Lucid bir galibiyet elde etti, Bird’ün kurucusu yuvadan ayrıldı ve Zoox robotaksisi Vegas’ta devreye girdi

İstasyon, ulaşımla ilgili her şeye adanmış haftalık bir haber bültenidir. Buradan kaydolun — İstasyona tıklamanız yeterli — bültenin tam sürümünü her hafta sonu gelen kutunuza almak için. Ücretsiz abone olun.

İnsanları ve paketleri A Noktasından B Noktasına taşımanın geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tüm araçları için merkez merkeziniz olan The Station’a tekrar hoş geldiniz.

Okurlarımızın tümü Amerika Birleşik Devletleri’nde değil. Ama yurtdışında yaşayanlar (veya yaşayanlar) için 4 Temmuz kutlu olsun! Yoğun bir seyahat hafta sonu ve yollarda güvende olun.

Haberin geri kalanına atlamadan önce birkaç öğe. ölümünden bahsetmezsem kusura bakmam John B. Yeterince iyi, lityum iyon pilin yaratıcısı ve bir Nobel ödüllü. Onun kritik çalışmaları olmasaydı, şarj edilebilir lityum-iyon pillere ve bunlarla çalışan tüm ürünlere sahip olmazdık.

Kaçırmış olabileceğiniz başka bir hikaye, özellikli makale hakkında Porsche ve nasıl CEO Oliver Blume şirketin daha yüksek kar marjları elde edebileceğini ve lüks segmente girebileceğini düşünüyor. (Otomobil üreticisi geleneksel olarak kendisini bir performans kategorisine yerleştirmiştir).

Tamam, hadi dalalım.


Bir ipucu, yorum veya şikayet ile ulaşmak ister misiniz? Kirsten’a e-posta gönder [email protected]. Direk mesaj da gönderebilirsiniz @kirstenkorosec.

Bize şu adresten not bırakabileceğinizi hatırlatın: [email protected]. Anonim kalmayı tercih ederseniz, bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınSecureDrop’u içeren (talimatlar burada) ve çeşitli şifreli mesajlaşma uygulamaları.

Mikromobin’

istasyon scooter1a

Bir dizi ölümcül yangından sonra, New York City alıyor 25 milyon dolarlık acil yardım 50 lokasyonda 170 mikromobilite şarj ve depolama istasyonunun kurulumunu finanse etmek için federal hükümetten. Amaç, e-bisikletlere güvenen teslimat çalışanlarına, araçlarına güç sağlayan lityum pilleri şarj edebilecekleri güvenli yerler sağlamaktır.

NYC ayrıca yakın zamanda UL sertifikalı olmayan pillerin satışına şehir çapında bir yasak getirdi, bu nedenle bu girişimlerin birleşimi e-bisiklet pili yangınlarının yayılmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

New York dışında, ABD Senatosu’ndaki yeni bir iki partili yasa tasarısı, düzenlemeye tabi olmayan e-bisikletlerin ve pillerin ABD’ye ithalatını sınırlayacak. 800 dolar. 800 doların altındaki bir e-bisiklet, tam olarak sertifikasız bir bataryaya veya zayıf bir batarya yönetim sistemine sahip olma olasılığı daha yüksek olan bisiklet türüdür.

Tabii ki, e-bisikletlerin bu kadar çok yangına neden olmasının nedeni karmaşık ve sadece ucuz bisikletlerin bir sonucu değil. Aynı zamanda aşırı şarj, yanlış kullanım ve yanlış kullanımın ürünüdür. Gelecekte bu konuyu derinlemesine incelemeyi planlıyorum, bu yüzden bizi izlemeye devam edin, ancak bu arada, bu konuda güvende olmanız için bazı ipuçları İstasyon sayısı.

Diğer haberlerde…

Kuş kurucu Travis VanderZanden yuvadan ayrıldı. Eski CEO ve başkanın Bird’den ağır çekim ayrılışı şimdi tamamlandı. rolünden ayrılıyor Bird’ün yönetim kurulu başkanı olarak, “derhal yürürlüğe girer.” John Bitove, VanderZanden’in yerini alıyor.

Connecticut’ın e-bisiklet indirim programı başladı ve uygun sakinler 1.500 $’a kadar teşvik alabiliyor.

gogoroTayvanlı scooter pil değiştirme şirketi , elektrikli araçlar, akıllı pil paketleri ve pil değiştirme istasyonları üretmek ve bu yıl içinde eyalette açık ve erişilebilir bir pil değiştirme altyapısı kurmak için Hindistan’ın Maharashtra eyaletiyle 1,5 milyar dolarlık bir anlaşma yapmayı planlıyor.

İtalya dır-dir çökertme e-skuterlerde. Önerilen kurallar, sahiplerinin sigorta yaptırmasını ve scooterların bir kayıt plakasına sahip olmasını ve dönüş sinyalleri ile donatılmasını gerektirecektir. Binicilerin ayrıca kask takmaları gerekecektir.

yeni McKinsey Anket, %30’unun küresel mobilite kullanıcıları mikromobilite kullanımlarını artırmayı planlıyor ve %27’si önümüzdeki on yılda mikroaraba kullanmayı düşünecek. Savaş henüz kazanılmadı, ancak ilerleme istikrarlı.

YadeaÇinli e-scooter markası Filipinler’deki ilk fabrikasında 1 milyar dolara varan yatırım yapmaya hazırlanıyor. Filipinler, Yadea için yeni ve sıcak bir pazar olacak. Şirketin halihazırda Çin’de altı ve Vietnam’da bir tesisi bulunuyor.

—Rebecca Bellan

Haftanın anlaşması

para istasyonu

Bu hafta iki Çinli halka arz dikkatimi çekti. RobosenseÇinli lidar şirketi ve Kara Susam Otonom araç sistemlerine odaklanan çip üreticisi, halka açılmak için Hong Kong Borsası’na başvurdu.

Siyah Susam ile ilgili not edilmesi gereken bir öğe. Bu, en az 500 milyon Hong Kong doları (63.8 milyon dolar) gerekli gelir seviyelerini henüz karşılamamış sözde “uzman teknoloji” şirketleri için Bölüm 18C adlı yeni bir halka arz çerçevesi kapsamında başvuran ilk kişi gibi görünüyor. ona göre ön prospektüsşirket 2022’de 177,75 Hong Kong doları (veya 165,4 RMB) kazandı.

Black Susam ve Robosense, ilgili listelerinden ne kadar yükseltmek istediklerini açıklamadı.

Diğer fırsatlar…

faraday geleceği daha fazla para toplamayı başardı. Nasıl? Hayır, gerçekten, burada ciddi bir soru soruyorum. Kuşatılmış EV SPAC dedi ki 90 milyon dolar topladı çok geciken FF 91 lüks elektrikli SUV’unu üretime ve teslimata almasına yardımcı olmak için mevcut yatırımcılardan.

Genel motorlar Edinilen Açıklanmayan bir meblağ için İsrail merkezli yazılım girişimi Algolion. Şirket, pil hücrelerindeki potansiyel tehlikeleri tespit edebilen bir yazılım geliştirdi. Şirketin kurucuları da dahil olmak üzere Algolion’un altı çalışanı İsrail’de kalmaya devam edecek ve İsrail, Herzliya’daki GM Teknik Merkezi’ndeki 850’den fazla çalışana katılacak.

rent a car 34

çalışkan aldı 100 milyon dolarlık sermaye yatırımı Güney Koreli telekomünikasyon şirketi SK Telecon. Bu bir genişleme çalışkan‘nin Şubat 2022’de başlayan SK Telecom ile mevcut ortaklığı.

Trafik yokAI tabanlı bir trafik yönetimi platformu, 50 milyon dolar topladı VNV Global ve UMC Capital’in katılımıyla M&G Investments liderliğindeki B Serisi fonlama turunda. Mevcut yatırımcılar Grove Ventures, Vektor Partners, Next Gear Ventures, North First Ventures, Meitav Investment House, Alchimia Investments ve TMG de tura katıldı.

NuvokargoMeksikalı bir dijital lojistik platformu olan 250 milyon $ değerleme ile B Serisi turda 36.5 milyon $ topladı.

Servis4Şarj CihazıEV şarj altyapısını kuran, işleten ve bakımını yapan Berlin merkezli bir girişim olan , A Serisi finansman turunda 10 milyon € topladı. BP girişimleri şirkete 7,5 milyon € (8,2 milyon $) yatırım yaparken, Energie 360’ın kurumsal risk sermayesi kolu Smart Energy Innovationsfonds kalan 2,5 milyon € (2,73 milyon $) yatırım yaptı.

Önemli okumalar ve diğer bilgiler

otonom araçlar

Araba ve Sürücü çok da gizli olmayan, gizli Apple araba projesinin olduğunu öne süren bazı yeni kanıtlar ortaya çıkardı. hala devam ediyor ve hatta Arizona’da test yapmak.

Halo.ArabaKiralık arabaları bir müşterinin kapısına kadar teslim etmek için uzak operatörleri kullanan bir girişim olan , sürücüsüz operasyonları başlattı Las Vegas’ta.

Polis departmanlar Cruise ve Waymo’ya yetki verdi görüntü istemek sürücüsüz arabalarından, robotaxi’nin, özellikle şirketler yeni şehirlere doğru ölçeklenirken, mahremiyet savunucuları ve kanun uygulayıcılar için yeni kanıtlama alanı olduğunu öne sürüyor.

TuSimple mayıs ABD işini satmak çünkü dikkatini ve kaynaklarını daha çok Asya’ya çeviriyor.

Zoox amaca yönelik, elektrikli, otonom robotaksini halka açık sokaklarda test etmeye başladı Las Vegas’ta. Test alanı, şehrin güneybatısındaki tesislerin bulunduğu mahallenin etrafındaki bir millik bir döngü ile sınırlıdır.

Elektrikli araçlar, şarj ve piller

Lordstown Motors Boşluğun etrafında dönüyor olabilir, ama savaşmadan dışarı çıkmıyor. EV SPAC başvuruda bulundu Bölüm 11 iflas koruması Delaware’de ve Tayvanlı üretici ile daha önce üzerinde anlaşmaya varılan bir yatırım konusundaki anlaşmazlığını çözemediği için Foxconn’a da dava açtı.

Berrak oldukça iyi bir ortaklık kurdu – ve bu, lüks EV üreticisine çok ihtiyaç duyduğu desteği verebilir. hakkında konuşuyorum tedarik etmek için anlaşma aston martin gelecekteki elektrikli araç modelleri için aktarma organları bileşenleri ve pil teknolojisi ile. İkonik İngiliz lüks otomobil üreticisi, 2025’te bir EV piyasaya sürmeyi hedefliyor. TC+ muhabiri Tim De Chant analiz sağlar bunun Mercedes-AMG ve eski otomobil üreticileri için ne anlama geldiği hakkında.

Stellantis başlattı Free2move Ücreti, evde, işte veya yolda bir EV’ye güç sağlamanın her yönünü ele almayı amaçlayan yeni şarj ve enerji yönetimi iş birimi altındaki ilk ürün. Otomobil üreticisi ayrıntılar konusunda yetersizdi (yöneticiler bizi izlemeye devam edin) ve Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardını benimseyip benimsemeyeceğine dair bir taahhütte bulunmadı.

TechCrunch katkıda bulunan Mercedes AMG S 63E’yi inceledi, bir F1 teknolojisine sahip plug-in hibrit.

Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı (NACS) hala gelişme aşamasında. Ford, standardı benimsemeyi ilk taahhüt eden oldu, ardından GM ve Rivian geldi. En son girenler volvo, Kutup Yıldızı ve (bekleyin!) Amerika’yı Elektriklendirin, EV şarj ağı VW Grubu altında.

Uçuşun geleceği

Joby Havacılık’ın üretim prototipi eVTOL bir özel uçuşa elverişlilik sertifikası Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından yayınlanan ve artık uçuş testlerine başlayabilir. Sertifika, şirketin elektrikli uçaklarını 2024 yılına kadar müşterilerine teslim etme ve 2025 yılına kadar bir hava taksi hizmetini ticarileştirme yolunda ilerliyor.

Konser ekonomisi

Kapı Göstergesi teslimat işçilerine ödeme seçeneği sunacak garantili saatlik asgari ücret teslimat başına ödeme almak yerine – ama bir sorun var.

İnsanlar

audi CEO Markus Duesmann dışarı. Yerine VW Group strateji şefi Gernot Doellner geçecek.

Harley Davidson Jonathan Root’u CFO’ya terfi ettirdi. Daha önce Harley-Davidson’ın finansal hizmetler bölümünün kıdemli başkan yardımcısıydı.

Araba yolumda ne var

2024 alfa romeo tonu

Görsel Kaynakları: Kirsten Korosec

İnsanların plug-in hibritlerle ilgili ÇOK FAZLA fikri var. Tüketicilerin akülü elektrikli araçlara ulaşmaları için bir köprü teknolojisi mi? Yoksa sadece iki tahrik sistemine sahip aşırı pahalı, aşırı karmaşık bir araç mı?

Geçen hafta arabayı sürdüm 2024 Alfa Romeo Tonale AWD TI donanımında, 285 beygir gücü ve galon eşdeğeri başına 77 mil yakıt ekonomisi sağlayan bir plug-in hibrit elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmış kompakt bir SUV.

Diğer PHEV’ler gibi, sürücüler de Tonale’de üzerinde dna harfleri bulunan bir kadran aracılığıyla erişilen yalnızca EV modunu seçebilirler (dinamik, doğal ve gelişmiş verimlilik, bu EV modudur). Yine Stellantis’in altında yer alan bir marka olan plug-in hibrit Jeep’ler gibi, sürücülerin tüm EV aralığını korumalarına olanak tanıyan bir e-tasarruf seçeneği var. Diğer Stellantis markaları gibi, UConnect 5 yazılımı tarafından desteklenen bir bilgi-eğlence sistemine de sahiptir.

Hızlı düşünceler. Tam bir Alfa Romeo ve kalabalığın içinde kesinlikle göze çarpıyor – arka camda elektrikli bir Biscione amblemi gibi bazı eğlenceli ayrıntılar bile var. Ve varış noktası ücreti dahil 51.790 dolara mal olan TI donanımı, iç ortam aydınlatması, ısıtmalı koltuklar ve kablosuz şarj pedi gibi bazı güzel eklentiler sunuyor.

Tonale, Stelvio kadar iyi idare etmiyor ve basıldığında köşelerde biraz yuvarlandığını gördüm. Ama asıl şikayetim, rejeneratif frenlemenin bağımsız olarak kontrol edilememesi. Bunun yerine, rejeneratif frenleme ayarı, seçtiğiniz DNA seçicideki harfle bağlantılıdır. Rejeneratif frenlemeyi kontrol etmek için direksiyon simidinin arkasına bazı kanatçıklar eklemek hoş bir ek olacaktır.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın