Nijeryalı Termii mobil uygulama başlatacak ve yeni finansmanla müşteri etkileşimi işini ölçeklendirecek

Nijeryalı bir hizmet olarak iletişim platformu girişimi olan Termii, 3.65 milyon dolarlık yeni finansman topladı ve bugüne kadarki toplam finansmanını biraz 5 milyon dolara çıkardı. CEO’ya göre Gbolade EmmanuelTechCrunch ile yapılan bir sohbette, fonların operasyonel faaliyetler için değil, daha çok şirketin genişleme girişimlerini güçlendirmek için gerekli olduğunu: Frankofon Afrika ülkeleri (Fildişi Sahili’nden başlayarak) başta olmak üzere mevcut ve yeni ürünlerin yeni pazarlarda geliştirilmesi ve tanıtılması ve daha önce planlandığı gibi Kuzey Afrika değil.

Emmanuel, Ayomide Huşu ve Atinuke Idowu, kurucuların Afrika işletmelerinin olağanüstü iletişim kanallarına sahip olması gerektiğini fark etmesinden sonra 2017’de Termii’yi piyasaya sürdü. Girişimin API tabanlı iletişim altyapısı, işletmelerin, özellikle fintech’lerin, müşterilerle SMS, sesli mesajlaşma, mobil belirteçler, uyarılar ve iki yönlü bir destek sistemi dahil olmak üzere farklı kanallar aracılığıyla etkileşim kurmasına olanak tanır.

2021’de müşteri etkileşimi platformu tohum finansmanı için 1,4 milyon dolar yatırdı, Chipper, Paystack, Moniepoint, Piggyvest ve diğerlerinin yanı sıra 500’den fazla fintech’e hizmet verdi (müşteri tabanının %89’unu oluşturuyorlar) ve 1.000’den fazla işletme ve geliştirici onun API’lerini kullandı. CEO Emmanuel’e göre şu anda 10.000’den fazla işletme, SMS ve sesli mesajları aylık olarak sonlandırmak için girişimin API’sine ve kodsuz kampanya kontrol paneline güveniyor. Termii’nin yıllık tekrar eden gelirinin sonuç olarak 30 kat arttığını ve platformundaki mesaj işlemlerinin bu zaman dilimi içinde bir milyondan 400 milyona çıktığını sözlerine ekledi.

Termii, işlem sayılarını artırmak için aramaları ve OTP (tek seferlik parola) oluşturmayı içerecek şekilde ürün sunumunu normal mesajlaşma hizmetlerinin ötesine genişletmeyi planlıyor. Şirketin “Afrika’nın ilk şirketler arası mobil sanal çözümü” olduğunu iddia ettiği yeni piyasaya sürülen mobil uygulaması TermiiGo, bu büyümenin arkasındaki ana motor olacak.

“Şimdiye kadar, müşterilere saf mesajlaşma çözümleriyle hizmet vermede başarılı olduk; ancak, müşterilere yönelik talebin mesajlaşmanın ötesine geçtiğini fark ettik” dedi. “Finansal hizmetler müşterilerimizin çoğu, geçerli kullanıcı işlemleri ve kimliği için tek seferlik doğrulama sistemlerine ihtiyaç duyuyordu; bu nedenle bunu SMS, çağrılar, e-postalar ve WhatsApp’ta kullanıma sunarak onlara birden çok seçenek ve daha iyi teslimat oranları sağladık.”

Bir B2B2C modeli kullanan TermiiGo, Google Authenticator, Twilio’s Authy ve WhatsApp gibi çeşitli uygulamalara benzer, doğrudan mobil bildirimler, SMS mesajlaşma ve sosyal medya platformları Facebook, Twitter ve diğer ağlar için zamana dayalı OTP’ler gibi özellikleri bünyesinde barındırır. 2FA seçeneklerini kullanan. Ek olarak, TermiiGo mobil uygulaması, kurumsal işletmeler için yerel ve uluslararası arama ve Afrika genelinde mobil sanal ağ operatörü (MVNO) modelinden yararlanan küresel eSIM aktivasyonu sağlar.

rent a car 34

eSIM özelliği hakkında Emmanuel, Afrikalı işletmelerin çalışanlarına ve kullanıcılarına sınırsız sesli arama ve kısa mesajla eSIM kartlarına veya markalı sim kartlarına sahip olma olanağı sunabileceğini açıklıyor. Ayrıca, örneğin Afrika ve ABD’deki şehirler arasında seyahat ederken sims değiştirmeden çalışmak için verilere sahip uzaktan çalışma ve müşteri destek hizmetlerine de olanak tanır.

Termii

Emmanuel, “Gelecekte Birleşik Krallık’taki ülkeler gibi daha fazla ülkeyi desteklemeyi planlıyoruz. Tüm bu hizmetleri aşamalı olarak başlatmayı planlıyoruz ve büyük teknoloji ve finansal hizmet sağlayıcıları ile küçük işletme işletmelerinin bu ürüne artan ilgisini gördük” dedi. eSIM özelliği. “Fiziksel olarak bu Haziran ayındaki konferansımızda ilk olarak Nijerya’da ve ayrıca Fildişi Sahili, Gana ve ABD’de lansman yapacaktık ve ardından diğer yerleri keşfedeceğiz. Ancak, uygulamamızdaki diğer özellikler birden fazla Afrika ülkesinde kullanıma açık olacaktır.”

Pan-African erken aşama yatırımcı Ventures Platformu, New York merkezli FinTech Collective ve Launch Africa Ventures fonunun katılımıyla bu finansman turuna liderlik etti. Turdaki diğer destekçiler arasında Nama Ventures, Aidi Ventures, Ralicap Ventures, Now Venture Partners, Vastly Valuable Ventures, NOA Capital, Assembly Investors, Probability Ventures, Adamantium Fund, MyAsia VC ve Uncovered Fund yer alıyor. Afropreneur Angel Group, Tofino Capital’in ortağı Aubrey Hruby ve Onifido’dan Eamon Jubbawy gibi melek yatırımcılar da katıldı.

“Termii, A2P (Application-to-Person) mesajlaşma alanında ezber bozan bir özellik olarak bizim için öne çıktı. Ventures Platform’un genel ortağı Dotun Olowoporoku, firmasının neden dörtlüyü desteklediğini açıkladı. yıllık müşteri etkileşim platformu.

Bu arada FinTech Collective’ten Samantha Wulfson, firmasının Afrikalı işletmelerle yaptığı görüşmelerde şunları söyledi: “Termii’nin çözümü, OTP’lerin ve işlemle ilgili mesajların daha yüksek bir hızla iletilmesini sağlayan, günlük iş operasyonlarını güçlendiren altyapılarının temel parçası olarak gösterildi. her zamankinden daha kesinlik derecesi ve hala bir iletişim katmanı olarak vizyonlarının yüzeyini çiziyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın