Intel Unison uygulamasıyla PC’leri iOS ve Android cihazlarla birlikte kullanma imkanı

Intel Unison uygulamasıyla PC’leri iOS ve Android cihazlarla birlikte kullanma imkanıIntel Unison ismini verdiği kendi yapımı işlemcileri taşıyan bilgisayarları Android ve iOS cihazlara sorunsuz bir halde bağlamayı amaçlayan entresan yeni bir tatbik duyurdu.

Unison uygulaması, bilgisayarların bağlı telefonun dört temel hususi durumunu kopyalamasına izin verecek. Gelen çağrıları cevaplama ve yeni çağrı başlatma, fotoğrafları ve dosyaları paylaşma (telefonla çekilen resimler PC’de oluşturulmuş bir Unison galerisinde görünecektir), metin gönderip alma ve telefonun aldığı bildirimleri gösterme şeklinde işlemler desteklenecek. Bildirimlerle alakalı olarak kullanıcılar, bazı durumlarda gelen bildirimlere yanıt verebilecekler. Ancak Unison kapalıysa, bildirimler Windows bildirim merkezine gidecek.

Intel’in Mobil İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Josh Newman, The Verge sitesine verdiği demeçte, “İyi tasarlanmış bir Windows PC’ye sahip bir PC kullanıcısına sunabileceğimiz avantaj, cihazlarını haiz oldukları PC’ye göre kura çekmek zorunda kalmamasıdır. Bir iPhone’ları var, bir Android telefonları var, kullanmak istedikleri herhangi bir aygıt bu kabiliyetle bağlantı kurabilecek,” dedi. “Dizüstü bilgisayarınızda çalışırken ve telefonunuza bildirimler yada metinler geldiğinde, telefonu çantanızda tutabilir ve işinizin akışına geri dönebilirsiniz.”

Newman, iOS kullanıcılarının Unison kullanan Android telefon sahiplerinin deneyimlerine nazaran ince farklılıklar görebileceğini, ancak temel yeteneklerin çoğunun aynı olacağını söylüyor. Esas olarak, iPhone kullanıcılarının tam fazlaca taraflı mesajlaşma da dahil olmak suretiyle birtakım daha gelişmiş mesajlaşma özelliklerine erişemeyeceklerini söylerken, Android kullanıcıları bu tarz şeyleri yapabilecekler. Unison kullanıcılarının üçüncü taraf uygulamalardan gelen belirli bildirimlerle yapabilecekleri, bu uygulamaların iOS ve Android sürümlerinin emek verme biçimine bakılırsa de değişim gösterecek.

intel unison

Intel Unison uygulaması önce hangi cihazlara gelecek?

Unison, başlangıçta fazlaca sınırlı biçimde dağıtılacak. Bu sene arasında Acer, HP ve Lenovo tarafınca çıkarılan ve 12. Nesil işlemcilere haiz muayyen Intel Evo dizüstü bilgisayarlarda kullanıma sunulacak. Newman, Intel’in gelecek yıl 13. Nesil işlemci tasarımlarıyla beraber oldukça daha geniş bir ürün yelpazesine bu özelliği genişletmeyi planladığını söylüyor.

Samsung şeklinde birtakım üreticiler, PC’ler ve kendi mobil cihazları arasında oldukca sorunsuz bir deneyim oluşturabilecek özellikleri aslına bakarsanız sunuyor. Unison, son zamanlarda muhtelif kategorilerde Apple ve AMD’nin yongalarıyla rekabet etmekte zorlanan ve ek olarak Apple’ın yeni bilgisayarlarından tamamen çıkarılmış Intel için heyecan verici bir büyüme olarak nitelendirilebilir. MacBook’un iPhone kullanıcılarına büyük bir yararı, geleneksel olarak cihazların birbirine bağlı olması olmuştur. Bir MacBook’ta yazılı bildiri alma ve anımsıtıcıları görme yeteneği, bir iOS kullanıcısı için son aşama kullanışlı olabilir.

Unison, iPhone sahiplerinin ve tek bir markaya bağlı cihazlarla sınırı olan olmayan Android kullanıcılarının Intel destekli bir Windows bilgisayarlarda, yukarıda belirttiğimiz avantajların kimilerine erişmelerine olanak tanıyacaktır.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın