Sezgisel Makineler ilk ay görevine hazırlanıyor, NASA sözleşmesini kazanma mücadelesiyle karşı karşıya

Yöneticiler Perşembe günü yatırımcılara verdiği demeçte, Intuitive Machines’in bu yılın üçüncü çeyreğinde ayın güney kutbuna ilk ay görevine hazırlanırken, aynı zamanda büyük bir NASA sözleşmesi kazanmasına yönelik bir protestoyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Intuitive Machines CEO’su Steve Altemus, ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında, şirketin ilk IM-1 görevi için yapılan testlerde “önemli ilerleme” kaydettiğini söyledi. İniş aracının “3. çeyreğin ortasından sonuna kadar” fırlatma rampasında olmasını beklediğini de sözlerine ekledi. Bu görev sırasında şirket, uzay aracı Nova-C’yi ay yüzeyine indirmeye çalışacak ve bunu yapan ilk tamamen özel şirket olacak. Şirket şu anda bir takip görevi için aya iniş noktasını değerlendiriyor.

Sezgisel Makineler halka açıldı Şubat ayında özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşerek. Şirket, çeyrek sonu itibariyle 46.8 milyon $ nakit bakiyesi ile 18.2 milyon $ ilk çeyrek geliri bildirdi. Ek olarak, Intuitive Machines 156,1 milyon $’lık birikmiş iş bildirdi ve bunun 107,7 milyon $’ının yıl sonundan önce gelire dönüşmesi bekleniyor.

CFO Erik Sallee, “Her zaman sermaye açısından verimli bir şirket olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi. “Sermayeyi disiplinli bir şekilde riske göre ayarlanmış en yüksek getirilere tahsis edeceğiz. Özel bir Şirket olarak, çoğunlukla kendi kendimizi finanse ediyorduk, bu yüzden imkanlarımız dahilinde nasıl yaşayacağımızı biliyoruz.”

Şirket ayrıca, 719 milyon dolarlık bir NASA sözleşmesini kazanmasına karşı bir protestoyla karşı karşıya olduğunu açıkladı, ancak Altemus yatırımcılara protestoların satın alma sürecinde oldukça yaygın bir olay olduğunu söyledi.

Intuitive Machines CEO’su Steve Altemus, ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında, “İstatistiklerden, bu protestoların %10’undan daha azının gerçekte bozulduğunu biliyoruz, bu nedenle hükümete sunduğumuz değerli tekliflere büyük güven duyuyoruz” dedi. “Bu 100 günlük protesto dönemini atlattığımızda, [Government Accountability Office] ödülün geçerli olacağını.”

Science Applications International Corporation, ödüle karşı 8 Mayıs’ta protesto başvurusunda bulundu. Firma, protestonun bir kopyasını görüntülemeye sunmadı ve şirketlerin ihale kararlarını protesto edebileceği federal ofis olan Devlet Sorumluluk Ofisi de bunları web sitesinde yayınlamadı. .

NASA, Intuitive Machines ve KBR’nin Space Networks Solution adlı ortak girişimine 719 milyon dolarlık beş yıllık sözleşmeyi verdi. Omnibus Multidisipliner Mühendislik Hizmetleri (OMES) III sözleşmesi, Ortak Polar Uydu Sistemi ve diğer NASA projeleri ile ilgili mühendislik çalışmalarını geniş ölçüde finanse etmeyi amaçlıyor. NASA kazanan teklifi vereni 19 Nisan’da açıkladı.

GAO’nun protestoyu Intuitive Machines’in lehine sonuçlandırması koşuluyla, şirket dördüncü çeyrekte sözleşme üzerinde çalışmaya başlayacağını söyledi. Bununla birlikte, ay şirketinin tam yıllık geliri 174-268 milyon dolar arasında olabilir.

$LUNR sembolü altında işlem gören şirket, Perşembe günü piyasa kapanışında 8.25 dolardan işlem görüyordu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın