Mark Parker, Walt Disney Company’nin Başkanı Olacak – Dünyadan Haber

2016’dan beri Disney direktörü ve NIKE İcra Kurulu Başkanı olan Parker, Yıllık Hissedarlar Toplantısının ardından bağımsız Başkan olarak Susan Arnold’un yerini alacak.

Kurul ayrıca Trian Group’tan gelen mektuba da yanıt verir; hissedarlara tüm Yönetim Kurulu adayları için oy kullanmalarını tavsiye eder ve Olumsuz Trian adayını destekleyin

BURBANK, Kaliforniya, 11 Ocak 2023—Walt Disney Company (NYSE: DIS) Yönetim Kurulu, Yıllık Hissedarlar Toplantısı’nın ardından geçerli olmak üzere bağımsız yönetim kurulu üyesi Mark G. Parker’ı Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçtiğini duyurdu. Disney Yönetim Kurulu’nun yedi yıllık üyesi ve NIKE, Inc. İcra Kurulu Başkanı olan Bay Parker, Disney’in Yönetim Kurulu Görev Süresi Politikası kapsamındaki 15 yıllık süre sınırı uyarınca yeniden seçilmek için aday olmayacak olan Susan E. Arnold’un yerine geçecek. . Sonuç olarak, Kurulun büyüklüğü 11 üyeye düşürülecek.

Bayan Arnold, “Mark Parker, Disney direktörü olarak yedi yılı aşkın bir süredir Şirketin benzeri görülmemiş bir değişim döneminde etkili bir şekilde ilerlemesine yardımcı olan, inanılmaz derecede saygın bir liderdir,” dedi. “Mark, NIKE’ta geçirdiği kırk yıl boyunca çeşitli pazar gelişimleri ve başarılı bir CEO geçişiyle dünyanın en tanınmış tüketici markalarından birine liderlik etti ve bu dönüşüm döneminde Disney Yönetim Kurulu’na başkanlık edecek benzersiz bir konuma sahip.”

“Mark Parker’ın vizyonu, inanılmaz deneyimi ve akıllıca danışmanlığı Disney için paha biçilmezdi ve bu harika şirketin gelecekteki rotasını çizerken, diğer yöneticilerimizle birlikte yeni görevinde onunla çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi The Walt Disney Company CEO’su Robert A. Iger. “Yönetim kurulu arkadaşlarım ve tüm Disney yönetim ekibi adına, Başkan olarak üstün liderliği ve Disney markasının örnek bir temsilcisi olarak son 15 yılda yorulmak bilmeyen çalışması için Susan’a da teşekkür etmek istiyorum.”

Bay Parker şunları söyledi: “Disney’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet etme fırsatına sahip olduğum için onur duyuyorum ve Disney’in ana misyonunu korurken, yatırım ile kârlılığı dengeleyen bir büyüme stratejisi üzerinde Bob ve yönetim ekibiyle yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyorum.” hissedar değeri sunmak için mükemmellik. Aynı zamanda, başarılı bir CEO halefi belirlemek ve hazırlamak benim ve Yönetim Kurulu’nun en önemli önceliğidir ve bu süreç şimdiden başlamıştır.”

Bay Parker ayrıca, Kurul’a dahili ve harici adayların gözden geçirilmesi de dahil olmak üzere CEO halefiyet planlaması konusunda tavsiyelerde bulunacak olan, Kurul’un yeni oluşturulmuş bir Yerine Getirme Planlama Komitesi’ne başkanlık edecek. Bay Parker, İcra Kurulu Başkanı olduğu 2020 yılına kadar NIKE’ın Başkanı ve CEO’su olarak görev yaptı.

Walt Disney Company Yönetim Kurulu, Şirketi geleceğe yönlendirmek için doğru geçmiş, beceri seti ve bakış açısı kombinasyonuna sahip olduğundan emin olmak için gelişmeye devam etti. Bugün, Disney’in yöneticileri marka, pazarlama ve perakende, doğrudan tüketiciye yönelik uzmanlık ve teknoloji ve yenilik dahil olmak üzere ilgili disiplinlerde deneyim getiriyor.

Kurul, Şirketin Yıllık Toplantısında yeniden seçilmek için aday gösteriyor görevdeki direktörler Mary T. Barra, Safra A. Catz, Amy L. Chang, Francis A. deSouza, Carolyn Everson, Michael BG Froman, Robert A. Iger, Maria Elena Lagomasino , Calvin R. McDonald, Mark G. Parker ve Derica W. Rice.

Yönetim Kurulu, Trian Ortaklarının Adaylığına, Hissedarlara Şirketin tüm Adayları için oy kullanmasını Önererek Yanıt Verdi

Trian Fund Management, LP’nin yüzde yüz iştiraki olan Trian Partners LP ve Trian Partners Parallel Fund I, LP, Nelson Peltz’e bağlı diğer kuruluşlarla (toplu olarak “Trian Group”) Nelson Peltz’i yönetim kurulu başkanlığına aday gösterdi. Yıllık Toplantı, Kurul tarafından önerilen adaylara karşı çıktı ve Disney’in Tüzüğünü değiştirmek için bir teklif getirdi.

Walt Disney Company, hissedar değerini artırmaya yardımcı olan yapıcı katılım ve fikirlere açık olmaya devam ediyor. The Walt Disney Company’nin üst düzey liderliği ve Yönetim Kurulu, son birkaç ay içinde Bay Peltz ile birçok kez temasa geçmiş olsa da, Kurul, Trian Group adayını onaylamamakta ve hissedarların adayını desteklemeyip bunun yerine YANINA oy vermelerini tavsiye etmektedir. Şirketin tüm adayları (yukarıda belirtilmiştir).

The Walt Disney Company, zengin fikri mülkiyetini ve benzersiz hikaye anlatımını tiyatro, internet ve lineer yayından parklara ve tatil köylerine kadar birçok işletmesinde kullanma becerisi üzerine inşa edilmiş uzun vadeli bir finansal ve yaratıcı başarı geçmişine sahiptir. Spor dünyasının en çok ses getiren isimlerinden ESPN. Bay Iger’in görevi, iş modelini değişen medya ortamına uyarlamak için iki yıllık görev süresini ve sektördeki derin deneyimini kullanmak, yatırımı gelir fırsatıyla yeniden dengelemek ve aynı zamanda The Walt Disney’i yaratan yaratıcı yeteneğe yeniden odaklanmaktır. Sektörün gıpta ettiği şirket. Bay Iger, içerik oluşturma ve dağıtımını yeniden düzenlemek ve Disney’in akış platformlarını ve doğrusal yayın ve kablo ağlarını Şirket için daha fazla karlılık sağlayacak şekilde yeniden konumlandırmak için kararlı adımlar attı.

Bay Iger’in Eylül 2005’ten Şubat 2020’ye kadar olan ilk CEO görevi sırasında, Şirketin toplam hissedar getirisi %554 oldu ve bu, S&P 500’ün %244’lük toplam hissedar getirisini aştı. Şirketin piyasa değeri, görev süresi boyunca yaklaşık beş kat artarak 48 milyar dolardan 230 milyar doların üzerine çıktı.

The Walt Disney Company’nin Yönetim Kurulu, sektör deneyimleri şirketin stratejik önceliklerine katkıda bulunan yöneticilere odaklanılarak sürekli olarak yenilenmektedir. Mevcut Yönetim Kurulu’nun ortalama görev süresi dört yıl olup, üç yönetici iki yıldan az görev yapmaktadır ve ayrıca Yönetim Kurulu’na bağımsız bir başkan başkanlık etmektedir.

Şirket, 2023 Yıllık Hissedarlar Toplantısı ile ilgili ön materyalleri kısa süre içinde sunmayı bekliyor ve kesin vekaletnameler hazır olduğunda hissedarlarıyla iletişim kurmayı dört gözle bekliyor. Olağan Genel Kurul tarihi henüz açıklanmadı.

İleriye dönük ifadeler

Bu basın bültenindeki bazı ifadeler, yetkiler, kârlılık, gelecek, iş planları ve doğası gereği tarihsel olmayan diğer beyanlar dahil olmak üzere, 1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Dava Reform Yasası kapsamında “ileriye dönük beyanlar” oluşturabilir. Bu açıklamalar, açıklamaların yapıldığı tarih itibariyle Şirket’in gelecekteki olaylar ve iş performansı ve planlarına ilişkin görüş ve varsayımlarına dayanılarak yapılmıştır. Şirket, yürürlükteki yasalar veya yönetmelikler gerektirmedikçe bu beyanları güncelleme yükümlülüğünü üstlenmez ve ileriye dönük beyanlara gereğinden fazla güvenmemelisiniz.

Gerçek sonuçlar, ifade edilen veya ima edilenlerden önemli ölçüde farklı olabilir. Bu tür farklılıklar, yeniden yapılandırma veya stratejik girişimler veya diğer iş kararları dahil olmak üzere Şirket tarafından alınan önlemlerin yanı sıra aşağıdakiler dahil olmak üzere Şirketin kontrolü dışındaki gelişmelerden kaynaklanabilir: yerel ve küresel ekonomik koşullarda daha fazla bozulma; rekabet koşullarındaki bozulma veya baskılar; tüketici tercihleri ​​ve içeriğimizin, tekliflerimizin, fiyatlandırma modelimizin ve fiyat artışlarının kabulü ve DTC hizmetlerimiz ve lineer ağlarımız üzerindeki reklam satışları pazarı; sağlık sorunları ve bunların işletmelerimiz üzerindeki etkileri; uluslararası, düzenleyici, siyasi veya askeri gelişmeler; teknolojik gelişmeler; işgücü piyasaları ve faaliyetleri; olumsuz hava koşulları veya doğal afetler; yasal veya düzenleyici değişiklikler; bu tür risklerin her biri, COVID-19 ve ilgili hafifletme çabalarının mevcut ve gelecekteki etkilerini içerir ve bunlarla güçlendirilir. Bu tür gelişmeler genel olarak eğlence, seyahat ve eğlence işletmelerini daha fazla etkileyebilir ve diğer şeylerin yanı sıra şunları etkileyebilir (veya daha fazla etkileyebilir): operasyonlarımızı, iş planlarımızı veya kârlılığımızı; ve ürünlerimize ve hizmetlerimize olan talep.

Ek faktörler, Şirketin 1 Ekim 2022’de sona eren yıl için Form 10-K’deki Yıllık Raporunda “Risk Faktörleri”, “Yönetimin Tartışması ve Analizi” ve “İş” başlıkları altında ve Menkul Kıymetler ve Müteakip dosyalamalarda belirtilmiştir. Değişim Komisyonu.

Ek Bilgiler ve Nerede Bulunur?

Disney, Disney’in 2023 Yıllık Hissedarlar Toplantısı için vekil talep etmesiyle ilgili olarak, Çizelge 14A’da bir tür BEYAZ vekil kartı içeren bir vekalet beyanını SEC’e sunmayı planlamaktadır. Bu iletişim, Disney’in herhangi bir talepte bulunmasıyla bağlantılı olarak Disney’in SEC’e sunabileceği herhangi bir vekaletnamenin veya başka bir belgenin yerine geçmez.

YATIRIMCILAR VE Menkul Kıymet SAHİPLERİNİN, HERHANGİ BİR TALEP HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERECEKLERİ İÇİN DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE VE BÜTÜNLÜKLERİYLE MEVCUT OLDUĞUNDA, DISNEY TARAFINDAN SUNULMUŞ VEKİL BEYANNAMESİNİ VE SEC’E VERİLEN DİĞER İLGİLİ BELGELERİ OKUMALARI TAVSİYE EDİLİR. Yatırımcılar ve menkul kıymet sahipleri, Disney tarafından SEC’e sunulan bu belgelerin ve diğer belgelerin kopyalarını SEC tarafından sağlanan www.sec.gov adresindeki web sitesinden ücretsiz olarak alabilirler. Disney tarafından sunulan belgelerin kopyaları, Disney’in şu adresteki web sitesine erişilerek de ücretsiz olarak edinilebilir: www.thewaltdisneycompany.com.

Katılımcılar

Bu iletişim, ne bir vekalet veya izin talebidir ne de herhangi bir vekil beyanının veya SEC ile yapılabilecek diğer başvuruların yerine geçer. Bununla birlikte, Disney, müdürleri ve icra memurları ve diğer yönetim üyeleri ve çalışanları, Disney tarafından yapılan bir taleple ilgili olarak vekillerin talep edilmesinde katılımcılar olarak kabul edilebilir. Disney’in icra memurları ve direktörleri hakkında bilgi, 29 Kasım 2022’de SEC’e sunulan, 1 Ekim 2022’de sona eren yıl için Disney’in 10-K Formu ile ilgili Yıllık Raporunda ve 2022 Yıllık Toplantısı için vekaletnamesinde mevcuttur. 19 Ocak 2022’de SEC’e ve 28 Haziran 2022, 30 Eylül 2022 ve 21 Kasım 2022’de SEC’e 8-K Formu ile ilgili Güncel Raporlarında sunulan hissedarlar. 2022 Yıllık Toplantısı için vekaletnamede veya bu tür 8-K Formunda bildirilen menkul kıymetler değişti, bu değişiklikler SEC’de dosyalanan Form 3, 4 veya 5’teki Mülkiyet Değişikliği Beyanlarına yansıtıldı veya yansıtılacak. Bu belgeler, SEC’in şu adresteki web sitesinde ücretsiz olarak mevcuttur veya bulunacaktır: www.sec.gov.

Medya İletişim Bilgileri:

david jefferson
Kurumsal İletişim
Walt Disney Şirketi
(818) 560-4832

Steve Lipin
Gladstone Yer Ortakları
(212) 230-5930

Yatırımcı İlişkileri İletişim Bilgileri:

Alexia Quadrani
yatırımcı ilişkileri
Walt Disney Şirketi
(818) 560-6601

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın