değil. Şirket, ürünün Dot ve/veya Dot With Clock’un yerini alacağını reddetmesine rağmen. Bununla birlikte, Pop, pazar payını yamyam etmeye mahkum görünüyor. Form faktörü açısından, sanki birisi bir Noktayı ikiye bölmüş ve yönlü hoparlörü desteklemiş gibi görünüyor. Siyah, beyaz, lavanta ve turkuaz renklerinde mevcuttur (ikincisi her ikisi de seri için yenidir).

Fiyat, biçim faktörü ve renkler göz önüne alındığında, Amazon, yeni Echo Show 5 Kids’ten biraz daha olgun olsa da, standart Echo ücretinden daha genç bir kitleyi hedefliyor gibi görünüyor. Gençler, yurda taşınan kolej çocukları ile birlikte birincil demo gibi görünüyor. Büyük bir akıllı ev ekosistemine en ucuz bağımsız giriş noktası olabilir. Tanıdık Echo Dot mavi ışık halkası, Alexa’nın ne zaman dinlediğini size bildirmek için hoparlör ağının hemen üzerinde duracak şekilde kesildi. Pop, Amazon’un kendi AZ2 çipinde çalışır ve menzil genişletici olarak ikiye katlanmasını sağlayan yerleşik Eero desteğine sahiptir.

Görsel Kaynakları: Amazon

Pop bu sabah yanında açıklandı bir dizi ürün yenilemesiEcho Show 5, Echo Buds ve Echo Auto güncellemeleri dahil. Sarah, şirketin cihaz bölümünden 2.000 kişinin katıldığı son tur ışığında Alexa’nın geleceği hakkında Kıdemli Başkan Yardımcısı Rohit Prasad ile konuştu. Yönetici, “Yazılan bazı şeylerin aksine, bağlam olarak çok küçüktü” dedi. “Yol haritamız ve inancımız açısından Alexa, Amazon’daki en büyük yatırımlardan biri ve inancımız daha da arttı – özellikle de yapay zekanın ne kadar heyecan verici olduğu ve Alexa’nın nicel olarak farklı, daha iyi ve daha yararlı olabileceği bu dönemde. müşterilerimiz.”

Üretken yapay zeka, doğal olarak, ChatGPT ve Bard gibi sistemler hakkındaki son abartılı sözlerle akılda kaldı. Amazon, uzaydaki kendi çalışmalarını zaten tartıştı ve konuşma komutlarının gelecekte Alexa’yı nasıl zorlayabileceğini görmek kolay. Ama aynı zamanda, akıllı asistanın dışarıdan mücadele ediyor gibi göründüğü bir noktaya da geliyor. Prasad, “Yapay zekadaki ilerlemelerin çok büyük olacağı konusunda çok iyimserim, ancak aslında Amazon işletmelerine katkıda bulunuyoruz” diye ekliyor. “Ve Alexa’nın o kişisel yapay zeka olma yolunda ilerlediğine inanıyorum – bu da bizim için başarılı bir iş olacak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın