Her tür sürücü için ve Çinli EV üreticilerinin yöneldiği en iyi e-bisikletler

İnsanları ve paketleri A Noktasından B Noktasına taşımanın geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tüm araçları için ana merkeziniz olan The Station’a tekrar hoş geldiniz. bazı maceralar için (uçaklar, feribotlar ve bisikletler dahil).

Mikromobin’

istasyon scooter1a

Hindistan elektrikli iki tekerlekli araçlara geçişe öncülük ediyor, ancak popüler bir hükümet teşvikinin geri alınması satışların hızla düşmesine neden oldu, Jagmeet Singh’in bildirdiği.

Mayıs ayında, Hindistan hükümeti teşvik planını revize ederek sübvansiyonları kWh başına 183 $’dan (araç fiyatının %40’ına kadar) her kWh pil kapasitesi için 122 $’a (araç fiyatının %15’ine kadar) düşürdü. Şemadaki değişiklikler, ani bir satış kesintisine neden oldu. Haziran ayında satışlar %56’dan fazla düştü ve yaklaşık bir yılın en düşük satış ayı oldu.

Bu sadece tüketicileri etkilemekle kalmaz, aynı zamanda sektörde konsolidasyona ve hatta bazı oyuncuların çıkışlarına neden olabilir. Devlet sübvansiyonlarının insanların yeşil alternatifler satın almasına yardımcı olduğunu ve gelişmekte olan endüstrileri destekleyebileceğini gösteriyor.

Diğer haberlerde . . .

büyük yaptık e-bisiklet toparla, böylece bulabilirsin en iyi elektrikli bisiklet İster bir işe gidip gelen veya bir teslimat görevlisi, bir ebeveyn veya bir kıdemli, bir pazarlık avcısı veya bir dağ bisikletçisi olun, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde. Ve en iyi yanı, bu şirketlerin BİRÇOK’unun şu anda satışları var, bu yüzden harika yaz ortası fırsatları için şimdi katılın!

Önceki aston martin patron Andy Palmer onun istiyor hilo bir olmak Scooterların Volvo’su

NYC teslimat işçilerini belediyeye başvurmaya davet ediyor e-bisiklet takas programı potansiyel olarak yangına neden olan e-bisiklet pillerini sokaklardan almak için.

yukarı yol ile ortak oluyor süper73 tüm ikinci el e-bisikletlerin yeniden satışını halletmek için.

12 yaşındaki çocuk motosiklete binerken öldü voi Birmingham, İngiltere’de e-scooter, şehrin özçekim kontrolleri gerektir reşit olmayan biniciliği önlemek için binicilerden.

Haftanın anlaşması

para istasyonu

Haftanın anlaşması? Anlaşma yok gibi.

Sorunlu İngiliz ticari EV üreticisi Varış sahip olmak öldürdü Kensington Capital Acquisition Corp. ile yaptığı ikinci SPAC anlaşması ne olurdu? Şirket, Nisan 2023’te SPAC’yi kaldırma planını duyurdu (2021’de CIIG Merger Corp. ile SPAC aracılığıyla halka açıldı), ancak likidite planının düştüğü görülüyor başından sonuna kadar.

The Station’ın düzenli okuyucularının hatırlayabileceği gibi, tüm bu çift ​​SPAC işi birkaç kaşımızı kaldırdık. Wejo, SPAC birleşmesi yoluyla halka açılan ve ardından daha fazla sermaye arayışıyla ikinci bir SPAC birleşmesi yapan bir şirket anlamına gelen ilk çifte SPAC idi.

İkinci Varış SPAC’ın ölümüne neyin yol açtığı belli değil. Şartlar mıydı? Ve geri adım atan, Arrival mı yoksa Kensington muydu?

Dikkatimi çeken diğer fırsatlar. . .

FinABD’de faaliyet gösteren bir Alman otomobil abonelik şirketi olan , araç alımlarını finanse etmek için Avellinia Capital ile 25 milyon Euro’luk varlığa dayalı bir tesis imzaladı. Şirket bunun gelecekteki sermayeyi filo finansmanı yerine büyüme girişimlerine ayırabileceği anlamına geldiğini söylüyor.

hareketAfrikalı bir mobilite fintech girişimi, Absa Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’ndan 8 milyon dolar topladı. Bugüne kadar toplam 28 milyon dolar topladı.

YDÜ Pil MalzemeleriSingapur merkezli bir lityum-iyon pil geri dönüşüm girişimi, SGInnovate liderliğindeki bir başlangıç ​​turunda 3,7 milyon dolar topladı. Tura ComfortDelGro Ventures, Shift4Good, Paragon Ventures I ve diğer melek yatırımcılar da katıldı.

Nikola yine başarısız yeterli hissedarın daha fazla hisse çıkarmasına ve böylece daha fazla sermaye artırmasına izin verecek bir teklif üzerinde oy kullanmasını sağlamak. Ancak yeni bir yasa yakında şirketin tedavüldeki tüm hisselerin %50’sinden fazlasını güvence altına alma ihtiyacını aşmasına yardımcı olabilir. Şirket ayrıca, Güney Kaliforniya’da altı adet ağır hizmet tipi hidrojen yakıt ikmal istasyonu inşa etmek için Kaliforniya Ulaştırma Komisyonu’ndan 41,9 milyon dolarlık bir hibe almayı başardı.

Hızlı Uçuşmerkezi Virginia’da bulunan insansız hava aracı üretim şirketi, feshedilmiş fikri mülkiyet portföyünü satın aldı. Yerel Motorlar. Mali şartlar açıklanmadı.

Kentsel SDKEyalet ve yerel yönetimlere bulut tabanlı trafik yönetim sistemleri satan bir şirket olan GOVO Venture Partners liderliğindeki bir başlangıç ​​turunda açıklanmayan bir miktar topladı. DeepWork Capital, Florida Opportunity Fund, Techstars ve venVelo da katıldı.

Önemli okumalar ve diğer bilgiler

otonom araçlar

San Francisco’daki bir grup güvenli sokak aktivisti, Dolaşmak Ve Waymo tarafından robotaksis trafik konisi koymak kapüşonlarının üzerinde. Artık viral olan şaka, birçoğunun arıza yapmakla ve trafik akışını bozmakla suçladığı araçları, acil durum araçlarını ve toplu taşımayı protesto etmek için yapılıyor.

volkswagen sahip olmak başlattı ile donatılmış 10 tamamen elektrikli ID Buzz araç filosu kullanılarak Austin’de otonom bir araç test programı mobilyeteknolojisi.

Çin’in WeRide sahip olmak güvenli robotaksilerini, teslimat kamyonetlerini ve diğer otonom araçlarını halka açık yollarda test etmek ve yerleştirmek için Birleşik Arap Emirlikleri’nden ülke çapında ilk otonom sürücü belgesi.

Elektrikli araçlar, şarj ve piller

Elektrikli araç şarj cihazları olabilir oldukça kolay bir şekilde hacklendive bu, sürücüleri ve elektrik şebekesini tehdit edebilecek yıkıcı bir risk oluşturuyor.

doyamıyoruz Fiatsevimli Topolino EV. Otomobil üreticisi bu hafta, dört tekerlekli bisikletin bir dizi tuhaf aksesuara sahip olacağını söyledi. biraz duş dahil, “İtalyan kıyılarında sahilde geçirilen günler için tasarlandı.” Tamamen, tamamen, İtalyan sahili.

Fisker kısa düştü 2. çeyrekte kendi üretim beklentileri. Yeni EV, 1.400 ile 1.700 arasında üretmesi beklenirken 1.022 Ocean SUV üretti. Şirket, alt tedarikçilerindeki parça eksikliğinden sorumlu tuttu.

Panasonic gerektiğini söylüyor dört pil fabrikası daha inşa et 2031’in başlarında yıllık EV kapasitesini 200 GWh’ye çıkarma hedefine ulaşmak için.

Polaris Michigan’da arazi dışı EV şarj altyapısı oluşturmak için çalışıyor.

Riva başladı yuvarlanıyor için elektrikli dağıtım kamyonetleri Amazon Avrupa’da. Almanya’da ilk 300 sokaklarda görülecek. Otomobil üreticisi ayrıca kaydedildi ikinci çeyrekte teslimatlarda üç kat artış – tam olarak 12.640 adet – bu da hisselerin% 16 uçmasını sağladı. Rivian, bu yıl önceki 50.000 adetlik hedefine ulaşma yolunda olduğunu söyledi.

TC+ muhabir Tim De Chant yedi şeye ağırlık veriyor her EV hızlı şarj ağı ihtiyaçlar.

Konser ekonomisi

uber, Kapı Göstergesi, Grubhub Ve Röle vardır dava açmak New York, konser çalışanları için asgari ücret standartlarını engelleyecek. Düzenleyicilerin yeni tazminat kurallarını hesaplamak için hatalı veriler kullandığını söylüyorlar. Teslimat işçileri için yeni 18 dolarlık asgari ücret, ayarlamak bu aydan daha erken.

selamlamak uber Suudi Arabistan’da bir kabusve bunun nedeni, araç çağırma uygulamaları için kimlerin çalışmasına izin verildiğine ilişkin eyalet düzenlemeleridir.

Çeşitli

konux, Münih merkezli bir derin teknoloji AI ölçeklendirmesi, kestirimci bakım Hizmet Olarak Sunulan Yazılımları oluşturma demiryolu altyapısını yükseltmek için iş. Natasha Lomas’ın bildirdiği gibi misyonu, AI artı IoT kullanarak en sürdürülebilir toplu taşıma seçeneğinde dijitalleşmeyi ve dönüşümü sağlamaktır.

tesla

Tesla bu hafta kendi bölümüne kavuşuyor. İşte başlıyoruz.

Tesla işe alımlara başladı”ADAS FSD (Tam Kendi Kendine Sürüş) beta ve Otopilot paketini Kuzey Amerika dışında genişletmek için çalışırken, Avrupa dışındaki Test Operatörleri. Görünüşe göre, Avustralya dır-dir sıradaki.

artan var siber kamyon gözlemlerve Tesla kardeşler bu konuda çıldırıyor.

şirket bir teslim rekor 466.140 adet ikinci çeyrekte yıllık bazda %10 arttı. Tesla’nın satışlarının çoğu fiyat indirimleriyle desteklendiğinden, yatırımcılar kazanç gününü sağlıklı marjlar için bekliyor olacaklar.

Fiyat indirimlerinden bahsetmişken… Tesla fiyatlarını düşürüyor Model 3 Ve Model Y Araçlar Japonyada Şimdi.

Elon Musk’a ait otomobil üreticisi, 2019’da bir fiyat savaşı başlattı. Çinve şimdi şirket suları sakinleştirmeye çalışıyor. Tesla, en büyük rakibi de dahil olmak üzere Çinli otomobil üreticilerine katıldı BYDgeliştirme sözü veren bir mektubu imzalayarak “temel sosyalist değerler” ve ülkenin otomobil pazarında adil bir şekilde rekabet edin.

Ama sonra… Tesla devam etti ve bir küresel tavsiye programıModel 3 veya Model Y’yi satın alan alıcılara 500 $ nakit geri verdi. dışarı haddelenmiş ABD ve tahmin ettiğiniz gibi Çin de dahil olmak üzere Tesla’nın en büyük pazarlarında. (Ayrıca Almanya, Fransa, Kanada, Meksika, Hong Kong ve Singapur.)

Tesla’nın kendisine daha fazla dönüşümü var Kuzey Amerika Şarj Standardı (NAKS). mercedes-benz bu en sonuncu GM, Ford, Volvo ve Polestar gibi bir avuç diğer otomobil üreticisine katılarak NACS’yi benimsemek. Mercedes EV’ler, 2024 yılına kadar Tesla’nın süper şarj istasyonlarına erişebilecek. Otomobil üreticisi ayrıca Kuzey Amerika’da 2.500’den fazla şarj cihazıyla kendi şarj ağını genişletmeyi planlıyor.

Ve Kentucky şimdi bunu gerektiriyor EV şarj şirketleri katmak teslaotoyolları elektriklendirmek için bir eyalet programından federal dolar elde etmek istiyorlarsa, standart CCS’nin yanı sıra şarj fişi. Bunu ilk yaşayan Kentucky, ama Texas ve Washington bunu düşünüyor.

bu Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi Tesla’nın sağlamasını talep etti daha fazla bilgi Autopilot’un güvenliğine yönelik devam eden bir soruşturmanın parçası olarak sürücü izleme sisteminde.


Bip bip! 19-21 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek TechCrunch Disrupt 2023, mobilitenin geleceği hakkında içeriden bilgi alacağınız yer. Gelin ve daha sürdürülebilir bir gelecek için inşa etmek ve yenilik yapmak için gerekenleri günümüzün önde gelen mobilite girişimcilerinden dinleyin. Biletinizi şimdi 11 Ağustos’a kadar satın alarak 600$’a kadar tasarruf edin ve STATION promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın