Kıç gönderemezsin, Konular mahkumdur

rent a car 34

Konular, meta sahibi Bu hafta başlatılan Twitter klonu, her zaman kendi içerik yönergeleri tarafından engellenecektir. Uygulama en iyi ihtimalle kuru ve en kötü ihtimalle Kişisel verilerinizi ele geçirmek.

İle Bir günden kısa sürede 30 milyon indirme Threads, lansmanının ardından Twitter’ın muazzam kullanıcı hacmiyle rekabet etmeye hazırlanıyor.

Sayısız metin tabanlı sosyal platform, Elon Musk’ın devralmasından bu yana belirsizliğe dönüşmeden önce kullanıcıların gözlerini kamaştırmasına rağmen, Threads, Instagram ile sorunsuz bir şekilde entegre olma gibi benzersiz bir avantaja sahip. Kullanıcıların Threads’e kaydolduklarında sıfırdan başlamaları gerekmez — uygulama, kullanıcılara zaten Instagram’da takip ettikleri herkesi otomatik olarak takip etme seçeneği sunar. Ortaklarınızı bulmak için yepyeni bir sosyal platformun enkazını karıştırmanıza gerek yok ve arayüzü Twitter’ınkiyle neredeyse aynı olduğu için tamamen yeni özellikler öğrenmeniz gerekmiyor.

Ve diğer metin gönderme alternatiflerinin aksine, Twitter gibi Mavi gökyüzü Ve Dökülme, Konular, Instagram hesabı olan herkese açıktır. Davet kodları için ortalıkta dolanıp durmak ya da batan bir gemideki son cankurtaran sandalında yer kapmak için yarışıyormuşsunuz gibi çaresizce kendinizi bir bekleme listesine eklemek yok.

Konular, Twitter’ın dayanılmaz, devam eden patlamasının ortasında bir umut ışığı olacak şekilde konumlandırıldı. Ne yazık ki, Threads inanılmaz derecede sıkıcı ve Instagram’ın püritenliğine bağlı kaldığı için muhtemelen bu şekilde kalacak. Topluluk Rehberleri.

Instagram, fotoğraflar, videolar ve “cinsel ilişkiyi, cinsel organları ve tamamen çıplak kalçaların yakın çekimlerini gösteren dijital olarak oluşturulmuş bazı içerikler” dahil olmak üzere çıplaklığı yasaklar. Emzirme, doğum, cinsiyet onaylama ameliyatı gibi sağlıkla ilgili durumlar ve protesto eylemleri bağlamında kadın meme uçları için bir istisna oluşturur. Yönergeler ayrıca resim ve heykel fotoğraflarında çıplaklığa da izin veriyor.

Bu yönergeler tutarsız bir şekilde uygulanıyor ve Instagram orantısız bir şekilde sansürlemesiyle ünlü. Siyah kadın, büyük beden kullanıcılarVe trans ve nonbinary insanlar. aynı zamanda seks işçilerine düşman, ve müstehcen fotoğraflar yayınlamak bir yana, sektörleriyle ilgili kaynakları paylaşan yetişkinlere yönelik içerik oluşturuculara da baskı yaptı. Instagram hesabı dansçılar kaynağı, örneğin, gerçek dansçılardan striptiz kulüpleri hakkındaki yorumlarını eksik müşteriler konusunda birbirlerini uyarmak, iyi ödeme yapan mekanları öne çıkarmak ve diğer güvenlik ipuçlarını paylaşmak için ister ve yayınlar. Hesap ara sıra soyunmayla ilgili meme paylaşsa da, içeriği iş için tamamen güvenlidir. Instagram yine de hesabı birkaç kez askıya aldı.

Başlangıcından bu yana geçen 24 saat içinde, Threads kendisini vanilya bir platform olmaya mahkum etti. markalar gelişebilir, ama boktan pislikler. Bu kadar gergin bir denetim ve anonimlik garantisi olmadan asla gerçek bir Twitter rakibi olmayacak. Facebook gibi ileti dizileri, muhtemelen zaten Twitter kullanmayacak olan kullanıcılar içindir.

Threads, platformun en sıradan özelliklerini kullanan ve Twitter’ı bu kadar benzersiz kılan paylaşım kültürünü boğan, Twitter’ın sterilize edilmiş bir versiyonu olacak şekilde kendini kuruyor.

Gündelik eşek gönderme oldu Twitter kültürünü şekillendirmek için çok önemli, kafası karışmış bok posterleri, hayran sürüleri ve söylem karıştırıcıları gibi. Platform çatışmalarla doluyken bile, kaotik paylaşım markası, kullanıcıların Twitter’a geri dönmek istemesine neden oldu. Twitter’ın bir başka rakibi olan Bluesky, övdü Twitter’ı Twitter yapan canlı paylaşım kültürünü benimsediğiniz için. Twitter gönderileri doğası gereği aptalcadır – ciddiliğe yönelse bile – ve neredeyse tüm internet mizahına nüfuz eden bir alaycılıkla noktalanır. Ancak Instagram’ın keyfi kısıtlamaları, bu tür gönderileri sınırlandırır ve sonuçta Konuların gerçekten Twitter’ın yerini almasını engeller.

Threads, platformun en sıradan özelliklerini kullanan ve Twitter’ı bu kadar benzersiz kılan paylaşım kültürünü boğan, Twitter’ın sterilize edilmiş bir versiyonu olacak şekilde kendini kuruyor. Twitter’ı eğlenceli hale getiren ve platformu zirvede tanımlayan topluluk duygusunu oluşturan kullanıcılar, aynı enerjiyi Threads’e getirirlerse muhtemelen Instagram’ın arkaik topluluk yönergelerinden birini ihlal ettikleri için işaretlenecekler. gönderiler vardır üzerinde izin verilen Konular düz, ciddi ve ezici çoğunlukla yerel.

Threads’in kullanıma sunulmasından bu yana geçen saatlerde, Twitter’a geri kaçan kullanıcılar, görece zararsız gönderiler nedeniyle işaretlendiklerinden şikayet ettiler. bir kullanıcı şikayet etti azgın olduklarını söyledikleri için Threads’te işaretlendiler, bu yüzden “Elon bu raundu kazandı.” Bir diğer söz konusu kullanıcıların “meme gönderip gönderemeyeceğini” sorduğu için cezalandırıldı ve Threads bunu “bildirilen diğerlerine benzeyen” içerik olarak işaretledi.

Sanatçı Mikaeladraws, “İplik dizilerinde kendime aptal demeye çalıştım ve bu zorbalık olarak işaretlendi” diyor. tweet attı. “Orası hiçbir bokumuzu halledemeyecek.”

Twitter moderasyon, tarihsel olarak orantısız bir şekilde uygulandı, dolambaçlı ve diğer tüm sosyal medya platformları kadar bölücü oldu. Musk’ın devralınmasının ardından, Nefret söylemi Twitter’da fırladı ve ılımlılık yok gibi görünüyor. Kullanıcıların, nefret söylemi ve tehditlerini yasaklayan temel içerik yönergelerine uymaları istenmelidir, ancak Threads’in uyguladığı ağır sansür, onu normal Twitter kullanıcıları için daha çekici hale getirmiyor.

Anonimliğin olmaması da Threads için bir eksiklik.

Çoğu kullanıcının Twitter’da hoşlandığı göreli anonimlik, en kötü yaklaşımları ve en toksik etkileşimleri cesaretlendirebilir, ancak aynı zamanda gerçek topluluğu kolaylaştırır. Twitter, özellikle platformun can damarını oluşturan LGBTQ kullanıcıları, seks işçileri, organizatörler ve diğer marjinal topluluklar için çekici. Twitter’ın meçhul doğası, kullanıcıların kendi ilgi alanları içinde var olmalarına olanak tanır ve stan kültürünün gelişmesi için temel oluşturur.

Gerçekten tanıdıkları kişiler tarafından görülecekse, kimse Twitter’da yaptığı gibi gönderi paylaşmak istemez. Bu toplulukların var olabilmesi için kullanıcıların izleyicilerinden bir dereceye kadar ayrılmaları gerekir. Twitter’ı bu kadar kıskanılacak bir platform yapan sınır tanımayan paylaşım kültürü, uygulama kullanıcıların gerçek hayatlarıyla çok iç içe olduğu için Threads’e taşınamıyor.

Şimdilik, kullanıcılar Threads hesaplarını Instagram hesabını da siliyor. Bir finsta kullanarak bir Threads hesabı oluşturursanız bir alt hesap oluşturabilirsiniz, ancak kullanıcılar henüz birden çok hesap arasında geçiş yapamaz. İçinde Yorum Threads’in birden fazla hesaba ne zaman izin vereceğini soran Instagram başkanı Adam Mosseri, “listede var” dedi.

Ben de dahil olmak üzere çoğu insan, çevrimiçi varlıklarını bölümlere ayırır. Küratörlü, cilalı kaplamasıyla Instagram, gerçek hayatta tanıdığım insanlara ayak uydurmak içindir. TikTok, son derece niş hobilerim hakkında içerik içindir. Reddit, satın almayı düşündüğüm her ürünün incelemelerine dalmak için. Twitter (ve küllerinden doğmaya çalışan tüm klonlar), sahip olduğum her aptalca düşünceyi paylaşmak içindir.

Bazı özellikler diğer platformlara tercüme edilebilse de, çevrimiçi olarak işgal ettiğimiz alanlar birbirimizle ve dolayısıyla platformda gelişen topluluklarla nasıl etkileşim kuracağımızı belirler. Konular, Twitter’a bir alternatif olarak kendini kanıtlayabilir, ancak erişimi sınırlıdır. Bu tür katı içerik yönergeleriyle, Twitter’da kalmaya değer kılan kullanıcıları etkilemekte başarısız olacaktır – özellikle de kıç gönderemiyorsanız.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın