Instagram’ın Konular uygulaması nedir? Tüm sorularınız cevaplandı

rent a car 34

Son birkaç ayda, eski ve yeni Twitter alternatifleri, metin tabanlı yeni bir sosyal ağı denemeye istekli bir kitle buldu. Mastodon, Mavi gökyüzü, Dökülme Ve T2 insanların denediği sosyal medya platformlarından bazılarıdır. Şimdi ise Meta, Instagram’a bağlı büyük bir lansmanla oyuna adım attı.

Konu nedir? Nasıl bir hesap oluşturursunuz?

Konular: Meta’nın metin tabanlı Twitter rakibi. Instagram hesabınıza bağlıdır, böylece Instagram kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yaparak bir hesap oluşturabilirsiniz.

Twitter’dan farkı nedir?

Şu anda, yok ücretli katmanlar ve uygulamadaki reklamlar. Ancak, Meta Verified için ödeme yapmış olsanız bile Instagram’dan aldığınız doğrulama işareti aktarılır. Kullanıcılar, takip edecekleri kişileri bulmak için Instagram ağlarından yararlanabilir.

Uygulama yeni kullanıma sunuldu, ancak uzun video, doğrudan mesajlar ve canlı ses odaları gibi Twitter benzeri özelliklere sahip değil.

Threads’i nasıl kullanıyorsunuz?

Platform şu anda 100’den fazla ülkede iOS ve Android’de kullanılabilir. Ancak, gizlilik endişeleri nedeniyle, uygulama şu anda AB’de mevcut değil. Instagram hesabınız üzerinden giriş yaptığınız için takip ettiğiniz tüm kişileri takip edebileceksiniz. Ayrıca kullanıcı adınızı, adınızı ve engelleme listesi gibi ayarları içe aktaracaksınız.

Bu şeyin kaç kullanıcısı var?

Başlatma saatleri içinde, Konular 10 milyon kayıt sınırını aştı ve 24 saat içinde 30 milyon kaydı geçti. Konular lansmanından sonraki beş gün içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

Mark Zuckerberg, uygulamanın ilk gün iki saat içinde 2 milyon kayıt, dört saat içinde 5 milyon kayıt ve yedi saat içinde 10 milyon kayıtlı kullanıcı çektiğini belirtti. Ertesi sabah, Meta’nın CEO’su şunu fark etti: 30 milyon kişi yeni uygulamayı denemek için kaydoldu. Konuların büyümesi, dikkate alındığında dikkate değerdir. gizlilik nedeniyle henüz AB’de piyasaya sürülmedi bile.

Konulara mesaj göndermenin sınırlamaları nelerdir?

Kullanıcılar, uygulamada tek bir gönderide 500 karakter yayınlayabilir. Gönderi, resimleri, videoları ve GIF’leri destekler. Bir Konu gönderisi en fazla 10 medya öğesini destekler.

Web’de Konuları kullanabilir misiniz?

Web’deki Konu gönderilerini ve profillerini bir bağlantı aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Ancak kendi hesabınız üzerinden giriş yapıp gönderi yapamazsınız.

Threads hesabınızı nasıl silersiniz?

Threads hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz ancak hesabı tamamen silmek için, Instagram hesabınızı silmelisinizMeta’ya göre “Ek Gizlilik Politikası.” Kullanıcıların bundan şikayet etmesi üzerine Mosseri, şirketin “Threads hesabınızı ayrı ayrı silmenin bir yolunu aradığını” söyledi.

Threads’in “Takip edilen” bir zaman çizelgesi var mı?

Şu anda, Konular, yalnızca takip ettiğiniz hesaplardan gelen gönderileri gösteren herhangi bir zaman çizelgesine sahip değildir. Ana sayfa zaman çizelgesi algoritmiktir ve takip ettiğiniz hesaplardan ve diğer kişilerden gelen gönderilerin bir karışımıdır.

Instagram başkanı Adam Mosseri bir kullanıcıya verdiği yanıtta, “Gönderileri hafife alıyoruz ve akışta tavsiyeler (takip etmediğiniz hesaplardan gelen gönderiler) gösteriyoruz; bu, özellikle yeni bir uygulama için insanlar yeterli hesabı takip etmeden önce önemlidir.”

Görsel Kaynakları: Ekran Görüntüsü/TechCrunch

Konulardaki insanlara DM atabilir misin?

Uygulamada kullanıcılara mesaj gönderemezsiniz. Mosseri, amacın “başka bir gelen kutusu oluşturmamak ve bunun yerine insanların diğer uygulamalara mesaj dizisi göndermesine izin vermek” olduğunu söyledi.

Threads, federal evrenin bir parçası mı?

Başlatıldığında, Meta’nın yeni uygulaması merkezi olmayan bir sosyal ağ özelliğini desteklemiyor. Bu, sunucuya girip çıkamayacağınız anlamına gelir. Fakat, Mosseri, ActivityPub desteğinin geleceğini söyledi.

“Mastodon’un arkasındaki protokol olan ActivityPub için desteği bu uygulamada oluşturmaya kararlıyız. Merkezi olmayan bir ağla birlikte gelen bir dizi komplikasyon göz önüne alındığında lansman için bitiremedik, ancak geliyor” dedi.

“Bunun neden önemli olduğunu merak ediyorsanız, işte bir nedeni: Bir gün Threads’ten ayrılabilirsiniz veya umarım öyle olmaz, platformunuzdan çıkabilirsiniz. Böyle bir şey olursa, izleyicilerinizi başka bir sunucuya götürebilmelisiniz. Açık olmak bunu sağlayabilir.”

Şu anda Konularda eksik olan bazı özellikler nelerdir?

  • “Takip edilen” bir yayın
  • GIF desteği
  • Tam web sürümü desteği
  • Gönderileri düzenleme
  • Satır içi çeviri
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan Alternatif resim metni desteği
  • Hashtag’ler
  • Kendi beğenilen yayınlarınızı görmenin bir yolu

Threads veri toplama uygulamaları nelerdir?

Threads’e giriş yapmak için bir Instagram hesabı kullandığınız için Meta, “bu, Instagram hesabınızın bir parçası” diyor. Kullanıcılar zaten uygulamanın veri toplamasıyla ilgili soruları gündeme getirdiApp Store’da belirtilen gizlilik etiketleri göz önüne alındığında.

Uygulamanın App Store’daki gizlilik etiketleri hakkındaki sorulara yanıt olarak Meta’nın gizlilikten sorumlu başkan yardımcısı Rob Sherman, bu etiketlerin şirketin diğer uygulamalarına benzediğini söyledi.

“Etiketler, Instagram dahil diğer uygulamalarımıza benziyor, çünkü sosyal uygulamalarımız, uygulamada paylaştığınız bilgileri (App Store’da listelenen veri kategorileri dahil) alıyor” dedi. bir Konu gönderisi.

Burada ele alınmayan Konular hakkında daha fazla SSS’niz varsa, aşağıda bize bir yorum bırakın.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın