Hyper, iPhone tabanlı, VTuber dostu avatar platformu için Amazon’dan 3,6 milyon dolar ve daha fazlasını topladı

Oyunların yanı sıra YouTube üzerinden ve diğer yerlerde dünyayla etkileşim kurmak için hareket yakalama destekli manga ve animeden ilham alan avatarlar kullanan çevrimiçi kişilikler olan VTubers, büyük bir iş haline geldi ve en popülerleri topluca rafa kalktı. yüz milyonlarca saat sadık hayran kitleleri, kazançlı sponsorluklar ve daha fazlası için talep ile birlikte bir ay içinde izlenme sayısı.

Şimdi, büyük teknolojinin biraz dikkat çekmeye başladığı görülüyor. adlı bir girişim Aşırı Bu avatarların geliştirilmesini ve kullanılmasını çok daha kolay (ve daha az maliyetli) bir kuruluş haline getirmek için geliştirilen teknoloji, Amazon’dan ve içerik ve avatar oluşturma dünyasında bazı büyük isimleri içeren diğer önemli yatırımcılardan fon aldı.

Şirket henüz kullanım rakamlarını açıklamıyor, ancak buradaki destekçiler bazı ilginç çekişmelerden bahsediyor. 3,6 milyon $’lık başlangıç ​​turu, Two Sigma Ventures tarafından yönetiliyor ve ayrıca MakersFund, Twitch’in sahibi Amazon’un Alexa Fund’ı ve Brud, Inc.’in (Lil Miquela’nın yaratıcısı) kurucusu Trevor McFedries; Facemoji’nin (Google tarafından satın alınan avatar platformu) CEO’su ve kurucusu Robin Raskza; ve Dan Romero (CEO ve sosyal medya platformu Farcaster’ın kurucusu).

2020 itibariyle, tahmini çevrimiçi aktif yaklaşık 10.000 VTuber olduğunu. Bu, bugün piyasada aktif olan oyun yayıncılarının sayısının sadece bir kısmı — 15 milyon YouTube, Instagram, TikTok ve uzun kuyruklu yeni medya ufkunda pek çok başka yerde kanallar yürüten on milyonlarca içerik oluşturucu bir yana, yılda yaklaşık 1 milyar kullanıcıdan oluşan bir izleyici kitlesiyle Twitch’te.

Ancak Hyper – hareket yakalama takımlarının, pahalı bilgisayar ve kamera ekipmanının ve yazılımın ve bant genişliği yükünün tipik olarak titiz bir kurulumunu yalnızca bir iPhone ve bir uygulamanın çok daha hafif bir yaklaşımıyla değiştirerek – yeni bir talep damarı açabileceğine inanıyor. bu platformlarda VTuber tarzı avatarlar yapmak ve kullanmak.

Hyper’ın CEO’su ve kurucusu Aaron Ng bir röportajda “Dünyanın en büyük avatar şirketi olmak istiyoruz ve bunu yapabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

San Francisco merkezli Hyper, Winter ’21 kohortunun bir parçası olarak YCombinator’da inkübe edildi ve bu en son finansmanı hem mevcut işini geliştirmeye devam etmek hem de avatar teknolojisine dayalı yeni ürünler üzerinde çalışmak için kullanıyor.

Bu plandaki ilk adım, avatar yapay zeka asistanlarına geçiş olacak.

En yeni özelliği, Hyper’ın diğer VTuber avatarları gibi görünebilen, ancak aslında tamamen yapay zekaya dayalı yapay zeka tabanlı karakterler oluşturmak için bir araç olan Hyper AI’dır. Kişisel sohbet botları olarak veya bir VTuber avatarının kullanıldığı her yerde görünen hikaye anlatma karakterleri olarak veya insan VTuber sadece bir mola vermek istediğinde ancak hayranların istemediği durumlarda kendi başlarına etkinliği ilerletmek için kullanılabilirler.

rent a car 34

VTuber’lar tarafından kullanılan avatarlar tipik olarak insanları tarafından desteklenirken, Hyper AI karakterleri, OpenAI’nin GPT’si üzerine inşa edilmiş ve Hyper tarafından doğal dil sorularına ve diğer açıklamalara yanıt verecek şekilde özelleştirilmiş üretken AI tarafından desteklenmektedir. Ng, OpenAI’nin API’lerinin en hazır ve kullanışlı olmasına rağmen, zaman içinde girişimin muhtemelen başkalarıyla da çalışacağını söyledi.

Ng, “Birden çok büyük dil modelinin oluşturulmasını hikaye anlatımının üstesinden gelmek için iyi bir şey olarak görüyoruz” dedi. “Rekabet edebilirler ve etkileşim için en iyi olanı kullanacağız. Hiçbirine bağlı değiliz.”

Ng, VTuber avatarlarının tamamı hayranlar için anlatılar oluşturmakla ilgiliyse, bu süreçteki bir sonraki mantıklı adımın bu olduğunu ekledi.

“Bunu, insanların bu karakterlerle etkileşime girebileceği yeni bir hikaye anlatımı dünyası olarak görüyoruz” dedi. “Asıl görevimizden çok uzak değil.”

Hikaye anlatmaya ve insanlar için yeni bir karakter oluşturma yöntemi sağlamaya odaklanma, Amazon’un şu anda ilgilendiği ve yatırım yapmak istediği şeye tam anlamıyla uyuyor.

Alexa Fonu başlangıçta Echo/Alexa sesli yapay zeka ekosistemindeki yeni girişimlere fon sağlamak için bir araç olarak tasarlanmıştı, ancak Amazon bu şablonu alıp Amazon’un işini geliştirmekle ilgilendiği diğer alanlara da uyguladı. En son dönüşlerden biri kesişme noktası olmuştur. yeni medya ve içerikAlexa Fund’dan Paul Bernard’ın bu yılın başlarında TechCrunch’a açıkladığı gibi.

“Sentetik medya, sanallaştırma, metaverse ve içerik oluşturucu ekonomisi ıvır zıvırları. Portföy için şu anda yeni bir değer önerisi olarak Amazon’un medya bölümüyle daha fazla çalışmaya başlıyoruz” dedi. “Bir Amazon hizmetine veya deneyimine uyum genellikle ileriye dönüktür. Genellikle türünün ilk örneği olan, daha önce hiç yapılmamış bu şeyleri görebiliriz. Özünde, kendi içlerinde gelecekte geçerli olabilecek gelişen teknoloji alanlarına bahis koyan stratejik bir fondur; bizim durumumuzda çoğunlukla cihaz işimiz veya medya işimiz için.”

Bunun, Hyper’in araçlarını Twitch’e entegre etmek veya teknolojisini Amazon’un sahip olduğu içerik IP’sine dayalı karakterler oluşturmak için kullanmak, Amazon platformlarında başka bir yerde kullanmak veya tamamen başka bir şey için kullanmak anlamına gelip gelmeyeceği, Hyper’ın nereye hitap edebileceğini görebilirsiniz.

Amazon’un burada aklında ne olabileceğine dair bir ipucu, Alexa Fund portföyündeki başka bir girişim olan “sentetik etkileyici” platformunda bulunabilir. süper plastik: Oradaki plan, Superplastic’in bazı karakterlerinin etrafında daha geniş bir medya imparatorluğu inşa etmektir. Bu, Amazon’un Hyper ile izleyebileceği bir yol da olabilir.

Ng, “Sahip olduğu yüksek IP miktarı nedeniyle öncelikle Amazon ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu arada, Apple’ın Vision Pro kulaklığının piyasaya sürülmesi gibi gelişmeler, tüketicilerin dijital etkileşimden beklentileri söz konusu olduğunda, hedef direklerini yeniden değiştirecek ve dijital olarak yerel içerik oluşturan şirketler için daha fazla olasılığa ve daha fazlasını oluşturmak için araçlara kapı açacak. BT.

Two Sigma Ventures Ortağı Dan Abelon yaptığı açıklamada, “Hyper Online, içerik oluşturma ortamını hızlandırma ve genişletme potansiyeline sahip” dedi. “Yaratıcıların kullanımı kolay çözümlerle gerçekten ilgilendiklerini biliyoruz ve Hyper kendini bu yeni biçim için en iyi mobil araçları sağlamaya adamıştır.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın