Pudgy Penguin’in 9 milyon dolarlık tohum turu, büyüyen bir NFT endüstrisine işaret edebilir

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Bu haftanın başlarında, tombul penguenlerAynı zamanda bir web3 IP şirketi olarak da görev yapan bir NFT koleksiyonu olan , tohum turu için 9 milyon dolar topladı.

Bu neden önemli?

Pudgy Penguins, para toplayan ilk NFT odaklı şirket veya koleksiyon değil. Bununla birlikte, tohum turu, büyüyen dijital varlık alt sektörünün ve görünüşte sadece bir profil resimleri (PFP’ler) koleksiyonu olarak yorumlanabilecek projelerin nasıl daha fazla bir şeye dönüştürülebileceğinin bir başka göstergesidir.

Bağlam için: Geçen Eylül, Karalamalar 704 milyon dolarlık bir değerlemeyle 54 milyon dolar topladı Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın VC şirketi Seven Seven Six liderliğindeki bir turda. Ve Mart 2022’de, üç mavi çipli NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs, 4 milyar dolarlık bir değerlemeyle 450 milyon dolar topladı.

Tombul Penguenler Club Penguin’i hatırlatıyor2021’de piyasaya sürüldü ve Los Angeles merkezli girişimci ve web3 meraklısı tarafından satın alındı. luca netz Nisan 2022’de. O zamandan bu yana, 8.888 NFT’den koleksiyon sahiplerine canlı etkinlikler, fiziksel ürünler ve lisanslama fırsatları sağlayan gerçek hayattaki ürünlere ve deneyimlere genişledi.

Erken aşamadaki bir yatırım firması olan 1kx liderliğindeki koleksiyon turuna Big Brain Holdings, Kronos Research, LayerZero Labs, Old Fashion Research ve CRIT Ventures’ın kurucuları katıldı. Fonlar, fikri mülkiyetini, ekibini ölçeklendirmek ve topluluğu için “teklifleri geliştirmek” için kullanılacaktır.

Halihazırda Pudgy Penguins, tüm zincirlerde tüm zamanların NFT satış hacmine göre 21. sırayı elinde tutuyor. CryptoSlam’e göre koleksiyonun ömür boyu satışı 252 milyon doların üzerinde ve son 30 gün içinde bu zaman diliminde %102 artışla 4.2 milyon dolar oldu. veri.

8.888 NFT’den yalnızca 566’sı, yani %6,4’ü satışa listelenmiştir. İnternet sitesi. Bir Pudgy Penguin için taban fiyat veya en düşük satış fiyatı, mevcut fiyatlarla yaklaşık 4,18 eter veya 7.700 $’dır. En pahalısı şu anda listeleniyor 900 ether veya 1,6 milyon dolariki yıl önce 0,009 eth veya yaklaşık 16 $ karşılığında satılmış olmasına rağmen.

İleriye dönük olarak, Pudgy Penguins ve diğer büyük NFT koleksiyonları, alt sektörde daha büyük fikri mülkiyet hamlelerinin önünü açan liderler olarak hizmet edebilir. Bu projeler sadece satış yoluyla değil, yatırımcılar aracılığıyla da para kazanıyor. Ve bununla birlikte, bir kartopu etkisi olabilir (amaçlanan kelime oyunu değil).

web3’te bu hafta

Tensor, Solana NFT pazar yeri totem direğinin tepesine tırmanıyor (TC+)

Sadece iki ay önce, NFT ticaret platformu Tensor bir başlangıç ​​turunda 3 milyon dolar topladı. Günümüze hızla ilerleyin ve pazar payına dayalı olarak Solana merkezli en büyük NFT pazarı konumunu yeniden kazanmaya yakın. Platform, Haziran 2022’de özel bir beta başlattı ve ertesi ay halka açıldı. Kurucu ortak Ilja Moisejevs, Mart ayında aylık 30.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu ve Nisan ayına kadar MAU’sunun yaklaşık %317 artarak 125.000’in üzerine çıktığını söyledi.

Kripto paranın daha iyi düzenleyici modeller oluşturmak için küresel bir görüşe ihtiyacı var (TC+)

Kripto endüstrisi, ABD düzenleyicilerinin uzayı çok fazla sıkıştırdığından giderek daha fazla endişe duyuyor. Tahmin edilebileceği gibi, bu durum, alandaki şirketlerin daha net yönergelere sahip bölgelere yönelmesine neden oluyor ve öyle görünüyor ki, endüstrinin ve dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin sınırlarının ötesine bakarak öğrenebilecekleri dersler var.

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kendisine yöneltilen ABD suçlamalarının çoğunu reddetmeye çalışıyor

Mahkeme belgelerine göre, eski FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, kendisine yöneltilen 13 suçlamadan 10’unun düşürülmesi için dava öncesi bir dilekçe verdi. Pazartesi günkü dosyada, Bankman-Fried’in hukuk firması Cohen & Gresser’den avukatları, elektronik dolandırıcılık ve banka dolandırıcılığı suçlamaları için komployu reddetmeye çalışıyor. Avukatlar ayrıca rüşvet ve siyasi katkı suçlamaları da dahil olmak üzere birkaç başka suçlamayı da düşürmeye çalışıyor. Ancak avukatları üç suçlamaya itiraz etmedi: menkul kıymet dolandırıcılığı için komplo, menkul kıymetler dolandırıcılığı ve kara para aklama için komplo.

Arbitrum kurucu ortağı, DAO’nun seçmen dramasına ilişkin kararını ‘merkeziyetten uzaklaşmanın bir kanıtı’ olarak görüyor (TC+)

Vakfın, topluluğun onayı olmadan Arbitrum DAO’dan fon aktardığı ve bir kargaşaya yol açtığı Arbitrum Vakfı dramasının üzerinden bir aydan biraz fazla zaman geçti. Ancak Offchain Labs’in CEO’su ve kurucu ortağı Steven Goldfeder’e sorarsanız, bu gaf, ademi merkeziyetçilik yolculuğundaki ilk adımlardan sadece biriydi.

Mastercard, PayPal ve Robinhood, endüstri ‘vaat’ gösterirken kriptoya daha derinden daldı (TC+)

Kripto piyasası bir gerilemeden geçerken, daha fazla gelen para ve kullanıcı, fırtınayı atlatmasına yardımcı olabilir. Ancak şu anda, meslekten olmayan kişiler için kriptoya girmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Gaz ücretlerini ve cüzdanları anlamak sezgisel değildir ve şu anda alanı çevreleyen algılanan karmaşıklık havası da yardımcı olmuyor. Kullanıcı benimsemesini ve bunun sonucunda ortaya çıkan sermaye akışını geliştirmeye yardımcı olmak için web3, blok zincirlerini satın almayı ve bunlarla etkileşimi kolaylaştırmak için daha yumuşak giriş ve çıkış rampalarına ihtiyaç duyar. Mevcut ana kitlelere sahip güvenilir sağlayıcılar, bu boşluğu doldurmaya yardımcı olabileceklerini düşünüyor.

Yatırımcılar, Coinbase’in Q1 beklentilerini aşmasıyla seviniyor (TC+)

Coinbase, 2023’ün ilk çeyreği mali sonuçlarını bildirdi ve beklentileri kolayca aştı. Yılın ilk üç ayında, ABD kripto para borsası 736 milyon $ net gelir, 79 milyon $ net zarar elde etti ve FAVÖK’ü 284 milyon $ olarak ayarladı. Analistler, ilk çeyrekte çok daha düşük bir 655 milyon $ gelir ve şirketten daha büyük bir kayıp bekliyorlardı. Mesai sonrası işlemlerde, Coinbase hisseleri %7’den biraz fazla arttı. Kesinlikle, Coinbase’in sonuçları hem kripto boğaları hem de şirketteki yatırımcılar için hoş bir veri seti.

En son bölme

Bu hafta bir bonusumuz var bölüm bir ocak başı sohbetinden jacquelyn ile yaptı Nadya Tolokonnikovaprotesto sanat kolektifinin yaratıcısı kedi isyanıNisan ayında NFT NYC’de.

Tolokonnikova, “dini nefret saikiyle holiganlık” yapmaktan suçlu bulunduktan sonra 2012 yılında iki yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak af kapsamında erken serbest bırakıldı.

2023’e hızlı ileri sardığımızda Tolokonnikova, Pussy Riot adını kadın ve LGBTQ insan hakları lehine ve Başkan Vladimir Putin yönetimindeki Rusya’nın kontrolüne karşı savaşmak için kullanmaya devam etti. Mart ayı itibariyle Rusya’nın listesine Tolokonnikova da eklendi. en çok aranan suçlular listesi.

Tolokonnikova ayrıca ABD Kongresi, İngiliz Parlamentosu, Avrupa Parlamentosu nezdinde konuşmalar yaptı ve House of Cards gibi televizyon programlarında yer aldı.

Tolokonnikova’nın misyonu, NFT’leri bir aktivizm biçimi olarak nasıl kullandığı ve uzaya nasıl girdiği hakkında derin bir sohbete daldık.

Şunları da tartıştık:

 • Başkaları NFT’leri aktivizm için nasıl kullanabilir?
 • NFT yardımcı programı için gelecek vizyonları
 • Uzaydaki projeler için tavsiyeler

ICYMI: Geçen haftalarda bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Jake Chervinsky, dijital varlık dünyası için “inovasyon yanlısı” politikayı desteklemeye odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Blockchain Association’ın baş politika sorumlusu. Aynı zamanda DeFi eğitim fonunun yönetim kurulu üyesi ve bir web3 tohum aşaması fonu Variant’ın danışmanıdır.

Blockchain derneği ile çalışmadan önce Chervinsky, kara para aklama ve yolsuzlukla mücadele uyumluluğu ve soruşturmaları, finansal hizmetler davaları ve hükümet uygulama savunmasına odaklanarak özel muayenehanede avukatlık kariyerine başladı. DC’de çok zaman harcıyor ve doğru yöne yönlendirme umuduyla kripto endüstrisi hakkında netlik sağlamaya yardımcı olmak için duruşmalarda ifade veriyor.

Chervinsky’nin mevcut düzenleyici manzarayı nasıl gördüğünden, insanların dediği gibi “baskın” bir çağda olup olmadığımıza kadar, düzenlemeyle ilgili her şey hakkında konuştuk.

Şunları da tartıştık:

 • Düzenleyicilerin görüşleri değişiyor
 • Amerikan kripto şirketleri
 • Kripto para birimleri emtia mı yoksa menkul kıymet mi?
 • Stablecoin mevzuatı
 • Gelecekteki yasal çerçeveler ve yönergeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

 1. Kripto medya platformu blok işleri 135 milyon dolarlık bir değerlemeyle 12 milyon dolar topladı
 2. Merkezi olmayan kripto cüzdan sağlayıcısı Odsy Ağı 7.5 milyon dolar topladı
 3. Webb Protokolü zincirler arası gizliliği genişletmek için 7 milyon dolar topladı
 4. Çok zincirli NFT ekosistem odaklı Eser Laboratuvarları 3.25 milyon dolar topladı
 5. Sifon LaboratuvarıSui Network’teki bir DeFi platformu, bir başlangıç ​​turunda 1,2 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın