Taylandlı Bir Adam ChatGPT Sayesinde Loto Kazandı – Dünyadan İlginç Haberler

Yapay zekâ son dönemin en çok konuşulan, en hızlı ilerleyen ve en sıra dışı teknolojilerinden biri. Bu teknolojinin en ilginç ve popüler uygulamalarından biri ise Amerika Birleşik Devletleri merkezli OpenAI tarafından geliştirilen yapay zekâ sohbet boyu ChatGPT. ChatGPT, bugün eğitimden mühendisliğe, tıptan mimariye, sanattan matematiğe kadar pek çok farklı alanda, milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Ancak Patthawikorn Boonrin isimli Taylandlı bir adam ChatGPT’yi oldukça ilginç bir amaçla kullandı. Boonrin yapay zekâ sohbet botundan, Tayland’daki loto çekilişi için tahminde bulunmasını istedi. ChatGPT’nin tahminine güvenen adam, ikramiye kazanmayı başardı. Detaylara birlikte bakalım.

ChatGPT, son dönemin en popüler yapay zekâ uygulamalarından biri

chatgpt

Örneğin öğrenciler, sınavlarına çalışmak veya kolay yoldan ödev hazırlamak için, mühendisler zorlu hesaplamaların üstesinden gelebilmek için ChatGPT’nin neredeyse sınırsız bilgisinden ve birikiminden faydalanıyor. Öte yandan yapay zekâ sohbet botunun tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı, buna bağlı olarak da oldukça ilginç kullanım alanları var. Ancak geçtiğimiz günlerde Taylandlı Patthawikorn Boonrin, ChatGPT’yi son derece sıra dışı bir amaçla kullandı.

Patthawikorn Boonrin, ChatGPT’den loto için tahminde bulunmasını istedi

chatgpt

Taylandlı, ChatGPT’ye son 10 yıldaki kazanan numaraları verdiğini, daha sonra ChatGPT’den bir sonraki çekilişte ikramiye isabet edecek sayıları tahmin etmesini istediğini açıkladı.

Yapay zekâ sohbet botu, Taylandlı adama 57, 27, 29 ve 99 sayılarını önerdi

chatgpt

Chatgpt’nin önerisini dikkate alan Boonrin, loto çekilişinin ardından ChatGPT’ye güvenmekle son derece doğru bir karar verdiğini anladı.

ChatGPT, lotoda kazanacak sayıları doğru tahmin etmeyi başardı

Taylandlı adam, bu sıra dışı süreci anlattığı sosyal medya paylaşımlarında, 99 sayısına ikramiye isabet ettiğini açıkladı. Ancak ne yazık ki bu büyük ikramiye değildi. Boonrin, ChatGPT’nin loto tahmini ile 2.000 Tayland bahtı, yani yaklaşık 59 dolar kazandı.

ChatGPT, Boonrin’e loto konusunu “saplantı haline getirmemesini” tavsiye etti

Patthawikorn Boonrin, kısa sürede binlerce insana ulaşan sosyal medya paylaşımlarında ChatGPT’nin kendisine bazı tavsiyelerde bulunduğunu dile getirdi. Boonrin bu hususta, ChatGPT’nin loto kazanmanın tamamen şansla ilgili olduğunu hatırlattığını bu nedenle konuyu bir saplantı haline getirmemesini, bunun yerine dışarı çıkıp egzersiz gibi şeyler yapması önerisinde bulunduğunu ifade etti.

İlginizi çekebilir:

Yapay Zeka Sohbet Robotu ChatGPT Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 18 Gerçek

Kaynak: 1

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
kaynak: listelist, sozcu

Yorum yapın