İşte Huawei’nin senenin son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunmuş olacağı mobil cihazlar

İşte Huawei’nin senenin son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunmuş olacağı mobil cihazlarHuawei Türkiye, bugün İstanbul’da düzenlemiş olduğu bir etkinlikte 2022 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunmuş olacağı mamüllerin tanıtımını gerçekleştirmiş oldu. Özellikle son haftalarda küresel tanıtımı meydana getirilen Huawei Nova 10, Nova 10 Pro, Mate 50 Pro benzer biçimde parlak zeka telefonlar, 2022 model Huawei MatePad Pro 12.6 ve tansiyon ölçümü yapabilen Huawei Watch D, önümüzdeki günlerde firmanın vatanımızda satışa sunmuş olacağı ürünler arasında yer alıyor.

Huawei Nova 10 ve Nova 10 Pro, şirketin belirttiğine gore, son olarak fotoğrafçılık trendlerine odaklanılarak geliştirildi. Her iki aygıt da 4K video çekimi yapabilen etkisinde bırakan 60MP Ultra Geniş Açılı ön kameraya sahip. Huawei Nova 10 Pro ayrıca kristal netliğinde yakın çekimler için ek bir 8MP portre kamerasına haiz.

huawei nova 10
Huawei Nova 10

Öte yandan iki telefon da gelişmiş görüntü işleme, yüksek monitör yenileme hızları ve hızlı şarj özelliğine haiz 50 MP arkaya bakan bir kamera da dahil olmak suretiyle, genç nesle ilham vermek için tasarlanmış bir dizi etkileyici özelliği barındırıyor. Tüm bunlar, yalnızca 7,88 mm ölçülerindeki Huawei Nova 10 Pro ve 6,88 mm’lik daha da ince olan Nova 10 ile şık bir tasarımda toplanıyor.

huawei nova 10 pro

Huawei Nova 10 için 14.999 TL’lik fiyat belirlendi. Nova 10 Pro için ise 16.999 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatı veriliyor. Huawei Online Mağaza’dan satın alanlar için 6 ay uzatılmış garanti ve Huawei FreeBuds 4i’yi ancak 1 TL karşılığında satın alma imkanı sunuluyor.

IFA 2022’de vizyonu meydana getirilen yeni Huawei MatePad Pro, dış tasavvur, ekran kalitesi, görsel-işitsel deneyim, yazılım ve donanım açısından güncellendi. 120 Hz yüksek yenileme hızına, %90 monitör-beden oranına ve daha varlıklı özellikler ve tutarlı renk sağlamak için Evrensel Renk Tutarlılığı teknolojisine haiz 12,6 inç Huawei OLED Gerçek Renkli FullView Ekran ile beraber geliyor.

Huawei MatePad Pro

Ayrıca bu tabletin kullanıcılara daha zeki bir tablet deneyimi getirmiş olduğu ve PC benzeri bir edinim sunarak tablet ürünlerinin yaratıcılığını ve üretkenliğini daha da artırdığı belirtiliyor. Uygulama Çarpanı ve Çoklu Pencere desteği gibi özellikler, birden oldukça görevin aynı anda işlenmesini sağlıyor. Ek olarak, Huawei M-Pencil (2. Nesil) ve akıllı manyetik klavye, kullanıcılara yazıhane, yaratıcı ve çalışma senaryoları arasında geçiş yaparken çok yönlülük katıyor.

Huawei MatePad Pro için 17.999 TL’lik fiyat belirlendi. Huawei Online Mağaza’dan satın alanlara bu fiyat karşılığında ücretsiz olarak Huawei Sound Joy hoparlör pozitif yanları da sunuluyor.

Huawei Watch D

İlk etapta satışa sunulacak yukarıdaki üç cihazın haricinde Huawei, geçen sene sonunda tanıtımını yapmış olduğu ve MWC 2022’de de gösterdiği Huawei Watch D‘yi de bu sene bitmeden satışa sunacak. Huawei’nin giyilebilir cihazlarının bir çok, kalp takip edeni ve SpO2 gibi muhtelif mühim hayati sağlık istatistiklerini izliyor. Watch D ise bunlara ek olarak kullanıcının kan basıncını ölçebilen ve bir elektrokardiyogramı (EKG) destekleyecek yenilikçi bir sistem içeriyor.

Huawei’nin bu ayın hemen başında tanıtımını yapmış olduğu Huawei Mate 50 Pro eylül sonu itibarıyla Avrupa başta olmak üzere Çin haricinde satışa sunuluyor. Huawei, bugünkü etkinlikte Mate 50 Pro’nun fazlaca yakında Türkiye’de satışa çıkacağını duyurdu. Telefonun üç farklı rengi de ülkemizde olacak. Huawei, sunumda telefonun oldukça sağlam olan ön camına ve XMAGE adlı yeni kamera teknolojisine vurgu yapmış oldu.

huawei mate 50 pro

Yukarıdaki cihazların dışında Huawei önümüzdeki haftalarda Nova 10 SE akıllı telefonu ve Watch GT 3 SE parlak zeka saati de satışa sunacak. Bu arada Huawei, 2022 ikinci çeyreği rakamlarına nazaran, 80 bini aşan ürün satışıyla giyilebilir ürün Türkiye pazarının lideri bulunduğunu kaydetti. Giyilebilir ürün, tam kablosuz kulaklık, PC ve tablet benzer biçimde öne çıkan ürün segmentlerinde satışlarını dikkate değer oranlarda artıran firma; geçen yıl bu zamanlardan beri piyasaya çıkardığı Nova 9, 9 SE, Y70 ve Y90 gibi modellerin tüketicilerden dikkate değer ilgi gördüğünü ve parlak zeka telefon satışlarında artışın gözlendiğini dile getirdi.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın