Instagram ile tamamen alakasız bir Slack alternatifi olan Threads, indirmelerde artış gördü

rent a car 34

Instagram’ın Twitter klon Konuları oldukça verimli bir ilk hafta geçirdi, geçmişe yelken açtı 30 milyon kullanıcı geçmeden önceki ilk 24 saat içinde Beş gün içinde 100 milyon kayıt. Ve daha dün, Data.ai’den alınan rakamlar, Threads’in şu anda 150 milyon indirmeye ulaştı.

Bununla birlikte, tamamen ilgisiz başka bir uygulama, Instagram’ın çıkar sağlama girişiminin ardından yanlışlıkla dikkatleri üzerine çekti. twitter karmaşası.

İş Parçacığıbir Slack alternatifi 2019’da gizliliği başlattı Sequoia Capital’in desteğiyle, yeni adaşının lansmanını takip eden günlerde web sitesine gelen trafikte önemli bir artış gördü. Bu, büyük ölçüde Threads’in (Slack alternatifi) sahip olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Threads.com alan adıoysa Instagram’ın vücut bulmuş hali daha az seksi Konular.net (uygulamanın henüz bir web arayüzü olmamasına rağmen).

Bu aynı zamanda Threads’in (Slack alternatifi) Instagram pahasına biraz eğlenmesine neden oldu.

Her halükarda, bu kafa karışıklığı, Threads’in (Slack alternatifi), Instagram’ın Threads’i piyasaya sürmesinden hemen sonraki hafta indirmelerde büyük bir artış görmesine neden oldu. 6 Temmuz ile 12 Temmuz arasında, TechCrunch’a sağlanan rakamlar Data.ai Bu noktadan önce “az sayıda indirme” gerçekleştiren Threads’in yalnızca iOS’ta dünya çapında 880.000’den fazla indirildiğini belirtir.

Ayrıca dünya genelinde en çok indirilen 52. uygulama ve “iş” kategorisinde üçüncü oldu. İlginç bir şekilde, en yüksek App Store sıralamalarını gördüğü ilk üç pazar, üç ülke arasında o hafta ortalama en çok indirilen 10. uygulama olduğu Almanya, İspanya ve İtalya idi. Bunun nedeni muhtemelen Instagram’ın Konular henüz Avrupa Birliği’nde kullanılamıyorbu da kafa karışıklığına katkıda bulunmuş olacak.

Bu benzer bir hikaye android deThreads artık 1 milyondan fazla indirme gösteriyor.

Tüm bunların ardından, Threads web sitesine “Instagram ile ilişkili değiliz” mesajları yapıştırmak zorunda kaldı ve App Store listesi.

Threads.com ana sayfası

Threads.com ana sayfası Resim Kredileri: Konular (Slack alternatifi)

İsim kontrolü

Marka adlarını paylaşan birden fazla şirketin yer aldığı senaryolar yeni bir şey değil. Orada Lightyear adlı sayısız şirket var, ikisi dahil ayırmak İngiltere merkezli fintech’ler; A Hollandalı elektrikli otomobil girişimi; ve bir New York merkezli telekom hizmeti satın alma hizmeti. Ve aslında başka bir startup daha var. İş ParçacığıA İngiltere merkezli sohbet tabanlı alışveriş platformu.

Dolayısıyla, Threads’in (Slack alternatifi) çıkmazı, özellikle Instagram’ın daha önce Threads adında bir yardımcı uygulaması olduğunu düşündüğünüzde, pek de yeni bir fenomen değil. 2019’da piyasaya sürüldü Ve iki yıl sonra kapatıldı.

Threads’in kurucu ortağı ve CEO’su “Threads güçlü bir kelime ve internete özgü bir terimdir” Rousseau Kazı TechCrunch’ta yayınlanan bir hisse senedi beyanında söyledi. “Çeşitli platformlarda ileti dizisi kullanmak, ağınızla bağlantıda kalmanın en iyi yoludur. [.net]çalışmak veya [.com]pany Bu göz önüne alındığında, Meta’nın kasaba meydanını inşa etme konusundaki görüşlerini temsil etmek için güçlü bir etiket seçmesi şaşırtıcı değil.

Özellikle, Kazi Facebook’ta da çalıştı (ondan önce Meta’ya dönüştürüldü) altı yıllık ürün yöneticiliği sıfatıyla,

Kazi, “Zuck (Mark Zuckerberg), Adam Mosseri (artık Instagram CEO’su) ve ekip, birlikte çalışmam ve onlardan bir şeyler öğrenmem gereken en iyi akıl hocaları ve beyinlerden bazıları,” diye ekledi.

Hayal kırıklığına uğramış kullanıcılar aradıklarının bu olmadığını hemen anlayacakları için, kafa karışıklığının ardından gördüğü ziyaretçilerin ve indirmelerin yeni işlere dönüşme olasılığının düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Girişimin sahip olduğu profil artışı, büyük bir ücretsiz tanıtım olarak yorumlanabilir.

Bununla birlikte, ileride Instagram’ın Konuları daha fazla ilgi görürse veya ne zaman kazanırsa, işletmelerin muhtemelen bunu sosyal medya stratejilerine entegre etmesi gerekecek. Şirketler tamamen aynı ada sahip tamamen ayrı iki iletişim platformunu yönetmek zorunda kalacaklarından, bu aynı zamanda Threads (Slack alternatifi) müşterileri (olası) için kafa karıştırıcı olabilir.

Konular, TechCrunch’a ticari markanın kendi adına sahip olduğunu doğruladı, ancak Instagram’a veya ana Meta’ya karşı herhangi bir işlem başlatmayı planlayıp planlamadığı da dahil olmak üzere konuyla ilgili başka soruları yanıtlamayı reddetti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın