Gıda israfını ortadan kaldırmak, gezegeni kurtarmanın bir sonraki sınırıdır

rent a car 34

Yarışta Karbon nötrlüğe ulaşmak için birçok işletme, yüksek karbon geçişini sınırlandırarak, evde daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak veya et tüketimimizi azaltarak emisyonları azaltmanın çeşitli yollarını arıyor.

Ancak, bireysel tüketicilerin yapabileceği, büyük yaşam tarzı değişiklikleri gerektirmeyen bazı şeyler var, bu da onları gezegene yardım etmek isteyen ancak tatil seyahat programlarından vazgeçmek istemeyen sıradan insanlar için daha olası seçenekler haline getiriyor.

Böyle bir yöntem, gıda israfını azaltmaktır. Bu küçük bir sorun değil: Feeding America’ya göre, yalnızca ABD’de, yaklaşık Gıda arzının %40’ı israf ediliyor, bu da her yıl yaklaşık 119 milyar pound gıda veya yaklaşık 140 milyar öğün israf anlamına geliyor. bu kadar 212 milyon otomobil olarak CO2 emisyonları, Çevre Savunma Fonu’na göre. %40 rakamını düşünmenin bir başka yolu da, bunun her yıl yaklaşık 119 milyar pound gıda veya yaklaşık 140 milyar öğün israf olduğunu anlamaktır.

Ancak gıda israfı sorunu üzerinde çalışan birkaç girişim var. buz gibi Ve Değirmen. Girişimci bir mühendis tarafından hobi olarak geliştirilen bir uygulama olan Fridgely, kullanıcıların etrafta dolaşmalarını sağlayabildiğiniz sürece teknolojinin gıda israfını önlemeyi kolaylaştırabileceğini gösteriyor. Mill ise aksine, temiz bir sisteme sahiptir. atık gıdaların toplanmasına yardımcı olun ve onu bir ulusun gıda yaratma sistemine geri dönüştürülebilecek gıda alanlarına dönüştürün. Mill, referans olarak nihai ürünü olarak tavuk yemi ile başlıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın