Gözyaşı yok, yalnızca şimdi fırlatılıyor: Virgin Galactic, Virgin Orbit batarken uzaya geri dönüyor

Uzayda kimse ağladığını duyamaz. Muhtemelen bu yüzden Virgin Galactic, şu anda parçalar için kurtarılmakta olan kardeş şirketi Virgin Orbit’in zamansız çöküşünden bu kadar kısa bir süre sonra oraya yöneliyor. Yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra uzay turizmi şirketi yeniden uçmaya hazır ve bunu yarın sabah yapmayı planlıyor.

Virgin Galactic’in ilk uçuşu 2021’deydi, şirketin mürettebatını ve kurucusu Richard Branson’ı taşıyor. Çoğu hesaba göre bir başarı olsa da, FAA uçuş planından sapmaya itiraz etti ve şirkete kısa bir süreliğine ara verdi.

O zamandan beri şirket, sonunda günlük olarak uzayın kenarına yörünge altı uçuşlar sunmaya yönelik iddialı planını desteklemek için uçuş donanımını ve altyapısını güncellemek için çalışıyor. Artık uzay hattı görevleri ve güvenliğinden sorumlu başkan olan Mike Moses olarak, 2021 lansmanından kısa bir süre sonra bana söyledikısmen uzay aracını kendileri inşa ediyor ve uyarlıyor, ancak aynı zamanda denetimler için süreçlerini düzene sokuyor vb.

Umdukları program kesinlikle gerçekte gerçekleşen şey değildi ve şirket, o zamandan beri temelde hiçbir gelir elde etmeden bu çabaya para akıtıyor, ancak gerçekten uçan çok az sayıdaki uzay turizmi şirketinden biri olarak, orta düzeyde gelir potansiyeli terimi oldukça anlamlıdır. Yatırımcıları, en azından dışarıdan çok korkmuş görünmüyor.

Yarınki lansman, Virgin Galactic çalışanları Jamila Gilbert, Christopher Huie, Luke Mays ve Beth Moses ile iki pilot Mike Masucci ve CJ Sturckow’u taşıyacak.

Daha önce olduğu gibi, “ana gemi” VMS Eve geleneksel olarak kalkacak ve uzay aracı VSS Unity’yi 50.000 feet’e çıkaracak, burada ikincisi ayrılacak ve New Mexico’daki Uzay Limanı’na inişe geri dönmeden önce uzayın kenarına fırlayacak.

Kalkış 08:00 Dağ saati, 07:00 Pasifik olarak planlanmıştır. Lansmanın canlı videosunu yapmıyorlar, ancak Virgin Galactic sık sık güncellemeler sağlayacaklarını ve ilgili yeni bilgileri bu gönderiye ekleyeceğimizi söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın