Nothing’s Phone (2) 599 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı

rent a car 34

Hiçbir şey kurulmadı basit bir temelde: telefonlar sıkıcıdır. Bu her zaman böyle değildi elbette. Akıllı telefonun bir emtia haline gelmesinden önce, teknoloji dünyasının Apple ve Samsung’un en son cihazlarını nefesini tutarak beklediği bir zaman vardı.

Ancak nihayetinde bu şirketler kendilerini köşeye sıkıştırdı. Telefonlar çok iyi oldu. Yıllar boyunca, yeni cihazlar artımlı hissettirdi, insanlar telefonlarını daha uzun süre elinde tutmaya başladı ve satışlar düzleşmeye ve sonunda düşmeye başladı.

2020’nin sonlarında, Carl Pei, OnePlus’tan ayrıldığını duyurdu2013’ün sonlarında kurucu ortağı olduğu cep telefonu şirketi. Dünyaya yeni bir şey vaat etti: çok uzun süredir aşırı doymuş hissedilen bir alanda uzun bir sipariş.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Nothing’in ilk ürünü 2021 yazında piyasaya sürüldü. Kulak (1) ilk donanım sürümünden beklenebileceği gibi basitti. Düzeltilmesi gereken ince ayarlar vardı, ancak bunlar sağlamdı ve 99 $ gibi iyi bir fiyata sahipken, endüstriyel unsurlarla şeffaf tasarımları şirketin imza estetiğini oluşturuyordu.

Telefon 1 Bunu geçen yılın Mart ayında kendimiz de dahil olmak üzere iyi incelemelerle izledik. 2022’de dünyanın neden başka bir telefon şirketine ihtiyaç duyduğuna kesin olarak cevap vermediler, ancak giderek daha az oyuncu tarafından kontrol edilen bir kategoride, Nothing’in sahneye girişi kolda iyi bir atış oldu. Elbette şirket, ürünleri etrafında kendi spor ayakkabı tarzı hype döngülerini oluşturmaya odaklanmış olabilir, ancak günün sonunda en önemli olan cihazların kendisidir.

Görsel Kaynakları: Hiç bir şey

Şirketin güçlü bir ekibe ve sağlam bir finansmana sahip olduğu doğru (geçen ayın sonuna doğru açıklanan 96 milyon dolarlık sağlıklı bir tur dahil), ancak yine de Nothing’in güçlü ürünlerle pazara bu kadar çabuk gelmeyi başarması etkileyici. Geçen yılki Telefon (1) kumda bir bayraktı – piyasaya biraz can vermek isteyen bir şirketin işareti. Elbette uzun bir sipariş – özellikle çoğu akıllı telefon aynı sarf malzemeleriyle aynı bileşenlerden üretildiğinde.

Bu endüstride şimdiye kadar yalnızca çizgilerin dışına çıkılabilir, ancak Nothing, heyecan verici bir sonradan görme olarak bir miktar başarı bulamadı. Firma belirli rakamlar vermiyor, yalnızca şimdiye kadar farklı hatlarında 1.500.000 birleşik birim sattığını söylüyor. Burada Samsung veya Apple numaralarının yakınından bahsetmiyoruz, ancak ilk birkaç ürünün çok fazla yapıldığı veya bozulduğu bir alanda umut verici bir başlangıç.

Nothing’s Phone (2), kısmen daha az köşeyi keserek selefini geçmeyi hedefliyor. Bunların başında, daha üstün bir işlemcinin dahil edilmesi gelir. Telefon (1) ünlü bir orta seviye Snapdragon 778 tarafından destekleniyordu. Orta seviye bir işlemcide yanlış olan bir şey yok elbette — herkesin en son ve en iyi için yüksek raf fiyatları ödemesine gerek yok, ancak bileşen şirketin konumlandırmasını yalanladı ürünün bir tür amiral gemisi katili olarak.

Pei, Şubat ayında TechCrunch’a şunları söyledi: ” [Snapdragon] 8 serisi. Daha önce, premium bir cihaz olacağını söylemiştim. Ancak bunun Qualcomm mu yoksa MediaTek mi olduğunu asla resmi olarak onaylamadık.” Bugün cihazın, Qualcomm’un geçen Mayıs ayında tanıttığı Snapdragon 8+ Gen 1 üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yonga üreticisi Aralık ayında Snapdragon 8 Gen 2’yi duyurdu. Görünüşe göre hattın başka bir yenilemesi de olacak ve söylentiler, Samsung’un yaklaşan etkinliğiyle ilgili potansiyel bir ifşaya işaret ediyor.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Görünüşe göre hiçbir şey burada OnePlus’ın kitabından bir sayfa almıyor. En son değil ama 8+ Gen 1 hala mükemmel bir çip. Aslında, potansiyel kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, bu tür şeyleri düşünenler arasında bile, neredeyse kesinlikle bir fark görmeyecektir. Bir veya yarım nesil geride olmak, şirkete agresif bir şekilde fiyatlama yeteneği verir. 599$ başlangıç ​​fiyatıyla cihaz, diğer şirketlerin amiral gemilerinin çok altında fiyatlandırılıyor.

Geçmişte Pei, görünüşe göre Nothing’i bir bütçe cihazı üreticisi olarak konumlandırmaktan kaçındı. Ne de olsa şirket, ürünlerini bir moda ifadesi olarak görüyor – sınırlı sayıda satışa layık bir tür lüks ürün. Ancak amiral gemileri düzenli olarak 1.000 doların üzerinde seyrederken, fiyatlandırma akıllı telefon satışlarının düşüşünde çok büyük bir faktör oldu. Kendinizi zorlu bir ekonomide farklı kılmak istiyorsanız, fiyat başlamak için iyi bir yerdir.

Burada 599 $ size 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sağlayacak. 12 GB RAM ve 512 GB depolama ile belirtmek isterseniz, bu size fazladan 200 ABD doları kazandıracak – yine amiral gemisi fiyatlarının çok altında ve Pixel 7 Pro’nun 899 ABD doları olan başlangıç ​​fiyatına daha yakın.

Buradaki diğer üst düzey yükseltme kameradır. Pei yine kendini tutamadı ve test uzmanlarını bugünkü resmi tanıtımdan önce görüntülerini sosyal medyaya yüklemeye teşvik etti. Sistem, 32 megapiksellik güçlü bir ön kameraya ve arkada bir çift 50 megapiksel sensöre sahip. Birincil sensör, OnePlus 11’de de bulunabilen Sony’nin Sony IMX890’ı ve Oppo ile diğer Çinli cep telefonu üreticisi Realme’den çeşitli diğer telefonlar.

Cihaz üreticilerinin her zaman sensör numarasını öne sürdüğünü görmezsiniz, ancak Nothing’in orada eksik olmadığını bilmenizi sağlaması açıkça önemlidir.

Görsel Kaynakları: Hiç bir şey

Bir sürümde “Gelişmiş bir 18 bit Görüntü Sinyali İşlemcisi (ISP) ile donatılmış olan Telefon (2), kamera verilerini selefi olan Telefona (1) göre 4.000 kata kadar daha fazla işleme yeteneğine sahiptir” yazıyor. “Bu, Telefona (2) son teknoloji algoritmalardan yararlanma gücü vererek hem fotoğraflar hem de videolar için inanılmaz düzeyde doğruluk sağlıyor. Öncekinden üç kat daha fazla veri yakalayan yeni Gelişmiş HDR algoritması, sensörün RAW alanı içinde değişen poz seviyelerine sahip sekiz kare alıyor.”

Sistem ayrıca arka kamera ile saniyede 60 kare hızında 4K, ön kamera ile aynı hızda 1080p video çekebiliyor.

Ekran 6,7 inç — (1)’in 6,5 inç boyutundan biraz daha büyük. Selefi gibi, 120Hz’e kadar yenileme hızlarını destekler. Bu arada pil, 4500mAh’den 4700’e çarptı.

Telefon (1) gibi, yeni model de önden bakıldığında iPhone’a geçici bir benzerlikten fazlasını taşıyor. Gerçek hikaye: Telefonu (2) bir an için yanlış yerleştirdiğimi düşündüm, ancak tüm bu süre boyunca masamda dururken onu bir Apple ahizesiyle karıştırdığım ortaya çıktı. Tabii diğer tarafta işler çok daha netleşiyor.

Glif Arayüzü, son sürümde herkesin bahsettiği tek şeydi. Hatta bazı hızlı takip taklitlerine ilham verdi. Bazı iyileştirmelerle buraya geri döndü. Daha fazla özelleştirmeye izin veren daha fazla LED segmenti vardır. Tasarım, Nothing’in kendisini rakiplerinden en net şekilde ayırt edebildiği ve şirketin eğildiği yer olmaya devam ediyor. Artık arka camda daha kaliteli bir his katan ince bir kavis var.

Görsel Kaynakları: Hiç bir şey

“Glyph Arayüzü artık yolculuk veya teslimat hizmetleri için görsel bir geri sayım ve ilerleme izleyicisi olarak hizmet verebilir” diyor Nothing. “Ayrıca ses denetleyicisi ve zamanlayıcı gibi ek işlevler de sunuyor. Essential Glyph Notifications ile kullanıcılar en önemli şeyleri kaçırmadan odaklanabilirler. Seçili kişilerden veya uygulamalardan bir bildirim alındığında, sağ üstteki LED segmenti, adres verilinceye kadar yanık kalacaktır.”

Telefonun orta çerçevesi, düğmeleri ve SIM yuvası %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılırken, plastik parçalarının %80’i geri dönüştürülmüş/“biyo bazlı”dır. Phone (2), selefine kıyasla daha gelişmiş özellikler ve bileşenler içermesine rağmen CO’da 5 kg azalma sağlıyor.2Nothing’in yıllar boyunca süregelen sürdürülebilirlik taahhüdünün bir örneği.

Görsel Kaynakları: Hiç bir şey

Estetik dokunuşlar artık donanım tasarımının da ötesine geçiyor. Android 13’ün üzerine oturan Hiçbir Şey OS 2.0. Dış görünüm koyu, tek renkli dil kırmızı ipuçları ve devre kartı kazınmış tarzda hecelenmiş metin ile. Bunu, bazı süslemeler eklenmiş, markaya özel Material You benzeri bir şey olarak düşünün. “Nothing, ev ve kilit ekranı yardımcı programını widget’larla yeniden tasarladı, böylece kullanıcılar uygulamalarını açmaya bile gerek kalmadan temel işlevlere erişebiliyor, ”diye yazıyor şirket. “Nothing OS 2.0, yeni klasör düzenleri ve resimli kapaklar sunarken kullanıcılara ızgara tasarımını, pencere öğesi boyutunu ve renk temalarını özelleştirme yetkisi vermiyor.”

Yakışıklı hem standart beyaz renkte hem de geçen yılki siyahın yerine koyu gri renkte geliyor. Bugün ABD, İngiltere ve Avrupa’nın geri kalanında ön siparişe açıldı ve 17’sinde genel kullanıma sunuldu. New York City’deki insanlar, Manhattan’daki 69 Gansevoort St. adresindeki bir pop-up aracılığıyla telefona erken ulaşabilirler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın