Disney+ yayın modelini değiştirdi, tüm ‘Echo’ bölümlerini aynı anda başlatmayı planlıyor

Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Fiege, Marvel’ın yeni Disney+ şovunun “Eko,” bir MCU serisi için bir ilk olan art arda yayınlanıyor. Disney+, 29 Kasım’da tüm Sezon 1 bölümlerini yayınlayacak.

“Hawkeye” spinoff’unda Alaqua Cox, fotografik refleksleri olan sağır bir Kızılderili karakteri olan Maya Lopez’i canlandırıyor. O, süper kötü Kingpin’in (Vincent D’Onofrio tarafından canlandırılan) evlatlık kızıdır, ancak, yeraltı suç dünyasını devirmek isteyen Daredevil ile birlikte savaştığı bilinmektedir. Charlie Cox’un “Echo”da Daredevil olarak geri döneceği bildirildi.

Bu, “Wandavision”, “She-Hulk” ve “Ms. hayret.”

Disney’in yeni tıkınma stratejisi, şirket için şaşırtıcı bir hareket ve “özellikle yeni başlıklar için önemli etkileşim” sağladığı için art arda yayınlanma modeliyle yemin eden rakip Netflix’in izinden gidiyor. söz konusu Q3 2022 hissedar mektubunda.

Disney+, “ ile başlayan Star Wars oyunlarıyla suları test etti.Obi Wan Kenobibirden fazla bölümle prömiyeri yapılan ilk canlı aksiyon Star Wars şovuydu. Bu sırada, “Andor” üç bölümlük bir prömiyer yaptı ve 12 bölümle en uzun canlı aksiyon Disney+ sezonu oldu.

Şirket muhtemelen kaybettikten sonra sürüm yaklaşımını değiştirme baskısını hissediyor. dört milyon Disney+ abonesi son çeyrekte toplam sayı 157,8 milyona ulaştı. İçinde 2023’ün ilk çeyreğiakış hizmeti 2,4 milyon abone düşerek ilk abone kaybını gördü.

Disney toplam maliyetlerden 5,5 milyar dolar tasarruf etmeyi planlıyor ve 3 milyar dolar içerik tasarrufuna gidiyor.

Hareket aynı zamanda Marvel oyun planını yeniden düşünürken gelir. daha önce fiege söz konusu stüdyo, hangi MCU projelerinin yayınlanacağı konusunda daha hesaplı olmak istiyor. Pek çok hayranın süper kahraman şovları dalgasından bunaldığı ve Marvel’ın bunu biraz yavaşlatmasının zamanı geldiği iddia edildi.

Fiege, “Orada çok fazla ürün ve dedikleri gibi, nefret ettiğim bir kelime olan çok fazla ‘içerik’ varken zamanın ruhunu yakalamak daha zor,” dedi. Haftalık eğlence röportaj. “Ama Marvel Studios ve MCU projelerinin gerçekten öne çıkmasını ve yukarıda durmasını istiyoruz. Böylece, biz 5. ve 6. Aşamaya ilerledikçe insanlar bunu görecek. Disney+ şovlarını yayınlama hızımız değişecek, böylece her biri parlama şansı elde edebilecek.”

Bu nedenle, bölümleri haftadan haftaya yayınlamak yerine, “Echo”yu tam bir sezon olarak yayınlama kararı, MCU yayın programını kademeli olarak azaltmak için kasıtlı bir çabanın başlangıcı gibi görünüyor.

Upfronts sunumu sırasında Fiege, 6 Ekim’de Disney+’a gelecek olan “Loki” 2. Sezonunun resmi prömiyer tarihini de açıkladı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın