Alexa’nın yeni özelliği, Echo hoparlörünüzün Uber Eats sipariş güncellemelerinizi duyurmasını sağlar

rent a car 34

Uber Eats siparişinizin nerede olduğunu mu merak ediyorsunuz? Alexa yakında size söyleyebilecek. Amazon bugün yenisini duyurdu ortaklık Echo cihaz sahiplerine Amazon’un sesli asistanı aracılığıyla Uber Eats siparişlerini takip etme olanağı verecek olan Uber ile. Bu ayın sonlarından itibaren Uber Eats kullanıcıları, tercihlerine bağlı olarak Echo akıllı hoparlörleri aracılığıyla güncellemeler almalarını sağlayan yeni bir sipariş izleme özelliğini açabilecek.

Amazon, kullanıcıların Alexa Skills olarak bilinen üçüncü taraf ses uygulamalarını Echo kullanıcıları olarak benimsemelerini sağlamak için mücadele etti. eğiliminde kullanmak cihazları için temel görevlerzamanlayıcı ayarlamak, müzik çalmak veya akıllı evlerini kontrol etmek gibi. Uber entegrasyonu, Alexa cihaz sahiplerini yeni bir şey denemeye itebilir, çünkü Uber’in kendi uygulamasında sipariş izleme özelliğini pazarlayarak benimsemeyi artırmasına yardımcı olur.

Güncelleme yayına girdiğinde, kullanıcılar Uber Eats uygulamasının Sesli Asistan ayarlarında yeni bir “Alexa ile Takip Et” seçeneğini etkinleştirebilecek. Ardından, yemek siparişlerini kontrol ettikten sonra, siparişin ilerlemesini izlemeye başlamak için yeni bir Alexa düğmesine dokunabilirler.

Uber Yiyor x Alexa

Echo sahiplerinin sipariş takibi güncellemelerini alabilmelerinin birkaç yolu vardır. Echo’nun mavi halka ışığını sarıya çeviren daha geleneksel bildirim yöntemini seçebilirler ve müşteriler buna “Alexa, bildirimim nedir?” Bu, örneğin Alexa kullanıcılarının Amazon teslimat güncellemelerini nasıl kontrol edebileceklerine benzer.

Diğer seçenek, Alexa’nın evdeki Echo cihazlarından birine veya tümüne siparişte bir durum değişikliği olduğunda gerçekten duyuru yapmasına izin verir. Bu şekilde, Alexa yemeğin ne zaman hazır olduğunu, teslimat için ne zaman teslim alındığını ve sürücünün evine ne zaman geldiğini anons edeceğinden, Uber Eats müşterisinin siparişinin nerede olduğunu görmek için sürekli telefonunu kontrol etmesi gerekmez.

Alexa, herhangi bir nedenle iptal edilmiş gibi, siparişle ilgili bir değişiklik olduğunda da duyuru yapacak.

Uber, özelliğin nasıl çalışması gerektiği konusunda Amazon ile yakın bir şekilde çalıştı. Özelliği, kullanıcının hesap düzeyinde etkinleştirdiği bir şey yerine, kullanıcının her siparişte etkinleştirmesi gereken bir şey yapmaya karar verdi. Şirket, ikincisinin riskli dezavantajları olabileceğine inanıyordu.

“Örneğin, sandviç siparişi veren ancak Alexa ile eller serbest bildirimlerini etkinleştirdiğini unutan bir müşteri hayal edin. Şimdi de evde uyuyan bir bebekleri olduğunu hayal edin,” diye açıkladı Uber Eats baş ürün müdürü Ethan Hollinshead, bir blog yazısında. “Ya da birisinin seyahat ederken sipariş verdiği ve Alexa’nın evdeki herkese bildirim sağladığı bir senaryo hayal edin.”

Bunun yerine, yeni deneyim, Alexa’nın sizi güncellemeler konusunda isteğe bağlı olarak uyarmasının rahatlığını bir araya getiriyor, ancak her zaman açık bir entegrasyonun rahatsız edici olumsuz yanları yok. Alexa’nın uyarılarını isteyip istemediğinizi her siparişte seçebilirsiniz.

Uber’in Google Asistan ve Siri ile olan diğer entegrasyonlarına katılan özelliğin, Uber Eats’ın ABD’deki müşterilerine bu ayın sonlarında ulaşması bekleniyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın