TikTok müzik akışı hizmetini Avustralya, Meksika ve Singapur’da başlattı

rent a car 34

TikTok, Avustralya, Meksika ve Singapur’da “TikTok Music” adlı yeni, yalnızca abonelikle sunulan müzik akışı hizmetini başlatıyor. Bugünün genişlemesi TikTok’tan neredeyse iki hafta sonra geliyor müzik akışı hizmetini piyasaya sürdü Brezilya ve Endonezya’da.

Akış hizmeti, kullanıcıların hizmeti mevcut TikTok hesaplarıyla senkronize etmesine ve şarkıları dinlemesine, indirmesine ve paylaşmasına olanak tanır. Hizmet, Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music dahil olmak üzere büyük plak şirketlerinin kataloglarını içerir.

TikTok, Avustralya, Meksika ve Singapur’daki kullanıcıları bugünden itibaren TikTok Music kapalı beta testine katılmaya davet ettiğini söylüyor. Katılmak için kullanıcıların Apple App Store veya Google Play Store’dan veya ziyaret ederek TikTok Müzik uygulamasını indirmeleri gerekir. müzik.tiktok.com. Kapalı betadaki tüm katılımcılar, hizmetin üç aylık ücretsiz deneme sürümünü alacak.

Şirket, TechCrunch’a bir TikTok Müzik aboneliğinin Avustralya’da aylık 11,99 Avustralya doları (8,16 ABD doları), Meksika’da 115 ABD doları (6,86 ABD doları) ve Singapur’da 9,90 ABD doları (7,48 ABD doları) tutarında olduğunu söyledi.

Görsel Kaynakları: TikTok

TikTok, yayın hizmetini Amerika Birleşik Devletleri’nde ne zaman başlatmayı planladığına dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı, ancak yayın hizmeti hakkında yakında paylaşacak daha çok şeyi olacağını söylüyor. TikTok ana şirketi ByteDance’in üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. marka başvurusu yaptı “TikTok Müzik” adlı bir hizmet için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ile.

Şirket sözcüsü bir e-postada, “TikTok Müzik, TikTok’ta müzik keşfinin gücünü binlerce sanatçıdan milyonlarca parça sunan bir müzik akışı hizmetiyle birleştiren yeni bir tür müzik hizmetidir” dedi. “Şimdi TikTok Music’i Avustralya, Meksika ve Singapur’da beta olarak test ediyoruz ve önümüzdeki aylarda TikTok Music’in lansmanı hakkında paylaşacak daha fazla haberimiz olacak.”

TikTok zaten müzik keşfetmek için popüler bir araçtır ve çoğu zaman şarkıların viral videolarda ve trendlerde kullanıldıktan sonra popülaritesinin artmasına neden olabilir. Kullanıcılara müzik dinlemenin ve keşfetmenin bir yolunu sunan şirket, Spotify, Apple ve Amazon gibi şirketlerle doğrudan rekabet ediyor.

Akış hizmeti, viral TikTok şarkılarının tam sürümlerini dinlemenize, kişiselleştirilmiş müzik önerilerini keşfetmenize, gerçek zamanlı olarak şarkı sözlerine erişmenize, arkadaşlarınızla ortak çalma listeleri oluşturmanıza, müzik kitaplığınızı içe aktarmanıza ve bir şarkı sözü arama özelliği aracılığıyla şarkılar bulmanıza olanak tanır. TikTok Music, Shazam benzeri bir işlevselliğe sahiptir ve ayrıca şarkıları çevrimdışı dinlemek için indirmenize izin verir. Ayrıca, TikTok, kullanıcıların yorumlar yoluyla kendilerini ifade edebileceklerini ve diğer müzik severlerle bağlantı kurabileceklerini belirttiğinden, hizmet sosyal özellikler içerir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın