Mercedes, ChatGPT tartışmasına dalıyor ve Toyota arayı kapatıyor

rent a car 34

İstasyon, ulaşımla ilgili her şeye adanmış haftalık bir haber bültenidir. Buradan kaydolun — İstasyona tıklamanız yeterli — bültenin tam sürümünü her hafta sonu gelen kutunuza almak için. Ücretsiz abone olun.

İnsanları ve paketleri A Noktasından B Noktasına taşımanın geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tüm araçları için merkez merkeziniz olan The Station’a tekrar hoş geldiniz.

ChatGPT heyecanın zirvesine ulaştı mı? Tipik olarak temkinli bir otomobil üreticisi mücadeleye atladığında, bu yakın olabileceğimizin bir işaretidir.

Elbette, Mercedes’ten ve 16 Haziran’da yaklaşık 900.000 araca yazılım beta sürümünü kullanıma sunacağını duyurmasından bahsediyorum. Şirket içi yapay zeka ve bilim editörümüz Devin Coldewey hikayeyi ele aldı ve bir arabanın böyle bir araç için neden doğru ortam olduğunu sorguluyor.


Son olarak ilginç bir paylaşım yapmak istedim. pazar analizi parçası muhabir Haje Van Kamps tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir EV trendi hakkında. Tl; dr: doğru hareket değil.

Pekala, haftanın haberlerinin geri kalanına geçelim!


Bir ipucu, yorum veya şikayet ile ulaşmak ister misiniz? Kirsten’a e-posta gönder [email protected]. Direk mesaj da gönderebilirsiniz @kirstenkorosec.

Bize şu adresten not bırakabileceğinizi hatırlatın: [email protected]. Anonim kalmayı tercih ederseniz, bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınSecureDrop’u içeren (talimatlar burada) ve çeşitli şifreli mesajlaşma uygulamaları.

Mikromobin’

istasyon scooter1a

Bisiklet otobüsleri oluyorlar yeni norm ABD’de Nedir, soruyorsunuz? Aile gruplarının çocuklarını okula birlikte bisikletle götürdüğünü gören bir sayı güvenliği olayı.

benziyor bisiklet paylaşımı hizmetleri daha hevesli bisikletçiler yaratın. en azından, bu ne bu çalışma Birleşik Krallık’ta bulundu — bikeshare kullanıcılarının %66’sı hizmeti kullandıktan sonra daha fazla bisiklet sürmeye başladı.

KlipsHerhangi bir bisikleti anında ve alet kullanmadan elektrikli bisiklete dönüştürmek için taşınabilir bir cihaz yapan Brooklyn merkezli bir girişim olan , Micromobility Europe’un girişim yarışmasını kazandı.

Kovboylar Şirket, Micromobility Europe’ta duyurduğu entegre uygulama artık Google Haritalar’dan navigasyon özelliğine sahip olacak. Görünüşe göre bu, gelecekteki birçok Google ortak çalışmasından yalnızca biri.

DAB Motorları Ve Peugeot Motosikletleri bir e-motosiklet, Concept-E oluşturmak ve seri üretimi başlatmak için birlikte çalışıyor. İşbirliğinin bir parçası olarak Peugeot, DAB’a önemli bir yatırım yaptı ve şu anda şirkette çoğunluk hissesine sahip.

Teslimat işçileri NYC’de garantili bir ödül aldı Saatlik asgari ücret 18 dolarişçi hakları aktivistleri için tarihi bir zafer. Ancak, maaşın her iki tarafındaki insanlar hayal kırıklığına uğradı. Uygulama şirketleri açıkça bu fikirden nefret ediyor. Ve birçok teslimatçı, saatte 24 dolar beklediklerini ve masraflardan sonra yine de geçinebilecekleri bir maaş alamayacaklarını söyledi.

Jokoile ortak olarak Grubhub, teslimat sürücü merkezini resmen açtı. Buna Joco Concierge denir ve iki şirket arasındaki ortaklık, en az 500 iş çalışanına 1.000’den fazla elektrikli bisiklete ücretsiz erişim sağlayan bir pilot program içeriyor.

Leatt’ın yeni 3.0 Enduro kask yüzünüzü, başınızı ve kulaklarınızı korur..

Harley Davidson yan kuruluş Canlı Tel yenisini teslim etmeye başlamak için hazırlanıyor S2 Del Mar e-motosiklet Bu yaz. 100 mil menzile ve 15.499 $ fiyat noktasına sahip olacak.

Aşk minik arabalar? olarak bilinen küçük araba üreticilerinin yeni ittifakına göz atın. Mikro Arabalar Koalisyonu. Grup, mikro otomobil dostu mevzuatı teşvik etmek ve daha fazla üreticiyi çekmek istiyor.

Mikromobilite.com ayrılıyor Birkaç kârsız pazar böylece “kendi kendini sürdürebilirliğe” odaklanabilir. Şirket, hangi pazarlardan ayrılacağına veya nasıl yeniden bir araya geleceğine dair hiçbir ayrıntı vermedi ve inatla e-postalarıma cevap vermeyi reddetti.

NYC e-scooter pilotunu Bronx’un ötesine genişletti. Artık Kraliçeler de oynayabilir. Şehir, operatörleri olarak Bird, Lime ve Veo’ya bağlı kalıyor.

sumru 2023 sürümünü yayınladı. HSD katlanır kargo e-bisikletve bir tane istiyorum. Yeni versiyon, arka bagaj rafında daha fazla taşıma kapasitesine sahiptir, ancak kompakt, küçük bir metal ve kauçuk yığınına dönüştürülmesi yine de kolaydır. Başlangıç ​​fiyatı 5.065 ABD dolarıdır, ancak yeni bir Bosch motoru için buna değer.

Yeni bir küresel mikromobilite oyuncusu ortaya çıktı. Bugün yakın zamanda kuruldu altı markayı birleştirmek — Frog, Leap, Ottr, Element, Mixte ve White Fox — ve VC fonu EFO Ventures’a aittir. Bugünün ticari filosunda e-scooter, e-bisiklet, e-kargo bisiklet ve e-mopedlerden oluşan 8.000 araç bulunmaktadır.

Taşınacak TOM scooter gerçekten şirin Katlanıp 10 saniyenin altında taşınabilen bambu gövdeli, saatte 20 mil hızla oturan bir araç.

AF’den sıkıldın mı? Rad Güç Bisikletleri eğlenceyi hayatınıza geri getirmek istiyor. şirketini girin en sıkılan kişi yarışması para, ödüller, gezi ve/veya bir Rad motosikleti kazanmak için.

XYZ’ler modüler kit çeşitli işler için mükemmel yük taşıma aracını tasarlamanıza olanak tanır ve 300 librelik bir kapasite sunar.

Evet açıklığa kavuşmuş Dixie, MaaS sağlayıcısının evrensel şarj istasyonu. Sistem, bir dizi küçük EV’yi şarj etmek için yapay zekayı kullanır ve yol boyunca park kullanımı ve karbon ayak izi hakkında veri toplar.

—Rebecca Bellan

Haftanın anlaşması

para istasyonu

SPAC’ların öldüğünü kim söyledi? LeddarTechotomotiv sensör ve algı yazılım geliştiricisi, olacağını söyledi halka açılmak Özel amaçlı satın alma şirketi Prospector Capital Corp. ile bir birleşme yoluyla. Anlaşma, birleşik şirkete 348 milyon $’lık bir proforma özsermaye değeri verecek. İlginç bilgi: Prospector Capital, eski Qualcomm başkanı Derek Aberle tarafından kuruldu.

Dikkatimi çeken diğer fırsatlar…

Dingil EnerjisiEV’leri ve diğer ev enerji cihazlarını enerji piyasalarına bağlayan yazılımlar geliştiren Londra merkezli bir girişim, 1.6 milyon dolar topladı Picus Capital tarafından yönetilen bir tohum öncesi finansman turunda. Eka Ventures da katıldı.

Fernrideelektrikli, otonom arazi kamyonları geliştiren bir girişim, 31 milyon dolar topladı 10x Founders, Promus Ventures, Fly Ventures, Speedinvest ve Push Ventures’ın yanı sıra kurumsal yatırımcılar HHLA Next, Schenker Ventures aracılığıyla DB Schenker ve Krone’den bir A Serisi turunda.

Çakıl Hareketliliğiçekilebilir bir EV seyahat römorku geliştiren bir California girişimi, 13.6 milyon dolar topladı Lightspeed, Vision+ ve UpHonest Capital’den bir tohum ve Seri A turunda.

Suudi Arabistan imzaladı 5.6 milyar dolarlık anlaşma Çinli EV üreticisi Human Horizons ile araçların geliştirilmesi, üretimi ve satışı konusunda işbirliği yapmak için.

Standart Filobir EV filo yönetimi yazılımı başlangıcı, büyüdü 7 milyon dolarlık tohum finansmanı eBay’in kurucusu Pierre Omidyar’ın firması UP2398 ve Canvas Ventures liderliğinde.

Stellantis sahip olmak yaklaşık üçte birini yatırdı 300 milyon avroluk (324 milyon dolar) fonunu, kurumsal girişim kolunun piyasaya sürüldüğü 2022’den bu yana 10 yeni girişime (artı adı açıklanmayan bir hareketlilik fonu) dönüştürüyor. Başlangıçların ilk dilimi, pil teknolojisi ve holografik artırılmış gerçeklikten sürdürülebilir üretime ve hatta e-bisikletlere kadar her şeyi kapsıyor. Tanıyabileceğiniz birkaç isim: Envisics, Lyten ve Nauto.

Telomuhabir Harri Weber’in ilginç bir EV girişimi Hakkında yazmıştı10 milyon dolarlık sonradan para değerinden 1,4 milyon dolar topladı

uber liderliğindeki 20 milyon dolarlık tur içine Everest FilosuHindistan genelinde Uber ve Ola araç paylaşım platformlarında çalışan 10.000’den fazla araçla övünen Mumbai merkezli bir filo yönetim şirketi.

Önemli okumalar ve diğer bilgiler

ADAS

xpeng Tesla’nın FSD’sine benzeyen Şehir NGP’sini Pekin’e genişletti. Başkentin yanı sıra, City NGP’ye Guangzhou, Shenzhen ve Şanghay’daki araç sahipleri tarafından erişilebilir ve bu yıl düzinelerce şehir daha çevrimiçi olacak.

otonom araçlar

Elon Musk Tesla’nın piyasa değerinin doğrudan “otonom sürüşü çöz” Musk, yorumları Paris’teki VivaTech inovasyon konferansında LVMH’den Antoine Arnault ile yaptığı konuşma sırasında yaptı. İlk defa böyle bir yorum yapmıyor. Musk, bu bağlantıdan defalarca bahsederken, aynı zamanda özerkliği yakında “çözeceğine” dair söz verdi.

Elektrikli araçlar, şarj ve piller

ParlakDropGeneral Motors’un elektrikli dağıtım kamyoneti iştiraki , ilk teslimatını yaptı ABD dışında. Şirket, 2.500 Zevo EV’lik daha büyük bir siparişin parçası olarak FedEx Express Kanada’ya 50 BrightDrop Zevo 600 elektrikli minibüs teslim etti.

binmek Haziran 2024’e kadar 35 elektrikli bağlantılı kamyonu dağıtmak için Norveç’te PostNord ile ortaklık yapıyor.

GM ve ortak girişim ortağı Samsung SDI sitesi için Indiana’yı seçti 3 milyar dolarlık pil hücresi fabrikası 2026’da faaliyete geçmesi planlanıyor.

Japonya Toyota’ya verecek 841 milyon dolara kadar EV’lerde kullanılan pillerin yerli üretimi için sübvansiyonlarda.

Cümbüş NACS-CCS konuşmasına atladı ve hem standartları hem de otomobil üreticilerini V2G yeteneklerini de etkinleştirmeye çağırdı.

Riva CFO Claire McDonough, Deutsche Bank konferansında R1S SUV üretimi de dahil olmak üzere bazı ilginç yorumlar yaptı. geride kalıyor elektrikli kamyonu. CFO, 2023’te geçen yıl ürettiğini ikiye katlayarak 50.000 araç üretme planını da yineledi.

Tesla’nın EV şarjı ve konektör bağlantı noktası (Kuzey Amerika Şarj Standardı olarak adlandırılır) destek kazanmak Ford ve GM gemiye atladığından beri. ABB, Autel Energy, Blink Charging, Chargepoint, EVPassport, Freewire, Tritium ve Wallbox dahil olmak üzere uzun bir şarj donanımı ve yazılım şirketi listesi, sistemlerine NACS eklemeyi planladığını duyurdu. Tesla dışında ABD’de satılan her EV’de kullanılan Kombine Şarj Sistemi (CCS) konektörlerinin benimsenmesini teşvik etmek için kurulan küresel dernek CharIN bile geçici destek verdi.

toyota tanıtmayı planlıyor yüksek performanslı lityum iyon pil otomobil üreticisinin yıllık hissedarlar toplantısından önce ortaya koyduğu yeni teknoloji yol haritasının bir parçası olarak 2026 yılına kadar yeni nesil elektrikli araçlarına yönelik. Piller daha hızlı şarj ve yaklaşık 620 mil (1.000 kilometre) menzil sağlayacak. Toyota ayrıca katı hal pil teknolojisinde ilerleme kaydettiğini ve teknolojiyi 2027 ile 2028 arasında ticarileştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Konser ekonomisi

Logan Yeşilaraç çağırma platformunun kurucu ortağı ve eski CEO’su Lyftirade şirketin yönetim kurulunda kalmak yıllık hissedarlar toplantısının ön sonuçlarına göre, bazı hissedarların muhalefetine rağmen.

bu ABD Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu için bir standardı reddetti işçileri sınıflandırmak Trump yönetimi tarafından benimsendi, bu da konser işçilerini bağımsız yükleniciler olarak sınıflandırmayı kolaylaştırdı. Obama dönemi testine geri dönüş, Uber, Lyft ve DoorDash gibi şirketlerin işçilere çalışan yerine bağımsız yükleniciler olarak davranmaya devam etmesini zorlaştıracak. Aynı zamanda esnek çalışanların sendika kurmasını kolaylaştırabilir.

İnsanlar

billy noleneski vekil FAA Yöneticisi katıldı Okçu Havacılık baş güvenlik görevlisi olarak.

Nikola Corp. dır-dir 270 çalışanı işten çıkarıyorveya işgücünün yaklaşık %23’ünü oluşturuyor ve nakit para biriktirmek istediği için elektrikli kamyon çabalarını Kuzey Amerika ile sınırlıyor.

gerçek araba yeniden yapılanma nedeniyle personelin %24’ünü işten çıkarıyor. Hakkında 102 kişi işten çıkarmadan etkilenecektir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın