FIS satın aldı ve Better.com işten ayrıldı

tekrar hoş geldiniz Değişim! Bunu gelen kutunuzda istiyorsanız, kaydolun Burada. Mary Ann ve Christine çok ihtiyaç duydukları tatile çıktıkları için önümüzdeki hafta sonu bir ara vereceğiz (dürüst olmak gerekirse bunu planlamamıştık!) ama merak etmeyin, The Interchange 25 Haziran’da gelen kutunuza geri dönecek.

Fintech dünyasında konsolidasyon devam ediyor

Geçen hafta, fintech dünyasındaki birkaç önemli haber olayıyla sona erdi. İlk olarak, Ingrid ve ben hakkında yazdık FIS, hizmet olarak bankacılık girişimi Bond’u satın alıyor açıklanmayan bir miktar için. (Fintech Business Weekly’den Jason Mikula ilk önce haberi verdi). Anlaşma, hem fintech alanındaki altyapının dayanıklılığının bir örneği hem de halka arzın olmadığı, daha az sermaye açısından zengin bir ortamda beklendiği gibi konsolidasyonla dolu bir yıl.

Bu yılın başlarında Marqeta, finansal altyapı şirketi Power Finance’i satın aldı. 275 milyon dolarlık anlaşma. JPMorgan kapattı Aumni’nin satın alınması. Ve Brezilyalı fintech altyapı şirketi Pismo Visa ve Mastercard gibileri tarafından bildirilen 1 milyar dolarlık bir işlemde kur yapmanın ortasında olduğu söyleniyor.

Ingrid’in işaret ettiği gibi, her M&A anlaşması iyi gitmez, tabii ki en büyüğü çoğu zaman sindirilmesi en zor olandır. FIS, WorldPay’i yaklaşık olarak satın aldığında, ödeme dünyasında şimdiye kadarki en büyük satın almalardan birini gerçekleştirdi. 2019’da 43 milyar dolar. Yine de, bu anlaşma hiçbir zaman gerçekten koz olmadı. Bu yılın Şubat ayında, FIS onaylanmış WorldPay’i devre dışı bırakacağını.

Ayrıca Better.com’un emlak ekibini işten çıkarması ve ilgili konular hakkında da yazdım. gayrimenkul iş biriminin elden çıkarılması – geleceğini bildiğimiz, ancak ne zaman olduğunu bilmediğimiz bir hareket. Şirketin, muhtemelen konut piyasası dönmeden ve ipotek faiz oranları yükselmeden önce, 2022’de gayrimenkul üzerine büyük bahis oynadığı bildirildi. Ancak yeniden finansman piyasası kuruduğundan ve daha az sayıda insan, dar bir piyasada başka bir ev satın alarak daha düşük faiz oranlarını kaybetmek istediğinden, birim olumsuz etkilendi. Şirket hareket hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak işten çıkarmalardan etkilenen bir kişi (anonim kalmak isteyen) 8 Haziran’da e-posta yoluyla TechCrunch’a şunları söyledi: “Dün sabah 8’de, Salı günkü toplantıda övüldükten sonra, bilgisayarlarımızın bağlantısı kesildi ve iş e-postalarından çıkış yapıldı. Uyarı yok.” Guess Better.com geçmiş deneyimlerinden ders almamış. beceriksiz işten çıkarmalar. – Mary Ann

FedNow piyasaya sürülecek

Hatırlayacağınız gibi, bankaların patlaması gibi Silikon Vadisi Bankası Ve İlk Cumhuriyet Bankasıçok fazla ışık tuttu ödeme rayları, ve Federal Rezerv’in yeni FedNow HizmetiTemmuz ayında piyasaya sürülecek olan , eski ödeme rayları tarafından hissedilen acının bir kısmını hafifletecek bir şey olarak anılıyor.

Fed, FedNow’un, BİR anında ödeme altyapısıfinans kurumları için daha hızlı bir ödeme yolu olacak, fonlara anında erişim ile yılın her günü gerçek zamanlı, 7/24. Yatırımcılar bile merak ediyor.

Bu hafta FedNow ile ilgili bazı hareketler gördük. İlk olarak, Teksas ZhuoFika Ventures’ın yönetici ortağı, “FedNow hem zorlayıcı fırsatlar hem de potansiyel olarak karmaşık zorluklar sunuyor” dedi ve etkilerin birçoğunu gelecek yılın başlarında görebileceğimiz bir şey olacak. Zhuo, özellikle her gün hakkında okuduğumuz dolandırıcılık ve dolandırıcılık olayları göz önüne alındığında, acil fırsatlardan birinin risk yönetimi olduğuna işaret ediyor. Devamını oku.

Diğeri ise FedNow’u entegre etmek için çalışan şirketlerle ilgili. küresel ddijital dönüşüm şirketi GFT, Brezilya’daki Pix ve Universal Digital Payments Network ile edindiği deneyimden yararlanıyor. bankalar için üç parçalı bir yaklaşım sağlamak. GFT, bankaların işlem hacmini ölçeklendirebilmesi ve anlık ödemeler için artık kapalı, üçüncü taraf hizmetlerine bağımlı olmaması için mimari ve uyumluluk önlemleri geliştirdi.

FedNow’un potansiyelini göstermek için Brezilya anında ödemeleri Matera Mayıs ayında bir rapor yayınladı Pix’in Brezilya’da ne kadar iyi durumda olduğunun altını çiziyor. özellikle, Pix, 12 ayda 100 milyon kullanıcıya ulaştı ve 2022’de 24 milyar işlem yapıldı, sadece Aralık 2022’de yaklaşık 3 milyar işlem yapıldı. – Christine

Haftalık Haberler

Affirm, 7 Haziran’da Amazon Pay’e eklenecek ilk şimdi satın al sonra öde oyuncusu oldu. Yeni ortaklığın bir parçası olarak, ABD’deki tüm Amazon Pay tüccarları artık müşterilerine şu seçeneği sunmayı seçebilir: Affirm’in teknolojisini kullanarak “şimdi al, sonra öde”. Affirm, Amazon ile ilk ortaklığını ilk olarak 2021 Ağustos’unda duyurdu ve bu ortaklık, 2023 Ocak ayına kadar özeldi. Bu haber, Affirm’in hissesine çok ihtiyaç duyduğu artışı sağladı. hisseleri vardı 15,82 dolardan kapandı 6 Haziran’da, duyurudan bir gün önce çıktı. Cuma sabahı geç saatlerde, %15.8 artışla 19.58$’a kadar yükseldikten sonra 18.32$’dan işlem görüyorlardı. Haberler hakkında daha fazla bilgi Burada.

Apple’dan Sarah Perez tarafından 7 Haziran’da bildirildiği üzere “Geçen Pazartesi açılış konuşmasını yapmayan bir avuç diğer güncelleme arasında Apple Wallet’ta iki önemli değişiklik Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı. Apple, bu sonbaharda iOS 17’nin piyasaya sürülmesiyle, kullanıcıların Apple Cash ile yinelenen ödemeler ayarlayabileceklerini söylüyor – örneğin, kira gibi düzenli harcamalar veya çocuk harçlığı ödeyen ebeveynler için kullanışlı. Buna ek olarak Apple, işletmelerin Apple Wallet’ta saklanan kimlikleri kabul etmesine izin verecek yeni bir sistemi duyuruyor.” Daha Burada.

Marş Grubu geçen hafta açıklandı adını verdiği harry harrison Anthemis Varlık Yönetimi CEO’su. Harrison, Anthemis Group’un kurucusu ve CEO’su Amy Nauiokas’ın eşi olmasının yanı sıra Londra’daki Barclays Non-Core’un eski başkanıdır. Fintech odaklı girişim sermayesi şirketi, son aylarda birkaç kez haberlerde yer aldı. Mayıs ayında TechCrunch bildirdi Anthemis Grubu 200 milyon dolar toplamaya çalışıyor bir SEC dosyasına göre üçüncü bir fon için. Bu yeni bağış toplama dosyası, Anthemis’ten sadece aylar sonra geldi. 16 kişiyi işten çıkardıveya personelinin %28’i, Nisan ayında TechCrunch tarafından bildirildiği üzere. O sırada, Londra merkezli Anthemis’in bir sözcüsü TechCrunch’a hareketin “mevcut piyasa koşullarını daha iyi yansıtmak ve işletmeyi “stratejik önceliklerine” karşı gelecekteki büyümeye hazırlamak için bir çaba olduğunu söyledi.

Bir TechCrunch+ konuk gönderisinde, Kruze Consulting için finansal planlama ve analiz yürüten Healy Jones, fintech dahil belirli sektörlerin ne kadar iyi performans gösterdiğini öğrenmek için 700’den fazla yeni başlayan müşteri için 2021 ve 2022’ye ait gelir, harcama ve pist verilerini analiz etti. Her şeyi mahvetmeyeceğiz, ancak verilerin, 2022’nin üçüncü çeyreğine kadar iyi giden girişimler arasındaki büyüme de dahil olmak üzere, geçtiğimiz yıl fintech endüstrisinde gördüğümüz bazı şeyleri doğruladığını not edeceğiz. kripto para piyasasının çöküşü, fintech sektörü gelirlerini ciddi şekilde etkiledi.” Devamını oku.

Twitter’da görüldü: The Fintech Fund’ın genel ortağı Nik Milanovic, tweet attıBirleşik Krallık’ta üç neobank görmek etkileyici – @monzo, @StarlingBankVe @tandem_bank – hepsi köşeyi döndü ve geçen hafta karlılık ilan etti.” Ne kadar iyi olduğuna dair son haberimizi izleyin monzo Ve Starling Bankası yapıyordu.

Capterra’nın 317 işletme liderini kapsayan 2023 Muhasebe ve Yapay Zeka Anketine göre, “KOBİ’lerin %51’i, yapay zeka ve makine öğreniminin öngörülebilir gelecekte işletme finansmanı operasyonlarını temelden değiştireceğini söylüyor ve işletmelerin %76’sı, muhasebe ve finans ihtiyaçlarını karşılayın.” Daha Burada.

Diğer başlıklar

Plaid, yeni kimlik doğrulama deneyimini tanıtıyor Şirket ilk olarak Nisan 2022’de kimlik (ve gelir) doğrulamasını genişletti. Burada

İnsan İlgisi: 250 $, emeklilik için tasarruf etmeye başlamanızı sağlayabilir mi? TechCrunch, BlackRock’un Human Interest’te azınlık hissesi aldığını bildirdi bundan önce yıl Burada.

Üçüncü taraf risk yönetimine ilişkin Fed, FDIC, OCC güncelleme kılavuzu

Andreessen Horowitz, bazı iddialar boşa çıktıktan sonra fintech ve tüketici ekiplerini birleştiriyor

Wealthfront, otomatik tahvil portföyünü tanıtıyor

Breef, ajanslar için B2B pazarına ödeme altyapısı ekliyor

Valyant AI ve Paerpay ekibi AI, temassız ödemeleri arabaya servise getirecek

ForwardAI, gerçek zamanlı ödemelere olanak tanıyan B2B platformunu başlatıyor

Glue42 ve Finsemble birleşerek birlikte çalışma tedarikçi ortamını yeniden şekillendiriyor

CEO, Fintech firması Nium’un ABD’de halka arzı 2 yıl içinde planladığını söyledi

Finansmanlar ve Birleşme ve Satın Almalar

TechCrunch’ta görüldü

Mosaic, şirketlerin finansal kararlarını bilgilendirmeye yardımcı olmak için 26 milyon dolar topladı

Insify, işletme sigortası başlangıcı için 10,7 milyon dolar daha topladı

Bonside, gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmelere büyüme sermayesi sağlamak için 4,35 milyon $ ile piyasaya çıktı

Payrails, karmaşık ödeme akışları için kendi işletim sistemi için 14,4 milyon ABD doları bankaya yatırıyor

Hayat sigortası şirketi Getlife, Life5 oldu ve 10,7 milyon dolar yatırım aldı

Eric Schmidt, sınır ötesi ödemeleri ‘Venmo kadar kolay’ yapmak için çalışan bir girişim olan Keeta’yı destekliyor

Ve başka yerlerde

Hizmet olarak bankacılık fintech Griffin az önce 13,5 milyon dolar topladı

B2B ödeme platformu Sprinque, adımına 20 milyon Euro’luk sıçrama ekledi

İsviçreli borç veren Teylor, kredi platformu aracılığıyla 500’den fazla KOBİ’yi desteklemek için 275 milyon Euro’ya kadar teminat sağladı

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın