Uber, yeni ürün ve özelliklerinin merkezine aileyi (hatta gençleri) koyuyor

Aile, Uber’in son ürün atağının merkezinde yer alıyor.

Uber, Çarşamba günü yıllık “Git al” etkinliği, 13 yaşındaki gençlerden ve hesap bağlamak isteyen ailelerden ve hatta uygulamayı kullanmak yerine bir araç çağırmayı daha rahat hissedebilecek yeni bir müşteri grubunu çekmeyi amaçlayan bir dizi yeni ürün ve özellik.

şirket ev sahipliği yaptı iki benzer olay Uber, parti otobüsleri rezervasyonu ve Uber Eats için sesli siparişten OpenTable ve Viator aracılığıyla restoran ve etkinlik rezervasyonu yapmaya kadar, Uber’in toplu taşıma ve teslimat genelinde ürünleri piyasaya sürdüğü geçen yıl.

Uber’in Go-Get lansmanlarının çoğu, yalnızca yeni gelir akışları oluşturmak ve yeni kullanıcıları çekmek için değil, aynı zamanda müşterileri diğer Uber kanallarına geri besleyen her bir ürünle kapalı bir iş döngüsü oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu, Uber’i ulaşım alanında geniş bir erişimle gören dokunaçlı bir stratejidir. Ve şirket için çalışıyor olabilir.

Uber’in ilk çeyrek kazanç raporu, beklenenden daha güçlü mali temele sahip bir şirket gösterdi. Uber, genel olarak analist tahminlerini aştı ve yemek dağıtım işinin, şirketin temel araç çağırma platformunu desteklerken büyümeye devam ettiğini gösterdi. Yıldan yıla, Uber’in brüt rezervasyonları ilk çeyrekte %19 artışla 31,4 milyar dolara ulaştı ve gelir %29 daha arttı.

Uber’in Go-Get lansmanlarından çıkan sayısız ürüne ne kadar yatırım yaptığı veya gelir elde etmede ne kadar başarılı olduğu Uber’in bilançosundan net değil. Bununla birlikte, güncellemeler ve yeni uygulama özellikleri muhtemelen şirkete, Uber’in o zamandan beri terk ettiği birçok ay görüntüsünden çok daha ucuza mal oluyor. otonom sürüş ünitesi Uber ATG ya da bikeshare planı Zıplama Bisikletleri.

Bağlantılı aile profilleri ve genç hesapları

Uber Bir genci davet edin

Ebeveynler, çocuklarının seyahatini takip edebilmeleri için gençlerini bir Uber hesabı oluşturmaya davet edebilir. Resim Kredisi: uber

Aileler artık birden fazla Uber hesabını birbirine bağlayan profiller ayarlayarak müşterilerin yolculuk ve teslimat ücretlerini merkezi bir hesaptan ödeyebilmesini sağlayabilir. Bu merkezi hesap aynı zamanda gerçek zamanlı konum ve sipariş güncellemelerine de ev sahipliği yapacak. bu ne zaman ve nerede yayınlanacak?

Uber ayrıca 22 Mayıs Pazartesi günü ABD ve Kanada’da bir düzineden fazla şehirde 13 ila 17 yaş arası kullanıcılar için genç hesapları oluşturma özelliğini başlatmayı planlıyor. 2017’de şirket, genç hesapları oluşturmak için bazı erken pilot uygulamaları denedi, ancak hiçbir zaman işe yaramadı. Bu teklif, temel olarak Uber’in son beş yılda piyasaya sürdüğü bir dizi güvenlik özelliğini birleştiriyor.

Örneğin, tüm sürücülerin geçmiş kontrolünden ve sürekli kontrollerden geçmesine rağmen, genç hesapların başka bir tarama katmanı vardır – bir Uber sözcüsüne göre, yalnızca yüksek puanlı, deneyimli sürücüler gençlerden yolculuk talepleri alabilir. Ayrıca ebeveynler, çocuklarının yolculuk ilerlemesini canlı olarak takip edebilecek ve onları kimin sürdüğü hakkında bilgi alabilecek. Uber’e göre, ebeveynler yolculuk sırasında doğrudan sürücüyle iletişime geçebilir, Uber’in destek ekibiyle iletişime geçebilir ve çocukları adına bir sorunu bildirebilir.

Aileler gelecek hafta ABD’nin Tucson, Phoenix, Atlanta, Bloomington, Minneapolis, St. Paul, Kansas City, New York City, New York banliyöleri, Columbus, Cincinnati, Dayton, Nashville, Dallas, Houston şehirlerinde genç hesapları oluşturabilecekler ve San Antonio. Kanada’da bu özellik Vancouver, Montreal, Edmonton, Winnipeg, Quebec City, Sherbrooke, Saguenay, Trois-Rivieres, Lethbridge, Red Deer, Saskatoon, Regina, Gatineau, Laurentides’te kullanıma sunulacak.

Genç hesapları da yakında Uber Eats’ta da kullanılabilecek, böylece ebeveynler çocuklarının içki siparişi vermemesini, sadece kovalayıcılar ve munchies sipariş etmesini sağlayabilir.

Çok genç ve çok yaşlılar için

Uber Sürücü bilgi metni

Akıllı telefonu olmayan sürücüler, uygulamayı kullanmadan yolculuk rezervasyonu yapmak için 1-833-USE-UBER’i ​​arayabilir. Resim Kredisi: uber

Uber, küçükler için güvenli koltuklu yolculuklar sunmak için bir araba koltuğu şirketi olan Nuna ile iş birliği yaptığını duyurdu. Ebeveynler ve bakıcılar, bir yolculuk talebinde bulunabilecek ve rezerve edebilecektir. Nuna’nın RAVA araba koltuğudoğumdan 65 kiloya kadar olan çocuklar için uygundur. Uber, bunun işe yarayacağı veya kaç sürücünün Nunas’a erişebileceği konusunda net değildi.ancak ek şehirlerde kullanıma sunulmadan önce New York City ve Los Angeles’ta başlıyor.

Uber bunu açıkça söylemese de şirket, yaşlılara yönelik bir özellik de başlatıyor. “Uber kullanmak isteyen ancak akıllı telefon kullanmaya aşina olmayan” aile üyeleri artık uygulamayı kullanmadan Uber rezervasyonu yaptırabilecek. ABD’li müşteriler, bir temsilciyle İngilizce veya İspanyolca konuşmak için 1-833-USE-UBER’i ​​(1-833-873-8237) ücretsiz olarak arayabilir ve önceden yolculuk talep edebilir veya rezervasyon yaptırabilir. Müşteriler rezervasyon yaptıktan sonra yolculuğu onaylayan, araba ve sürücü hakkında bilgi, tahmini teslim alma süresi ve yolculuklarını takip etmek için bir bağlantı sağlayan bir metin mesajı alacaklar.

Uber, bu hizmeti kullanan yolcuların yolculuklar için nakit ödeme yapıp yapamayacaklarını veya nasıl ödeyeceklerini netleştirmek için zamanında yanıt vermedi.

Uber, ilk olarak Aralık 2020’de benzer bir pilot uygulama başlattı, ancak Uber, COVID-19 salgını nedeniyle bunu duraklattı.

Çete çetesi

Uber Grup Siparişi Yinelenen Siparişler

Gruplar, Uber Eats’ta yinelenen siparişler oluşturabilir ve her üye kendi kişisel eşyalarını bir grup siparişine ekleyebilir. Resim Kredisi: uber

Uber ayrıca grup odaklı bazı ürünler de piyasaya sürdü. Örneğin, Uber Eats artık aile üyelerini, oda arkadaşlarını veya istediğiniz herkesi paylaşılan sepetinize kendi ürünlerini eklemeye davet etmenize izin verecek. Hatta insanların olmazsa olmazlarını eklemelerini istediğiniz zaman için son tarihler bile belirleyebilirsiniz, aksi takdirde size Twizzlers olmaz, Cody! Çoğu mağaza faturayı otomatik olarak bölmenize izin verir, böylece Uber uygulamasından çıkıp Venmo’yu açmanıza gerek kalmaz.

Bu özellik ayrıca, tekrarlayan market siparişleri vermenize ve ailenize ve arkadaşlarınıza her hafta ürünlerini eklemelerini hatırlatmanıza olanak tanır.

Uber, yolculuklar için benzer bir ürün piyasaya sürüyor. Belirli şehirlerde, bir grup gezisinde başkalarını adreslerini eklemeye davet edebilirsiniz. Bu işlevi ilk kullananlardan biriyseniz, haritada rotaya baktıktan sonra adres eklemek isteyebilirsiniz. Uber, uygulamanın her bir kişiyi en verimli rotaya göre almak için durakları otomatik olarak güncellemesini sağlamak için hala karışıklıklar üzerinde çalıştığını söylüyor.

Ayrıca, her bir kişiden seyahatte geçirdikleri süre için ücret alma özelliği de üzerinde çalışılıyor. Bu, size ve grubunuza mali durumu halletmek için Uber uygulamasından ayrılmanız için bir neden vermemekle kalmaz, aynı zamanda “çok daha kolay” olduğu için arkadaşlarınızı uygulamaya katılmaya zorlamanıza da yardımcı olabilir.

Hediye ve seyahat

Uygulamada bir Uber hediye kartı mı gönderiyorsunuz?  Sevimli küçük bir video mesajı ekleyin.

Uygulamada bir Uber hediye kartı mı gönderiyorsunuz? Sevimli küçük bir video mesajı ekleyin. Resim Kredisi: uber

Esnasında son Get-Go etkinliği, Uber, belirli bir günde ulaşması planlanabilen Uber hediye kartlarını tanıttı. Artık Eats’ta bir şişe şarap veya bir buket çiçek gibi bir hediye kartı veya başka bir şey gönderdiğinizde, bir video hediye mesajı ekleyebilirsiniz.

Çarşamba günü Uber, birkaç yeni seyahat özelliğini de açıkladı. İlki Uber Central olarak adlandırılır ve size eski moda bir taksi demenin son kalıntıları olan konuksever konsiyerjlere yöneliktir. Artık konsiyerjler, konuklara yolculuk ayarlamak için Uber for Business’ta Uber Central’ı kullanabilir. Misafir olarak siz, kendi uygulamanız aracılığıyla yolculuk bilgileriyle ilgili bilgilendirileceksiniz ve yol boyunca yolculuğun ilerlemesini takip edebilirsiniz.

İkinci özellik sınırlı bir özelliktir. Bu yaz, gezginler veya Yunanistan’ın Mikonos kentinde bulunan kişiler, doğrudan Uber uygulaması aracılığıyla tekne rezervasyonu yapabilecek. Bunun sadece bir tekne mi yoksa uygulama aracılığıyla özel kiralama için birçok teknenin mevcut olup olmayacağı net değil ve Uber, açıklama girişimlerimizden kaçındı. şirket bir başlattı Londra’da benzer tekne ürünü geçmişte, taşıtlara yöneliktir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın