Seedstars, Fondation Botnar, gençlerin refahına odaklanan Afrikalı girişimleri desteklemek için yeni bir fon başlattı

Seedstars Başkenti ve İsviçre hayırsever vakfı Fondasyon Botnar düşük ve orta gelirli ülkelerde 30 yaşın altındaki insanların refahını iyileştirmeye odaklanan Afrika’daki erken aşamadaki girişimleri hedefleyen 20 milyon dolarlık bir yatırım yetkisi olan Seedstars Youth Wellbeing Ventures’ı başlattı.

Her zaman yeşil kalan fon, sağlık hizmetlerini, çevresel sürdürülebilirliği ve ekolojik dayanıklılığı (temiz enerjiye erişim gibi), yerel gıda güvenliğini, su ve sanitasyon, atık yönetimi, uygun fiyatlı konut, istihdama erişim ve Tanzanya, Gana, Senegal, Fas ve Mısır’da güvenli ve sürdürülebilir ulaşım.

Seedstars, TechCrunch’a yetkinin 250.000 $’lık başlangıç ​​sermayesi ve 750.000 $’a kadar devam eden yatırımlar sağlayacağını söyledi. Önümüzdeki beş yıl boyunca yılda en az yedi girişime yatırım yapmayı planlıyor.

Seedstars Youth Wellbeing Ventures, Afrika’ya daha fazla sermaye akışını teşvik etme umuduyla, benzer düşünen yatırımcılarla birlikte ortak yatırımlar yapacak. Ortak yatırımcı ağının yanı sıra, hedef pazarlarında gençlerin hayatlarını dönüştürme potansiyeline sahip girişimleri belirleyecek, yatırım yapacak ve ölçeklendirecek.

“Gelişmiş ülkeleri gelişmekte olan pazarlarla karşılaştırırsak, gençlerin refahında büyük bir boşluk var. Seedstars’ın ortağı Benjamin Langer, “Hedefimiz, gelişmekte olan pazarlarda yaşayan gençlerin sağlığını ve esenliğini desteklemek için gerçekten uygun ve hazır kapsayıcı kentsel ortamlar ve sistemler yaratarak şehirleri dönüştürmektir” dedi. Capital, gelişmekte olan ve öncü piyasalardaki yeni fon yöneticilerini desteklemek için geçen yıl başlatılan alternatif bir yatırım platformu.

Langer, “amaçla ilgili girişim destekli şirketlere yatırım yaparak, gelişmekte olan pazarlardaki gençlerin refahını iyileştirmek için hedef sonucumuzu hızlandırabiliriz. “Hızlanmayı”, ortakların gelişmekte olan pazarlardaki hibeler veya bağışlar gibi peşinde koştuğu diğer bazı eylemlerle karşılaştırıyoruz.”

rent a car 34

Seedstars ve Fondation Botnar şimdiden ilk ortak yatırımlarını gerçekleştirdiler. Nakliyecileri nakliyecilerle eşleştiren Senegal merkezli lojistik şirketi Chargel. Chargel, büyük kamyon filolarının sahipleri için bir platform olmanın yanı sıra, bağımsız nakliyecileri bir araya getirerek onlara yeni kazanç fırsatları sunuyor.

Fondation Botnar’ın girişim hayırseverliği lideri Antoine Veyrassat, Wellbeing Ventures yetkisinin başlatılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Fondation Botnar, fark yaratan şirketleri desteklemek için Seedstars’a katılmaktan heyecan duyuyor.”

“Gençlerin sağlığını ve refahını iyileştirmeye yönelik ortak taahhüdümüz, özellikle hızlı kentleşme ve şehirlerde yaşayan gençlerin sayısının artması nedeniyle, diğer hayırseverlik fonlarımıza ek olarak hayırseverliğe pazar temelli bir yaklaşım benimseyen yatırım stratejimizle güçlü bir şekilde örtüşüyor. hem benzersiz zorluklar hem de fırsatlar sunuyor,” dedi Veyrassat.

Fondation Botnar, dünya çapında kentsel alanlarda yaşayan gençlerin sağlığını ve refahını iyileştirmeye kendini adamıştır.

Seedstars Youth Wellbeing Ventures, dünya çapında 30’dan fazla gelişmekte olan pazarda aktif olan bir hızlandırıcı ve VC olan Seedstars Group altındaki büyüyen fon listesine yenilerini ekliyor. Diğer fonları arasında, gelişmekte olan pazarlar için tohum öncesi aşamaya odaklanan ilk küresel fonu olan Seedstars International Ventures I (SIV I), geçen yıl Patricia Sosrodjojo ile işbirliği içinde başlatılan ve gelişmekte olan pazarlarda 100 girişimi hedefleyen bir fon olan SIV II, ve bir pan-Afrika erken aşama fonu olan Seedstars Africa Ventures.

Aynı zamanda, Afrika’da tarım ve iklim çözümleri geliştiren yeni girişimlere yatırım yapmak için 200 milyon doları aşan pan-Afrikalı girişim şirketi Novastar’ın Afrika İnsanları + Gezegen Fonu da dahil olmak üzere son zamanlarda Afrika’da başlatılan amaca yönelik fonların artan sayısına katkıda bulunuyor. kıta ve diğeri iklim teknolojisi VC tarafından Ekvatoriklim değişikliğinin etkisini hafifleten girişimleri hedefliyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın