Konu güncellemesi, çeviri ve bir dizi küçük iyileştirme ekler

İş Parçacığı kalabalık sahneye patladı Bu ayın başlarında gelecek vadeden Twitter rakipleri arasında, ancak Instagram’a bitişik metin öncelikli sosyal ağ için hala çok erken.

Meta yayınladı güncelleme Salı günü uygulamanın iOS sürümüne, iki hafta önceki ilk çıkışından bu yana ikincisi ve kayda değer özellikler ekleyen ilk kişi.

Geliştiriciden konu güncelleme listesi

Threads geliştiricisi Cameron Roth’a göre, yeni iOS güncellemesi, eksik olan önemli bir özelliğin yanı sıra bir dizi küçük değişiklik sunuyor: çeviriler. Konular dünyanın birçok ülkesinde mevcuttur ve AB büyük bir istisna, çünkü Meta şu anda oradaki reklam işini kısıtlayan düzenlemelerle ilgili bir kavgaya karışmış durumda. Yabancı bir dildeki gönderileri çevirebilmek, uluslararası bir sosyal platformda paha biçilmezdir, ancak deneyimlerimize göre Instagram’ın bazı dillerde kendi çevirileri saçma olabilir.

Çevirilerin eklenmesinin yanı sıra Threads, uygulamanın yanıtlar ve bahsetmeler gibi etkileşimleri toplayan bölümü olan etkinlik akışına yeni bir “takipler sekmesi” de ekliyor. Ne yazık ki sekme göründüğü kadar heyecan verici değil, yalnızca en yeni Konu Takipçilerinizin tümünü görüntülemenize izin veriyor.

En son Konular güncellemesi ayrıca etkinlik akışına bazı gizli geliştirmeler, “dokunulabilir reposter etiketleri”, takip edilmeyen kullanıcılara abone olma yeteneği ve belirli bir kullanıcı için Instagram takipçilerinin listesini açma seçeneği ekler. Güncelleme şu anda yayınlanmış olsa da Roth, kullanıcıların değişiklikleri görmek için uygulamayı yeniden başlatmaları veya gün sonuna kadar beklemeleri gerekebileceğini söylüyor (bizim için henüz görünmüyorlardı, ancak şaşırtıcı başka bir şey bulursak, duyacaksınız. bu konuda).

Konular, yeni bir sosyal uygulamanın normal standartlarına göre son derece kaygandır, ancak yine de bazı kullanıcıların gerekli görebileceği pek çok yararlı yardımcı programdan yoksundur. Lansmanından bu yana, bazı Threads kullanıcıları, uygulamanın lansman sırasında alternatif metin gibi erişilebilirlik özelliklerinin olmamasından şikayet ettiler. Twitter’ın rakipleri Mastodon ve Bluesky, görüntü açıklamaları için özelleştirilebilir alternatif metni zaten içeriyor – bu, erişilebilir uygulama tasarımının temel standardı olarak görülen bir araç.

Konular çıkış yaptığından beri, kullanıcılar ayrıca yalnızca takip ettiğiniz kişilerin içeriğini görüntüleyen bir yayın istiyor. Şu anda bu, Threads ile ilgili ana şikayet gibi görünüyor – bir algoritmaya hizmet eden algoritma taze içeriğin marka ağırlıklı karışımı en azından henüz pek kimse için onu parkın dışına çıkarıyor gibi görünmüyor.

Instagram’dan Adam Mosseri, bir tür yalnızca takip beslemesini belirtirken çalışıyorbu Bahsettiğimiz meta — yakında herhangi bir zamanda bir algoritma tarafından lekelenmeyen hoş, reklamsız veya reklamsız bir kronolojik beslemeye güvenmeyin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın