Coinbase, Avrupa genişlemesine odaklanan abonelik hizmetini başlatıyor

Coinbase One, ABD, İngiltere, Almanya ve İrlanda başta olmak üzere 35 ülkede piyasaya sürülecek

Dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan Coinbase, abonelik hizmetini başlatıyor. Coinbase Bir35 ülkede, kripto ekonomisi düşüş piyasasında mücadele ederken kullanıcıları elde tutmak ve tekrar eden gelir akışlarını büyütmek amacıyla.

Coinbase One ilk olarak 2021 sonbaharında beta olarak tanıtıldı ve şirketin TechCrunch+’a özel olarak söylediğine göre bugünden itibaren ABD, Birleşik Krallık, Almanya ve İrlanda’da halka açık olacak. Şirket, hizmeti önümüzdeki aylarda diğer 31 Avrupa ülkesinde kullanıma sunacak.

Coinbase ürün yönetimi kıdemli direktörü Phil McDonnell’e göre abonelik hizmeti, alım satım ücreti olmaması, daha yüksek bahis ödülleri, 7/24 müşteri desteği ve önceden dosyalanmış vergi beyannamesi belgeleri dahil olmak üzere bir dizi özellik sunuyor.

Geçmişte, Coinbase’in gelirinin çoğu, özellikle boğa piyasası sırasında alım satım ücretlerinden geliyordu, ancak kripto kışı devam ederken, şirket büyümeyi hızlandırmak ve gelir akışlarını çeşitlendirmek için başka alanlara bakıyor.

McDonnell, “Belki 18 ay önce, çok işlemseldi,” dedi. “İnsanlar gelir, ticaret yapar, bir ücret öder ve ilişki buydu. 18 ay ila iki yıl önceki boğa piyasasında tonlarca büyüme oldu, ancak müşterilerin kalmasını istedik. […] İlham buydu. Müşterilerimizle nasıl daha uzun, daha derin bir ilişki kurar ve bunu bir kazan-kazan haline getiririz?”

Bu strateji en azından şimdilik işe yarıyor gibi görünüyor. Coinbase’in abonelik ve hizmet geliri arttı %138 ile 361,7 milyon dolar 2023’ün ilk çeyreğinden itibaren 152 milyon dolar bir yıl önce. Genel olarak, abonelik ve hizmet gelirleri, şirketin başına 2020’de 50 milyon doların altındayken, 2022’de 17 kattan fazla artarak 793 milyon dolara yükseldi. Q4 2022 hissedar mektubu.

McDonnell, “Müşterilerin kazanması için sıfır komisyonlu ticaretle bir değiş tokuş yapıyoruz ve uzun vadede kazanacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Avrupa odağı ve gelecek planları

McDonnell, Coinbase’in özellikle Avrupa’daki varlığını genişletmeye odaklandığını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın