Y Combinator destekli Rever, geri ödemeleri ve iadeleri modernleştirmeyi hedefliyor

rent a car 34

Büyük lojistik şirketlerinin eski çalışanları olan Màrius Montmany ve Oriol Hernandez i Fajula, birkaç yıl önce “tersine lojistik” – posta sistemi aracılığıyla verimli ve uygun maliyetli bir şekilde ürün iadelerinin nasıl alınacağı – sorunu karşısında hüsrana uğradılar.

Piyasadaki mevcut çözümlerden memnun olmayan ikili, 2022’de artık Y Combinator tarafından desteklenen Rever’i kurdu. Rever, şimdi satın al, sonra öde tipi (BNPL) modeli (Rever işlemleri finanse eder) aracılığıyla anında nakit geri ödemeler sunar ve süreçleri otomatikleştirir müşteri davranışı ve satın alma eğilimleri hakkında analitik sağlarken etiket oluşturma ve geri ödemeler.

“Rever şu şekilde öne çıkıyor: [an] e-ticaret iadeleri için özel olarak tasarlanmış fintech, lojistik, yazılım ve müşteri hizmetlerini birleştiren hepsi bir arada platform, ”dedi Montmany TechCrunch’a bir e-posta röportajında. “Rever’in teknolojisi, somut ticari faydalar sağlayarak, e-ticaret operasyonlarını optimize etmek ve karlarını iyileştirmek isteyen işletmeler için onu değerli bir yatırım haline getiriyor.”

geri mi Aslında Sonuçları iyileştirmeye yardımcı olan “değerli bir yatırım” mı? Belki.

son bir çalışmak satın alınanların kabaca %10’unun iade edildiğini ve yılda milyarlarca doları bulduğunu, çevrimiçi getirilerin mağazadan tahmin edilebileceği gibi daha yüksek olduğunu tespit etti. Ve sorun daha da kötüleşiyor. 2021’de perakendecilere iade edilen ürünlerin değeri, 2020’ye göre yaklaşık %78 artışla 761 milyar dolara ulaştı.

Montmany, Rever’in farklılaştırılmış özellik seti sayesinde bu maliyetleri en aza indirebileceğini iddia ediyor. Örneğin, platform operasyonları kolaylaştırmak ve çeşitli nakliye lojistiği süreçlerini otomatikleştirmek için araçlar sağlar (örneğin, nakliye etiketleri oluşturma ve sevk edilen paketleri izleme). Ve Rever’in alışveriş tavsiyeleri, ürünleri iade eden müşterileri dahi perakendecinin web sitesinde tutmayı amaçlıyor.

Arka uçta, Rever her iadenin durumunu izler, müşteri şikayetlerini yönetir ve iade talepleri, geri ödemeler ve değişimler hakkında gerçek zamanlı veriler sunar.

ters

Görsel Kaynakları: ters

Montmany, “Müşterilerin önceki satın alımlarına ve tercihlerine göre alternatif ürünler öneren yapay zeka destekli bir işlevi aktif olarak geliştiriyoruz” diye ekledi. “Bu heyecan verici özellik, alışveriş deneyimini daha da kişiselleştirerek bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek.”

Kolay iade sürecinin marka algısı üzerindeki etkisi için söylenecek çok şey var elbette. 2022 Narvar’a göre anket, Müşterilerin %96’sı “çok kolay” veya “kolay” iade politikası sunan bir işletmeden tekrar alışveriş yapacak ve %77’si anında geri ödemelerin en sevdikleri avantaj olduğunu söylüyor.

Şu anda yaklaşık 25 çalışanı bulunan Rever, 130’dan fazla müşterisi ve “pozitif birim ekonomisi” olduğunu iddia ediyor. Bu sadece bir yıl içinde etkileyici bir ivme olsa da, giderek daha rekabetçi hale gelen bir sektörde rakiplerini yenip yenemeyeceği sorulur.

Rever, Shopify ve BNPL oyuncusu Klarna’yı geri dönüş odaklı girişimlerin yanı sıra ana rakipleri olarak görüyor Döngü Dönüşleri, İade Mantığı Ve Bulut Gönder, bazıları anında nakit para iadesi de sunar. Savaşacak çok sayıda satıcı var. Ancak Montmany’nin endişeleri varsa, bunları paylaşmadı ve Barselona merkezli Rever’in “uzun bir podyuma sahip sürdürülebilir bir iş modeline” sahip olduğu konusunda ısrar etti.

Y Combinator destekli Rever kısa süre önce GFC ve Oscar Pierre liderliğindeki 8,5 milyon Euro’luk (~ 9,29 milyon ABD Doları) milyonluk bir finansman turunu kapattı ve şirketin genişlemeye, işe almaya ve nihayetinde ürün getirilerinin ötesine geçmeyi planladığı bir finansman turunu tamamladı.

“Pandeminin Rever’in işi üzerinde olumlu bir etkisi oldu” dedi. “Bazı Avrupa ülkelerinde e-ticaret penetrasyonunun 10 kata kadar artması ve iade oranlarının ikiye katlanmasıyla, Rever’in hizmetleri pazarı önemli ölçüde büyüdü. Ayrıca, ekonomik gerileme sırasında, iadeleri çözmek e-ticaret markaları için bir öncelik haline gelir ve bu da dünya çapında, özellikle yaz indirimleri veya Kara Cuma gibi yoğun sezonlarda Rever’in çözümlerine olan ilginin artmasına neden olur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın