Kabul ederseniz, Ledger’ın kripto cüzdanınızın bazı anahtarlarını tutabileceği ortaya çıktı

Tüm tepkilerden sonra Ledger konumunu savunmaya çalıştı, ancak bir şekilde kullanıcılarını daha da öfkelendirmeyi başardı. şimdi silindi cıvıldamak, “Teknik olarak, anahtar çıkarmayı kolaylaştıran ürün yazılımı yazmak her zaman mümkün olmuştur ve olmuştur. Ledger’a, bilseniz de bilmeseniz de bu tür aygıt yazılımlarını dağıtmayacağına her zaman güvendiniz.”

Perşembe günü, firmanın baş teknik sorumlusu Charles Guillemet bir tweet dizisi yangını dağıtma çabası içinde. “Ledger Recover’ı kullanmak istiyorsanız, yedekleme veya kurtarma işlemi için cihazınıza izin vermeniz gerekir.”

¯\_(ツ)_/¯

web3’te bu hafta

Coinbase, Avrupa genişlemesine odaklanan abonelik hizmetini başlatıyor (TC+)

Dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan Coinbase, kripto ekonomisi düşüş piyasasında mücadele ederken kullanıcıları elde tutmak ve tekrar eden gelir akışlarını büyütmek amacıyla 35 ülkede abonelik hizmeti Coinbase One’ı başlatıyor. Coinbase One ilk olarak 2021 sonbaharında beta olarak tanıtıldı ve şirketin TechCrunch+’a özel olarak söylediğine göre bugünden itibaren ABD, Birleşik Krallık, Almanya ve İrlanda’da halka açık olacak.

Alliance DAO’nun en yeni web3 girişimleri kohortuna ilk bakışınız

Bir web3 hızlandırıcı ve oluşturucu topluluğu olan Alliance DAO, ALL10 olarak da bilinen en yeni kohortunun fikirlerini Çarşamba günü TechCrunch tarafından özel olarak ele alınan bir demo gününde sunmasını sağladı. Alliance DAO’ya temel katkıda bulunan Qiao Wang, en son kohortun sektörde genel olarak neler olup bittiğine dair iyi bir anlık görüntü oluşturduğunu söyledi. Ekiplerin çoğu, Bitcoin ağı, uygulama zincirleri, hizmet olarak toplamalar, sıfır bilgi kanıtları, fiziksel çalışma kanıtı ve gerçek zamanlı blok zinciri verileri gibi popüler kripto alt sektörlerini iyileştirmeye çalışıyor. bir kaç.

LayerZero ve Immunefi, 15 milyon dolara varan ödüllerle en büyük kripto hata ödül programını başlattı

LayerZero’nun kurucu ortağı ve CEO’su Bryan Pellegrino, TechCrunch’a özel olarak verdiği demeçte, zincirler arası mesajlaşma protokolü LayerZero’nun arkasındaki ekip olan LayerZero Labs, protokolü için 15 milyon dolarlık bir hata ödülü başlatmak üzere hata ödülü ve güvenlik hizmetleri platformu Immunefi ile ortaklık kurdu. “Pek çok ikramiye ödeyecek kadar paramız var. Protokolün güvenliği her şeyden önce gelir,” dedi Pellegrino. Pellegrino, ödül parasının şirketin sermaye kuruluşundan geleceğini de sözlerine ekledi.

Kripto borsaları Kanada’dan çıkarken bile Coinbase ‘uzun oyunu’ oynamayı planlıyor (TC+)

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçen hafta “kripto borsalarına sağlanan sabit paralar ve yatırımcı limitleriyle ilgili yeni rehberlik” nedeniyle Kanadalı müşterilere hizmet vermeyi durduracağını söyledi. Ancak borsa “bir gün” ülkeye döneceğini söylerken, çıkışı rakiplerinin doldurmayı hedeflediği çok büyük bir boşluğu geride bırakıyor. Coinbase, Kraken, Gemini ve Crypto.com, uzayda tam da bunu yapmayı planlayan birkaç büyük oyuncu.

Binance, M&A ve VC anlaşmalarında büyük bankacılık yapıyor (TC+)

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası Binance, coğrafi boşluklara ve müşteri tabanına özellikle dikkat ederek bu yıl M&A’ya büyük bahisler yapıyor. Borsanın oraya ulaşmasına yardımcı olmak için şirketin baş işletme sorumlusu Yibo Ling var. Ling ile Consensus 2023’te Binance’in yatırımlara odaklanması, 1. katman blok zincirleri ve iş için coğrafi ve ürün büyümesi ve diğer tonlarca şey hakkında daha fazla bilgi edinmek için görüştüm.

Pudgy Penguins, IP’yi gerçek dünyaya taşımak için NFT’den ilham alan oyuncaklarını kullanmak istiyor (TC+)

Şirketin CEO’su Luca Netz, TechCrunch+’a özel olarak verdiği demeçte, bir web3 IP şirketi olarak da ikiye katlanan (kuşkusuz sevimli) bir NFT koleksiyonu olan Pudgy Penguins, Pudgy Toys adlı bir dizi oyuncak piyasaya sürüyor. İlk lansman, çevrimiçi olarak ve uluslararası perakendeciler aracılığıyla satılacak 5 ila 35 ABD Doları arasında değişen yaklaşık 100.000 oyuncağı içerecektir. Netz, her oyuncağın bir doğum belgesi ve çevrimiçi platformunda bir dizi NFT’nin veya bir özellik kutusunun kilidini açan QR koduyla birlikte geldiğini söyledi.

En son bölme

bu hafta için bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Sergei Nazarovakıllı sözleşmelere güç sağlamak için bir kehanet ağı sağlayan bir protokol olan Chainlink’in kurucu ortağı.

Chainlink, insanları, işletmeleri ve verileri web3 dünyasıyla birleştiren bir web3 hizmetleri platformu olarak da bilinir. Ve haklı olarak — DeFi, oyun, NFT’ler ve diğer büyük sektörlerde 7 trilyon doların üzerinde işlem hacmi sağladı.

Nazarov, Chainlink’i kurmadan önce, en son akıllı sözleşmelere odaklanan SmartContract olmak üzere dört başka şirketin kurucu ortağı oldu.

Akıllı sözleşmeler, kehanet ağları, zincirler arası birlikte çalışabilirlik ve Nazarov’un Chainlink için uzun vadeli vizyonuyla ilgili bir dizi konuyu tartıştık.

Ayrıca şu konulara da girdik:

  • Beklenmedik akıllı sözleşme kullanım durumları
  • kriptografik garantiler
  • Geleneksel şirketler varlıkları nasıl tokenize edebilir?
  • AI ve blockchain teknolojisi
  • CCIP güncellemeleri

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

  1. Gelişmekte olan pazarlardaki küçük işletmelere blockchain tabanlı borç veren Jia, 4.3 milyon dolar topladı
  2. Rihanna’nın müzik haklarıyla elde edilen başarı, web3 pazaryeri Royal’e yardımcı oluyor 71 milyon dolar topladı
  3. Bitcoin komisyonculuğu Nehir Mali B Serisinde 35 milyon dolar topladı
  4. Kormint bitcoin madenciliği operasyonlarını ölçeklendirmek için 30 milyon dolar topladı
  5. Web3 müzik şirketi başka bir blok 4.3 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın