TED, küresel iklim konferansı TED Countdown’ı 2023 yazında Detroit’e getiriyor

TED Gelecek Forumu: Geri Sayım girişimi

TED Geri Sayımıİklim krizine yönelik çözümleri hızlandırmayı taahhüt eden küresel bir girişim olan , ikinci Zirvesinin 11-14 Temmuz 2023 tarihlerinde Detroit, Michigan’da gerçekleşeceğini duyurdu. Zirve ayrıca, iklim krizine yönelik çözümlerin hızlandırılmasında iş dünyasının rolüne odaklanan, TED Geri Sayım’ın bir girişimi olan TED Gelecek Forumu’nun açılış toplantısına da ev sahipliği yapacak.

2023 TED Geri Sayım Zirvesi bilim, aktivizm, inovasyon, iş, finans, politika ve hayırseverlik sektörlerinden 700 lideri bir araya getirecek. Michigan Central’da ağırlanan, hareketlilik ve toplumun kesiştiği noktada en acil zorluklara hitap eden yeni açılan bir inovasyon merkezi, ve tarihi Fillmore Detroit, Zirve, gerçek dünya çözümlerini geniş ölçekte vurgulayan TED Konuşmalarını içerecek; İhtiyacımız olan araçları ve ortaklıkları keşfetmek için tasarlanmış Çığır Açan Oturumlar; ve Amerikan otomobil endüstrisinin kalbindeki şehrin nasıl kapsayıcı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa ettiğini görmek için yerel yenilikçilerle sürükleyici tesis dışı deneyimler.

Dört günlük etkinlik şunları içerecektir:

  • Yedi ana sahne seansı40’tan fazla TED Konuşması, röportaj ve performans içeren
  • Tesis dışı “saha” deneyimlerison teknoloji EV ve pil üretim hatlarına ve atıkları geri dönüştüren fabrikalara yapılan ziyaretlerden “siyahtan yeşile” ekonomiyi inşa eden liderler, Michigan’a yerleşen iklim göçmenleri ve düzenleyici manzarayı değiştirmek için çalışan politika yapıcılarla toplantılara kadar
  • İşbirliğini ölçeklendirmek için Çığır Açan Oturumlarrejeneratif tarıma geçiş ve iklim adaptasyonunu nasıl finanse ettiğimiz üzerine çalışma oturumlarının yanı sıra en zorlu iklim sorunlarını çözmek için şirketler yaratan girişimcilerle sunum oturumları dahil

Öne çıkan temalar ve odak alanları şunları içerir:

  • Bilimin durumu + ilerleme: BM’nin iklim ilerlemesine ilişkin küresel değerlendirmesi için neredeyiz ve bu, anlayışımızı ve eylemlerimizi nasıl yeniden çerçevelendiriyor?
  • Olumlu devrilme noktaları: Nerede fark ettiğimizden daha hızlı ilerleme kaydediyoruz ve şimdi kilidini açmamız gereken en önemli çığır açan çözümler neler?
  • Uyarlanabilir yenilik: 1,5 derecelik bir dünyada şoklarla karşılaşan 3,8 milyar insanın direncini ne artıracak?
  • Ayrılıklar arasında köprü kurmak: Çeşitlilik içinde birliği nasıl buluruz ve farklılıklarımıza rağmen ilerlemeyi nasıl sağlarız?

“Michigan Central, daha sürdürülebilir ve eşitlikçi bir gelecek yaratmak için çalışırken Countdown ve TED Future Forum’a ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyor” dedi. Michigan Central CEO’su Joshua Sirefman. “İklim krizine yönelik çözümlerin hızlandırılması, daha fazla sosyal, ekonomik ve fiziksel hareketlilik sağlayan inovasyonun geliştirilmesini gerektiriyor – Michigan Central’ın çalışmalarının merkezinde yer alan misyon. Detroit, bu kritik konuşmalara ev sahipliği yapmak için mükemmel bir şehir ve dünyayı tamamen restore edilmiş Kitap Deposu Binasında ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.”

TED Countdown, Detroit merkezli işletmeler, yerel liderler, sanat organizasyonları ve Başkanlık Ofisi ile işbirliği yapıyor. her ikisi de Zirve tasarımına katkıda bulunur ve ek topluluk aktivasyonlarını şekillendirir. Detroit’ten konuşmacılar, Zirve programı boyunca belirgin bir şekilde yer alacak ve yerel kuruluşlar, mekanlarda ve Detroit şehri genelinde deneyimler tasarlamak için TED ile ortaklık yapıyor. Mevcut ortaklar şunları içerir: Detroit Bürosunu ziyaret edin, Detroit Anlatı Ajansı, Detroit’i Büyütmeye Devam Edin, Gerçek Zamanlı Medya Ve Detroit Blight Avcıları.

“Son TED Geri Sayım Zirvesi Edinburgh, İskoçya’daydı ve bir sonrakinin Michigan, Detroit’te düzenleneceği için çok heyecanlıyım” dedi Carla Walker-Miller, Walker-Miller Energy Services’in CEO’su. “700 küresel lideri burada bir araya getirmek, şehrin dört bir yanındaki harika çalışmaları çoğaltmak ve çeşitli izleyicilerle karşılıklı öğrenmeyi ve paylaşmayı teşvik etmek için muazzam bir fırsat.”

2020’de Leaders’ Quest ile ortaklaşa lansmanından bu yana TED Countdown, 100’den fazla ülkede 1.000’den fazla yerel iklim olayını kolaylaştıran 230 milyondan fazla görüntüleme sağlayan 140 iklim TED Konuşması da dahil olmak üzere 170’den fazla çözüm odaklı orijinal video ve podcast yayınladı. ülkeler ve TED’in Audacious Projesi ile iklim çözümleri için 470 milyon dolardan fazla hayırsever fon sağladı.

TED Gelecek Forumu

TED Countdown tarafından toplanan TED Gelecek Forumu, küresel ekonomiyi dönüştürmeye ve herkes için sağlıklı, müreffeh bir gelecek yaratmaya yardımcı olmak için daha büyük bir iklim hırsıyla ilerlemeye kendini adamış bir şirketler topluluğudur. Forum, ilerlemeyi hızlandırabileceğimiz kritik iş odaklı girişimleri belirlemek için kurucu şirketleriyle birlikte çalışacaktır. TED daha sonra, ekonomideki işletmeleri harekete geçirmek için ilham vermek amacıyla etkinliklerde ve TED platformları aracılığıyla hem başarıların hem de zorlukların dönüşüm hikayelerini anlatacak.

TED Gelecek Forumu, benzersiz endişeleri olan çeşitli endüstrileri içerir ve hepsi de uzun vadede yeşil geçişe ciddi şekilde bağlıdır. 13 Kurucu şirket: AB InBev, BCG, Bolt Threads, CEMEX, COFRA Holding, Ford, Google, Interface, Maersk, Mars, Nestlé, Ørsted ve Siemens. 11-14 Temmuz 2023 tarihlerinde Michigan, Detroit’te yapılacak TED Geri Sayım Zirvesi’nin ardından diğer şirketleri Forum’a davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.

İş dünyasının gönülden katılımı olmadan iklim değişikliğiyle mücadele edemeyiz” dedi. Lindsay Levin, Countdown’ın kurucu ortağı ve ortaklıklar başkanı + TED’de etki. “Gelecek Forumu, iş dünyasının çalışma şeklini değiştirme ve bunu yapmak için farklı alanlarda çalışma cesaretine sahip liderleri bir araya getiriyor.”

“Bir şirketi dönüştürmenin hayaller ve detayların birleşimini gerektirdiğini deneyimlerimden biliyorum. Cevapları bulmadan önce büyük hayaller kurmamız ve ardından bunu anlamak için ayrıntılar üzerinde gerçekten çok çalışmamız gerekiyor” dedi. Jim Hagemman Snabe, TED Gelecek Forumu Vizyon Konseyi başkanı, Siemens AG başkanı ve Allianz SE başkan yardımcısı. “TED Gelecek Forumu, şirketlere yeşil geçişlerini hızlandırmak için cesaret ve bilgi birikimi bulmalarında yardımcı olmakla ilgilidir çünkü bu, iş açısından iyi bir anlam ifade eder – ve yapılacak doğru şey de budur.”

“Ford’un üretimin geleceğini inşa etmek ve insanların hareket etme ve bağlantı kurma biçiminde devrim yaratmak için çalıştığı Detroit’te Geri Sayım ve TED Gelecek Forumu’nu ağırlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Ford Motor Company’de sürdürülebilirlik, homologasyon ve uyumluluktan sorumlu küresel direktör Cynthia Williams.Her yerdeki insanlar, iklim değişikliğine yanıt vermede çözümler ve aciliyet için Ford gibi şirketlere bakıyor. Ulaşımın daha kapsayıcı, eşitlikçi ve sürdürülebilir bir geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak için – güçlü bir işbirliği olacağına inandığımız bir şekilde – fikirlerimizi ve kaynaklarımızı bir araya getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

“Yerel ve küresel topluluklarda, tedarik zincirlerinde ve gıda zincirlerinde iklim değişikliğinin artan etkilerini her gün görüyoruz. Daha sürdürülebilir, adil bir gelecek, iklim değişikliğine karşı mücadelede verilen taahhütleri yerine getirmek için bugün iş sektöründe anlamlı adımlar atmayı gerektirecek” dedi. Mars Gıda ve Beslenme Başkanı Shaid Shah. “Gelecek Forumu’nun kurucu üyesi olarak TED ile ortaklık kurarak ve sektörler arası liderler ve emsallere katılarak, işbirliği ve alışılmadık ortaklıklar aracılığıyla çabalarımızı artırıyoruz – ve diğerlerini – kritik bir mücadele için yeni müttefikler kazanmaya çağırıyoruz. daha sürdürülebilir bir gelecek.”

“Bilgi, şirketimizin temelidir. Kurucularımız bize iddialı, neredeyse cüretkar bir misyon belirlediler: dünyadaki bilgileri organize etmek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek” dedi. Google’ın baş sürdürülebilirlik sorumlusu Kate Brandt.İklim değişikliğinin meydan okuması da benzer bir ölçekte hırs gerektiriyor. Birçok yönden, önümüzdeki yıllarda misyonumuzu gerçekleştirme şeklimizin merkezinde yer alır. Sürdürülebilir bir gelecek, bireylerin, kuruluşların ve hükümetlerin her gün aldığı kararlara bağlıdır. İşletmelerin birlikte daha hızlı hareket etmesi gerektiğini biliyoruz, bu nedenle iklim krizine yönelik çözümleri hızlandırmak için yenilik ve bilgiyi bir araya getirmeye odaklanan ve başkalarının da bize katılması için ilham vermesini umduğumuz, gelişen bir şirketler topluluğunun parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”

İşbirliği, dünyanın karşı karşıya olduğu acil iklim sorunlarını çözmenin anahtarıdır” dedi. Ezgi Barcenas, AB InBev Sürdürülebilirlik Direktörü. “AB InBev, TED Countdown ve TED Future Forum ve ortak şirketleriyle, daha fazla tezahüratla dolu bir gelecek yaratmak için en son yeniliklerle küresel değer zincirlerini yeniden tasarlamak üzere ortak çalışmaktan heyecan duyuyor.”

Benzersiz bir şekilde konumlandırılmış TED Geri Sayım ortaklarının bir alt kümesi, TED Gelecek Forumu girişimini destekliyor. Ortaklar arasında B Ekibi, Çevresel Savunma Fonu, Fundação Dom Cabral​, Generation Investment Management, Global Warming Mitigation Project, Kite Insights, Maersk Mc-Kinney Moller Center for Zero Carbon Shipping, Project Drawdown ve Stand.Earth yer alıyor. Sektörler arası küçük bir grup lider, Vizyon Konseyi’nin bir parçası olarak TED Gelecek Forumu’na rehberlik eder. Buna Jim Hagemann Snabe (Başkan), Manish Bhardwaj, Habiba Ahut Daggash, Nili Gilbert, Rebecca Henderson, Wanjira Maathai, Roya Mahboob, Gonzalo Muñoz, Kim Stanley Robinson, Suzanne Simard ve Nigel Topping dahildir.

TED Geri Sayımı hakkında daha fazla bilgi edinin Buradave Detroit Zirvesi hakkında daha fazla bilgi edinin Burada.

TED Hakkında

TED, hayal gücünü harekete geçiren, olasılıkları kucaklayan ve etkiyi hızlandıran fikirleri keşfetme ve yayma misyonundadır. Organizasyonumuz kendini meraka, akla, hayrete ve bilginin peşinde koşmaya adamıştır – herhangi bir gündem olmadan. Dünyayı daha derinden anlamak ve başkalarıyla ilişki kurmak isteyen her disiplinden ve kültürden insanı memnuniyetle karşılıyoruz ve herkesi fikirlerle ilişki kurmaya ve onları topluluğunuz içinde harekete geçirmeye davet ediyoruz.

TED, 1984 yılında Teknoloji, Eğlence ve Tasarımın birleştiği bir konferans olarak başladı. Bugün bilimden ticarete, eğitimden sanata ve küresel meselelere kadar her şeyi araştıran çok sayıda dünya çapında topluluğu ve girişimi kapsamaktadır. Yıllık konferanslarımızdan derlenen ve web sitesinde yayınlanan yüzlerce TED konuşmasının yanı sıra TED.comorijinal podcast’ler, kısa video serileri üretiyoruz, animasyonlu TED-Ed dersleri ve 100’den fazla dile çevrilen ve dünya çapında ortaklıklar aracılığıyla dağıtılan TV programları. Her yıl 3.000’den fazla bağımsız çalışan TEDx etkinlikleri Fikirleri paylaşmak ve her kıtadaki topluluklar arasında köprü kurmak için insanları bir araya getirin. İçinden cesur Proje, TED, dünyayı daha güzel, sürdürülebilir ve adil kılmayı amaçlayan projeler için yaklaşık 3 milyar dolarlık fon sağlanmasına yardımcı oldu. 2020’de TED başlattı geri sayım, iklim krizine yönelik çözümleri hızlandırmak ve net sıfır emisyonlu bir gelecek için bir hareketi harekete geçirmek için bir girişim. TED’lerin tam listesini görüntüleyin birçok program ve girişim.

TED, kar amacı gütmeyen, partizan olmayan bir vakfa aittir. Amacımız, herkes için takip etmeye değer bir gelecek yaratmaya yardımcı olmaktır.

TED’i takip edin: LinkedIn, instagram, TikTok, Mastodon, twitter Ve Facebook

Michigan Merkez hakkında

Michigan Merkez daha fazla sosyal, ekonomik ve fiziksel hareketliliğin önündeki engelleri ele alan yeni teknolojiler ve programlar geliştirmek için bir merkezdir. Michigan Central, Ford Motor Company’nin finansmanıyla katalize edildi – hem açık bir platform hem de – şehir, bölgesel ve uluslararası mucitler ve yatırımcılar, akademisyenler ve girişimciler, sivil toplum sesleri ve hükümet liderleri ve işletme sahipleri ve kurumsal ortaklar için – bir harekete geçirici mesaj. mobilite çözümlerine topluluk temelli bir yaklaşımla daha sürdürülebilir, eşitlikçi bir gelecek sağlamak. Detroit’in bir değişim motoru olarak zengin tarihini temel alan dönüştürücü Michigan Central projesi, şehrin mevcut topluluk dokusunu güçlendirmeyi ve ekonomisini harekete geçirirken, dünya çapında hareketlilik ve toplumun kesiştiği en acil zorluklarda toplu eyleme ilham vermeyi amaçlıyor.

Temas etmek

Allison Bartella | bası[email protected]


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın