Kaynaklar: Lensa AI destekçisi Servers.com’dan 200 milyon $ karşılığında ayrıldı

rent a car 34

bir destekçisi Lensa AI uygulamasıyapay zeka tarafından oluşturulan görüntüleri gönderen Kararlı Difüzyon Anonim kalmak koşuluyla konuşan iyi konumdaki kaynaklara göre, ana akım sosyal medyaya fırlayan, önemli miktarda para için bir şirketten yeni ayrıldı.

CloudOne Dijital bugün var ilan edildi açıklanmayan bir meblağ karşılığında Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Asya’daki veri merkezleriyle ‘bare metal’ hizmet sağlayıcısı olan Servers.com’u satın alması. Servers.com tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Alexey Gubarevkurucusu/ortağı Paltadestek veren şirket Prisma Laboratuvarları, Lensa AI’yı oluşturan başlangıç ​​ekibi. Palta ayrıca regl ve yumurtlama izleyici de dahil olmak üzere tüketiciye yönelik mobil uygulamalar da oluşturmuştur. Flobeslenme programı BasitZing, yapay zeka destekli bir kişisel fitness arkadaşı ve diğerleri.

İyi yerleştirilmiş kaynaklar TechCrunch’a çıkışın 200 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi. Ancak, ne CloudOne Digital ne de Gubarev, çıkışı onaylamak dışında satın alma fiyatını açıklamıyor.

Servers.com şimdi, bir dizi çoklu bulut tabanlı çözüm içeren bir holding şirketi olan CloudOne Digital’in sahip olduğu ‘Liquid Web’ marka ailesine katılacak.

Kıbrıs’ta kalıcı olarak ikamet eden Gubarev, Yuri Gurski ve Alex Frolov ile birlikte 2013’te Servers.com’u ve 2016’da Palta’yı kurdu.

Palta, yapay zeka odaklı girişimleri ve sağlık uygulamalarını destekleyen ‘stüdyo’ tarzı bir yatırımcıdır. Lensa AI uygulaması Geçen yıl App Store listelerinde tırmandı ‘sihirli avatarlar’ uygulamasıyla.

Lensa, kullanıcıların internetten toplanan milyarlarca görüntüden oluşan bir eğitim veri setine dayalı olarak görüntüler oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir yapay zeka modeli olan Stable Diffusion’ı ustalıkla kullandı. Yalnızca Kasım 2022’de uygulamadan 70 milyon dolardan fazla para kazandığı bildirildi.

Daha sonra alıştığı zaman tartışmalara girdi. çıplaklar oluşturmak kullanıcılar tarafından beslendiği görüntülere dayanarak, ancak daha sonra bir düzeltme üzerinde çalışmak bunun olmasını önlemek için.

Özel sermaye şirketi One Equity Partners, Servers/com kurucu ortakları Nick Dvas ve Konstantin Bezruchenko’nun CloudOne Digital liderlik ekibine katılacağını söyledi. Dvas, Servers.com’un Başkanı olacak. Bezruchenko, CloudOne Digital için küresel altyapı ve satın alma işlemlerini yürütecek.

Merkezi Limasol, Kıbrıs’ta bulunan Servers.com, dünya çapında 3.000’den fazla müşteriyle 18 küresel veri merkezi işlettiğini söylüyor.

Şirket, video oyunları, fintech, adtech, BT hizmetleri, spor teknolojisi ve bir dizi Web3 uygulaması gibi büyük ve kalıcı iş yükleri olan şirketler için ‘Hizmet Olarak Altyapı’ya odaklanıyor.

CloudOne Digital CEO’su James F. Geiger yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Servers.com’un satın alınması, CloudOne Digital aracılığıyla planlanan daha büyük bir çoklu bulut yeteneği stratejisine tam anlamıyla uyuyor. kalıcı, bilgi işlem açısından yoğun iş yükleri.”

Gubarev son zamanlarda oldu büyük bir savunucu Kıbrıs teknoloji ekosistemi için, ancak eski bir Rus vatandaşı ve 2002’den beri şimdi Kıbrıs vatandaşı olarak, zaman zaman eski eviyle bağlantılı olduğu suçlamalarına karşı kendini savunmak zorunda kaldı.

2020 yılında Gubarev BuzzFeed’e dava açtı sahibi olduğu bir şirket (XBT) tarafından yönetilen sunucu altyapısının, Rusya’nın ana iç güvenlik kurumu FSB’nin hizmetinde olduğu iddia edilen “Methbot” dolandırıcılığına yardım etmeye zorlandığını ima ettiği için bir ABD mahkemesinde. Bu dava sonunda reddedildi. Gubarev ve XBT yöneticilerinin avukatları, Aralık 2016’da Methbot hesabını iptal eden ve ABD adalet sisteminin kanıtı olarak sabit diskleri saklayanların aslında “isimsiz kahramanlar” olduklarını iddia ettiler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın