Instagram’ın Threads uygulaması sadece beş gün içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı

Instagram’ın metin tabanlı uygulaması İş Parçacığı sadece beş günde 100 milyon kaydolma hedefine ulaştı. Twitter rakibi, 6 Haziran’da (veya Amerika’da 5 Haziran’da) piyasaya sürüldü. iz sürücü.

Mark Zuckerberg, ilk gün uygulamanın iki saat içinde 2 milyon kayıt, dört saat içinde 5 milyon kayıt ve yedi saat içinde 10 milyon kayıtlı kullanıcı çektiğini belirtti. Ertesi sabah, Meta’nın CEO’su şunu fark etti: 30 milyon kişi yeni uygulamayı denemek için kaydoldu.

Şimdiye kadar OpenAI’nin ChatGPT botu, 40 günde günlük 10 milyon kullanıcıya ulaşarak en hızlı büyüyen tüketici ürünlerinden biri olma özelliğini taşıyordu ve Yaklaşık iki ayda aylık 100 milyon kullanıcı. Bunun Threads için ilk ay olduğu göz önüne alındığında, aylık 100 milyon aktif kullanıcı kilometre taşını çoktan aştı. Ancak kullanıcıları platformda tutmak asıl zorluk olacaktır.

rent a car 34

Pek çok kişi Meta’nın yeni metin odaklı sosyal platformunu denerken, bazı eksik özellikler var. Özellikle, uygulama desteği yok için EtkinlikPub — merkezi olmayan ağlardaki gönderiler için kullanılan protokol. Meta, entegrasyon kullanıma sunulana kadar üzerinde çalıştığını söylese de, uygulama gerçekten Fediverse’in bir parçası olmayacak.

Bunun dışında, uygulamanın bir salt okunur web arayüzü, arama sonrası desteği, doğrudan mesajlar, hashtag’ler ve “Takip” beslemesi yok. Instagram kuralları gereği, uygulama, platformunda çıplaklığa izin vermiyor – başka bir Twitter alternatifi olan bir şey Mavi gökyüzü kucaklar.

Yine de bu kadar kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşmak hiç de azımsanmayacak bir başarı. Görünüşe göre Threads burada kalacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın