HSBC yeniden markalaştı ve SVB UK satın alımını HSBC Innovation Banking olarak genişletti

HSBC tarafından acil bir satışla satın alındı Mart ayında sadece 1 £ SVB eriyip giderken, SVB UK şimdi yeni sahibi altında yeniden markalaşıyor ve genişliyor. Bankacılık devi bugün hizmete girdi HSBC İnovasyon Bankacılığıbaşlangıç, yatırımcı ve daha geniş teknoloji topluluğuna bankacılık hizmetlerine odaklanan yeni bir birim.

Bugüne kadar haftalardır konuşulan ve şimdi resmi olarak London Tech Week’in başlangıcında duyurulan yeni bölüm – teknik olarak HSBC UK’nin bir yan kuruluşu – sadece SVB UK varlıklarından daha büyük olacak: HSBC, ABD’de ekipler ekledi , İsrail ve Hong Kong’a yapılan operasyonda, operasyonda 700’den fazla kişi istihdam ediliyor. HSBC, şu an için, müşteri kitlesinin çoğunlukla İngiltere olduğu anlaşılıyor – kendi ülkesinin tamamında yaklaşık 3.000 müşteri, dedi.

Firma, eski yatak arkadaşları arasında ezeli bir rekabet başlatır: First Citizens SVB’nin bankacılık operasyonlarının çoğunluğunu satın aldıABD’de bulunan ve yaklaşık 72 milyar dolarlık mevduat ve kredi içeren ve SVB Financial holding şirketi çöktükten sonra SVB Bridge Bank adı altında faaliyet gösteren .

İkisi gerçek rekabetçi bir tarzda kapıdan çıkıyor: First Citizens şu anda HSBC’ye dava açıyor SVB çalışanlarını – özellikle David Sabow gibi insanları – kaçak avlamak için. ABD’de SVB’nin başkanı olan Sabow, şimdi ABD dışında HSBC İnovasyon Bankacılığına liderlik edecek. Aynı zamanda, SVB İsrail’in tüm ekibini de işe aldı: David Cohen liderliğindeki ekip, aynı zamanda onun tüm Gadi Moshe ekibini de içeriyor , Alon Oz, Tamir Efrati ve Meir Slobodov, artı yaklaşık 20 kişi daha. Gerçekten de, bu dava muhtemelen duyuru beklentisiyle açıldı ve bugün resmiyet kazandı.

SVB İngiltere’nin başkanı olan Erin Platts, “HSBC Innovation Banking UK CEO’su” unvanıyla yeni Innovation Banking işini yönetiyor gibi görünüyor.

rent a car 34

Büyük yerleşik bankanın hızla büyüyen teknoloji sektörü stratejisinden yararlanma çabası bir dönüm noktasına geliyor – veya en azından HSBC, durumun böyle olmasını umuyor. Teknoloji şirketlerine sağlanan fonlar, Covid-19 salgını öncesinde ve bu salgın sırasında yıllardır bir şofben gibi fışkırıyordu; bu, başlangıçta gelişmekte olan başlangıç ​​endüstrisi için bir topluluk bankası olan SVB’nin, düzenleyicilerin elinde tutmaya çalıştığı devasa bir operasyona dönüşmesinin bir nedeniydi. kadar Ancak son 18 ayda, tüm bunlar bir damlaya indirgendi – SVB’nin başarısızlığına büyük bir katkı.

Şimdi, HSBC, piyasa daha sakin ve düşük bir noktadayken bu yeni ve iki katına çıkarılan çabayı başlatmanın, geri döndüğünde büyük kazançlar sağlayacağına ve arkasında büyük bir devin olacağı ek tamponla bahse giriyor. darbeleri SVB’nin yaptığından daha zarif bir şekilde ele almak için.

Yönetim altındaki varlıklarla işin hangi boyutta olduğu açık değil. HSBC, SVB UK’yi satın aldığında, anlaşma yaklaşık 5,5 milyar sterlinlik kredi ve yaklaşık 6,7 milyar sterlinlik mevduat üstlenmesini içeriyordu. 31 Aralık 2022’de sona eren mali yılı kapsayan son rapor rakamlarına göre SVB UK, 88 milyon £ vergi öncesi kar kaydetmişti ve HSBC, satın alma sırasında SVB UK’nin maddi özkaynaklarının yaklaşık 1,4 milyar £ olmasının beklendiğini söyledi. .

HSBC Grup İcra Kurulu Başkanı Noel Quinn yaptığı açıklamada, “Birleşik Krallık’ın dünya lideri teknoloji ve yaşam bilimleri sektörleri, Birleşik Krallık ekonomisini büyütmek ve küresel ihracatı artırmak için merkezi konumdadır” dedi. “HSBC artık inovasyon şirketlerine, onların kurucularına ve yatırımcılarına odaklanan birinci sınıf bir ekibe sahip. Bu yetenekleri finansal gücümüz ve küresel erişimimiz ile birleştirerek bu uzmanlığı koruyacağız ve bir sonraki aşamaya taşıyacağız. Yeni inovasyon ekiplerimiz, her adımda müşterilerimizin uluslararası büyümesini desteklemek için orada olacak.”

Operasyon, teknolojinin yanı sıra başlangıç ​​işletmeleri ve yaşam bilimleri gibi alanlardaki finansörler gibi bitişik alanları da kapsayacak.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak yaptığı açıklamada, “Birleşik Krallık, dünya lideri teknoloji ve yaşam bilimleri sektörlerine ev sahipliği yapıyor ve İngiliz hükümetinin geleceklerini güvence altına almak ve gelişmelerini sağlamak için oynadığı rolden gurur duyuyorum” dedi. “HSBC İnovasyon Bankacılığı, yenilikçi işletmelerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, daha fazla iş yaratmalarına ve yeni küresel fırsatlara erişmelerine yardımcı olacak – Birleşik Krallık ekonomisini büyütme önceliğimi destekleyecek ve bir bilim ve teknoloji süper gücü konumumuzu sağlamlaştıracak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın