Robotikte bu hafta: Amazon’un iRobot anlaşması, yeni finansman sıcak drone yazını devam ettirirken AB’de bir engele çarptı

Bu hafta, robotik alanı için, gelişmekte olan şirketler için yeni yatırım şeklinde iyi haberler getirdi, ancak alandaki iki yerleşik oyuncu bir engelle karşılaştı. Amazon’un daha önce satın aldığı iRobot’u 1,7 milyar dolarlık potansiyel satın alma İngiltere’nin antitröst düzenleyicileri tarafından onaylandışimdi Avrupa Birliği tarafından kapsamlı bir inceleme alıyor.

Yerleşik robotik uzmanımız Brian Heater, Actuator haber bülteninin son baskısında anlaşmayla ilgili bazı ek analizler ve merhum endüstri efsanesi Joanne Pransky’nin anısına yer veriyor. Bu güncellemeleri her Perşembe burada almak için abone olun.

Geçen haftanın robotik haberlerinin geri kalanı için kaydırmaya devam edin.

Verity’nin 11 milyon doları, sıcak drone yazının yükselmesini sağlıyor

İsviçreli girişim Verity yeni bir finansman turu duyurduonun üstünde Mart ayında arkadan 32 milyon $ B Serisi. Avrupa’daki 16 depoya 100 insansız hava aracı koyan Ikea ile yaptığı anlaşma, endüstrinin büyük ilgisini çekti ve bu özel tur, artan tedarik zinciri otomasyonu fırsatını ele almak için ölçek ihtiyacını karşılamak üzere ölçeklendirmeye doğru gidecek.

Orman yangını algılama otomasyonu ek 17 milyon dolar kazandırıyor

Pano AI, ilk 911 çağrısından 14 dakika önce, en son Kutch Yol Yangını’nı yakalayıp erken uyarılar gönderen orman yangınlarını otomatik olarak algılayabilen kameralar geliştiriyor.

Ve yükselen sıcaklıklar karşısında dünya çapında artan bir endişe olan orman yangınlarıyla birlikte, Pano AI, 17 milyon dolarlık bir uzatma duyurdu 20 milyon dolarlık Seri A’ya.

BJ Toptan satış anlaşmasının ardından Simbe’nin finansmanı 54 milyon dolara yükseldi

Verity’nin dronları depolara odaklanırken, Simbe’nin robotları bir müşterinin ulaşabileceği mesafedeki envanteri izlemek için mağazalarda dolaşarak mağazaların kendilerine odaklandı. Şirket az önce yeni bir finansman turu duyurdu. 28 milyon dolarlık B Serisi 2019’un sonlarından itibaren 26 milyon $’lık Seri A’yı takip eden, Tally robotlarını tüm BJ Toptan Satış Kulübü lokasyonlarına yerleştiren anlaşmasının hemen ardından.

Bedrock’un okyanus haritalama hedefleri 25 milyon dolarlık fon keşfetti

Herhangi bir inşaat projesi, etüt, inceleme ve izleme gerektirir ve aynı şey, açık deniz rüzgarına olan talebin teşvik ettiği artan hacimdeki su altı projeleri için de geçerlidir. Bedrock’un otonom su altı araçları, maliyetli mürettebatlı araştırma gemileri yerine bu işi yapmayı hedefliyor ve az önce 25,5 milyon dolarlık yeni finansman açıkladılar misyonunu genişletmektir. İlginç bir şekilde, yeni odak noktaları donanımın kendisinden çok otonom kaşifleri aracılığıyla topladıkları verileri satmanın ticari uygulanabilirliğini kanıtlamaya odaklanıyor.

En son robotik haberlerinin yanı sıra Brian Heater’dan ek yorumlar ve içgörüler istiyorsanız, Actuator’a abone olun ve haftalık bülteni gelen kutunuza alın.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın