EV kamyon üreticisi Nikola, daha fazla hisse ihraç etmek için yeterli hissedar desteğini almakta yine başarısız oldu

rent a car 34

Nikola, Haziran ayından bu yana ikinci kez, EV kamyon üreticisinin daha fazla sermaye toplamak amacıyla daha fazla hisse ihraç etmesine izin verecek bir teklif için yeterli hissedarı oylamayı başaramadı.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yıllık hissedarlar toplantısını, önlem için oy kullanmaya yeterli hissedarı bir kez daha çekmeye çalışacağı 3 Ağustos’a kadar ertelediğini söyledi. Şirketin, teklifin lehinde oy kullanması için tüm ödenmemiş hisselerin %50’sinden fazlasını alması gerekmektedir.

Nikola yeterli oyu alamadı 7 Haziran’daki toplantısında oylamayı 6 Temmuz’a erteledi.

Delaware yasasında 1 Ağustos’ta yürürlüğe girmesi beklenen bir değişiklik sayesinde bu bir sonraki sefer Nikola için verimli olabilir. Değişiklik kapsamında, Delaware’de kurulu ve hisse sayısını artırmak isteyen şirketlerin yalnızca basit çoğunluğu alması yeterli olacak. kullanılan oylar Mevcut yasada yapılan değişiklikler Delaware eyalet yasama organı tarafından onaylandı ve şimdi Vali John Carney’nin imzasını bekliyor.

Nikola, yeni yasa yürürlükte olsaydı, daha fazla hisse çıkarma önerisinin kabul edileceğini söyledi.

Nikola, kârlı olmayı boşver, gelir elde etmeden önce özel amaçlı satın alma şirketleriyle birleşme yoluyla halka açılan bir grup EV ve mobilite girişiminden biridir. Bunların çoğu, özellikle Nikola, pandemi sırasında mem borsası çılgınlığına kapıldı ve hisselerin – ve piyasa değerinin – stratosfere sıçradığını gördü. Tüm bu hisse senetleri, Nikola gibi EV SPAC’leri nakit için mücadele ederek bırakarak dünyaya geri döndü.

Nikola ayrıca maliyetleri düşürmenin yollarını da aradı. Mayıs ayında şirket 270 çalışanını işten çıkardı. işgücünün %23’üve elektrikli kamyon çabalarını Kuzey Amerika ile sınırlama planlarını duyurdu. Şirketin Avrupa programlarını destekleyen yaklaşık 150 işçi işten atıldı. Şirketin Phoenix ve Coolidge, Arizona’daki diğer 120 çalışanı da işini kaybetti. Yaklaşık 900 çalışan kaldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın