‘Attack on Titan’ yayıncısı Kodansha, ABD’de K Manga uygulamasını başlattı

Kodanşa“Attack on Titan”, “The Seven Deadly Sins” ve “Ghost in the Shell” gibi popüler oyunların arkasındaki yayıncılık şirketi, Çarşamba günü ABD’li kullanıcıların yüzlerce mangayı ücretsiz okuyabilmesi için yeni K Manga uygulamasını başlattı.

Piyasaya sürüldüğünde, yukarıda bahsettiğimiz üç başlığın yanı sıra “Tokyo Revengers”, “Fairy Tail”, “Battle Angel Alita”, “Rent-a-Girlfriend”, “Don’t Toy With” dahil olmak üzere yaklaşık 400 manga başlığı mevcuttur. Ben Miss Nagatoro, “Edens Zero”, “Flying Witch” ve “Aho-Girl: A Clueless Girl”, diğerleri arasında. Kodansha zamanla daha fazla başlık eklemeye devam edecek.

400 başlıktan, şu anda serileştirme aşamasında olan 60 başlık olacak. Şirket yaptığı duyuruda, en yeni bölümlerin aynı anda uygulamada yayınlanacağını yazdı.

Özellikle, tüm bu başlıklar profesyoneller tarafından resmi olarak çevrilmiştir, bu nedenle İngilizce konuşan kullanıcılar artık ücretsiz mangaların hayranlar tarafından çevrildiği korsan siteleri ziyaret etmek zorunda değildir. K Manga’nın proje lideri Yuta Hiraoka, TechCrunch’a verdiği demeçte, K Manga’da sunulan manga başlıklarının çoğunun daha önce hiç İngilizceye çevrilmediğini söyledi. Hiraoka, K Manga’nın uygulamayı oluşturmasının iki yıldan fazla sürmesinin ana nedeninin bu olduğunu ekledi.

Manga satışları ABD’de artış eğilimi görmeye devam ederken, Kodansha’nın ABD merkezli uygulamasını başlatmasının tam zamanı. Sadece 2022’de, 28.4 milyon Satılan kopyalar, manganın çizgi roman/çizgi roman pazarında önemli bir oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırdı. daha önce Kodansha bildirildi ABD’deki manga satışlarının geçen yıl üç katına çıktığını.

Görsel Kaynakları: Kodanşa

VIZ Manga, Manga Plus ve Crunchyroll Manga gibi, kullanıcılardan bir abonelik için kaydolmaları istenmeden önce belirli sayıda bölümü ücretsiz olarak sunan birçok manga uygulaması vardır. K Manga ise ücretsiz seçeneğini biraz farklı yapıyor.

Kodansha’nın yeni uygulaması, okuyucuların ek bölümlerin kilidini açmasına olanak tanıyan bilet ve puan sistemlerine sahiptir.

Örneğin uygulama, kullanıcılara günlük olarak verilen “Normal Biletler” ve kullanıcılara giriş bonusları veya video reklamlar aracılığıyla günde üç veya dört kez verilen “Premium Biletler” sunmaktadır. Normal biletler yalnızca bir başlıkta kullanılabilirken, premium biletler üç gün sürer ve birden fazla başlıkta kullanılabilir.

Bir bilet bir bölümün kilidini açar. Kullanıcılar, biletlerini yalnızca yanında turuncu bilet sembolü bulunan başlıklarda kullanabilirler.

Puanlar, kullanıcıların bölümlerin kilidini açmasının başka bir yoludur. Biletler gibi bunlar da reklam izleyerek kazanılabilir – her reklam kullanıcılara 50 puan verir. K Manga ayrıca belirli başlıkları okurlarsa onlara 5 puan verir.

Bir kullanıcı puanlarla bir bölümün kilidini açtığında, hesabı aracılığıyla bu bölüme süresiz olarak erişebilir. Ve bir kullanıcının puanları biterse, bunları her zaman gerçek parayla satın alabilirler. Bir puanın maliyeti 1 senttir, böylece kullanıcılar 1 dolar harcayabilir ve 100 puan alabilir.

Bununla birlikte, bir dezavantajı, bir bölümün 69 veya 99 puana mal olabilmesidir. Bölüm başına puan sayısı, başlığa ve bölümün ne zaman yayınlandığına bağlı olarak değişir. (Eski bölümler tipik olarak yeni bölümlerden daha az puan gerektirir.)

Şirket, uygulamanın “her zaman ücretsiz” bölümler sunan ve bilet veya puan gerektirmeyen bazı başlıklar da sunduğunu belirtti.

2015 yılında Kodansha, yalnızca Japon okuyucular için ilk manga uygulaması Magapoke’u (dergi cebi) piyasaya sürdü. Uygulamanın şu anda aylık beş milyon aktif kullanıcısı ve 20 milyon uygulama yüklemesi var.

K Manga, bilet ve puan sistemleri, öneri özellikleri, yeni çıkan bölümlerde güncelleme bölümü, arama işlevi, tür sekmeleri ve favoriler listesine başlık ekleme seçeneği dahil olmak üzere Magapoke ile neredeyse aynıdır. Bununla birlikte, ABD uygulamasında, kullanıcıların mangayı incelemeleri ve birbirleriyle etkileşim kurmaları için bir yorum bölümü yoktur. Hiraoka, Kodansha’nın bu özelliği yakın gelecekte başlatmayı planladığını söyledi.

K Manga şu adreste mevcuttur: iOS Ve Android cihazlar. Şirket, sonunda uygulamayı diğer ülkelerde de başlatmayı planlıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın