Signal, TechCrunch Disrupt 2023’ün Güvenlik Aşamasında gizlilik, şifreleme, yapay zeka ve daha fazlasını konuşuyor

Teknoloji odaklı dünyamızda, bir zamanlar demokrasinin temel taşı olan mahremiyet hakkı endişe verici bir hızla yok oluyor. Ancak herkes, Büyük Teknoloji şirketlerinin ve ulus devletlerin her dijital iletişimi denetlemesine hevesli değil. Uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’in bugüne kadar 100 milyondan fazla indirilmesinin bir nedeni bu olabilir.

Uygulamanın kar amacı gütmeyen geliştiricisi Signal Foundation, gizliliğin ve güvenliğin sadık bir savunucusudur. Gerçekten de, olacağını söyledi Birleşik Krallık’tan ayrılmak şifrelemesini zayıflatmak yerine. Kuruluşun ilkeleri — dayalı mümkün olduğunca az kullanıcı verisi tutmak – güvenlikte gerçekten nadirdir.

Bu nedenle, Signal Vakfı başkanı Meredith Whittaker’ın “Signal and the Future of Encrypted Messaging” adlı oturumda bize katılacağı için çok heyecanlıyız. üzerinde bulacaksınız Güvenlik Aşaması de TechCrunch Bozma 202319-21 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek.

Whittaker ile dünyanın en yaygın güvenlik girişimlerinden birini yönetmek için gerekenler hakkında konuşmak için sabırsızlanıyoruz. Hem kuruluş hem de ürün olarak Signal’e ve nasıl güvenilir hale geldiğine ve yaygın olarak nasıl görüldüğüne odaklanacağız. Altın standart uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulamaları.

Signal’in yıldız itibarı, diğer girişimleri benzer bir yol izlemeye teşvik edebilir mi? Değilse, çalınmaması veya kötüye kullanılmaması için bu verileri nasıl koruyabiliriz? Ayrıca hükümetlerin arka kapı şifreleme girişimlerini nasıl haklı çıkardığına ve şifrelemeyi ve dolayısıyla mahremiyeti korumak için mücadele etmenin neden gerekli olduğuna geri döneceğiz.

Ayrıca Whittaker’ın yapay zekanın zararlı sosyal sonuçlarına bakış açısını da tartışacağız. -de yakın tarihli bir konferans San Francisco’da Whittaker, büyük şirketlerin yapay zekayı teknolojik gücü kullanmak için nasıl kullandığından ve bu devasa veri kümelerinin popülasyonları gözetlemek için nasıl kullanılabileceğinden bahsetti ve yapay zekayı “bir gözetleme teknolojisi” olarak adlandırdı.

Gizlilik, güvenlik ve yapay zeka gibi gerçek dünya sorunlarını anlayan ünlü bir uzmanın gerçeklik kontrolü yapacağından emin olduğumuz bu test için bize katılın.

Konuşmacımız ve bu zorlu konuların üstesinden gelmek için kapsamlı nitelikleri hakkında aşağıda daha fazla bilgi edinin.

Meredith Whittaker: Signal Vakfı başkanı

Signal başkanı Meredith Whittaker, endüstri, akademi ve hükümet genelinde 17 yıldan fazla teknoloji deneyimine sahiptir. Signal’e katılmadan önce, NYU’da Minderoo Araştırma Profesörüydü ve kurucu ortağı olduğu AI Now Enstitüsü’nün fakülte direktörü olarak görev yaptı.

Whittaker’ın araştırmaları ve bilimsel çalışmaları, küresel yapay zeka politikasını şekillendirmeye ve yapay zeka hakkındaki kamusal anlatıyı, gözetim işi uygulamalarını ve modern yapay zekanın ihtiyaç duyduğu endüstriyel kaynakların yoğunlaşmasını daha iyi tanıyacak şekilde değiştirmeye yardımcı oldu. NYU’dan önce Google’da on yılı aşkın bir süre çalıştı, burada ürün ve mühendislik ekiplerini yönetti ve Google’ın Açık Araştırma Grubunu kurdu. Ayrıca, şu anda internet performansıyla ilgili dünyanın en büyük açık veri kaynağını sağlayan, küresel olarak dağıtılan bir ağ ölçüm platformu olan M-Lab’ın kurucu ortaklarından biridir.

Whittaker, Google’ın yapay zeka ve onun tehlikeleriyle ilgili endişelere yetersiz yanıt vermesine karşı çıkan temel düzenleyicilerden biriydi ve Google Walkout’un ana düzenleyicilerinden biriydi. Whittaker, Beyaz Saray’a, FCC’ye, New York şehrine, Avrupa Parlamentosu’na ve diğer birçok hükümete ve sivil toplum kuruluşuna gizlilik, güvenlik, yapay zeka, internet politikası ve ölçüm konularında danışmanlık yaptı. Kısa bir süre önce ABD Federal Ticaret Komisyonu başkanının yapay zeka konusunda kıdemli danışmanı olarak bir dönemi tamamladı.

Güvenlik Aşamasında Bize Katılın

konusunda önde gelen uzmanlarla daha fazla konuşma duyun. Güvenlik Aşaması, veri koruma, gizlilik düzenlemeleri, bilgi paylaşımı, risk yönetimi ve daha fazlası gibi konuları içeren. bu sadece bir tanesi altı çığır açan sektör için altı yeni aşama Disrupt’ta. Biletinizi bugün ayırtın!

Şirketiniz TechCrunch Disrupt 2023’e sponsor olmak veya katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle şu şekilde iletişime geçin: bu formu doldurmak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın