Sony’nin PS5 akışlı Project Q el bilgisayarı bu yıl piyasaya sürülecek

Project Q gerçek ve yakında geliyor, şirket bugünkü PlayStation Showcase etkinliğinde onayladı. Sony Interactive Entertainment’ın Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, yaklaşmakta olan elde taşınır cihazın varlığını doğruladı.

Etkinlik sona ererken yönetici, “Bu yılın ilerleyen saatlerinde, WiFi üzerinden uzaktan oynatmayı kullanarak PS5 konsolunuzdan herhangi bir oyunu oynatmanıza olanak tanıyan özel bir cihazı piyasaya süreceğiz” dedi. “Dahili olarak ‘Project Q’ olarak bilinen bu ürün, 8 inçlik bir HD ekrana ve DualSense kablosuz kontrol cihazının tüm düğmelerine ve özelliklerine sahiptir. Yakın gelecekte daha fazla bilgi paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Gerçekten de cihaz, ortasına sıkışmış sekiz inçlik bir ekrana sahip bir PlayStation kontrolcüsü. En azından söylemek gerekirse, daha geleneksel el bilgisayarlarından bir kopuş. Aslında, yakın zamanda duyurulan (dün) Backbone One PlayStation Edition akıllı telefon denetleyicisiyle daha fazla tasarım özelliğini paylaşıyor.

Görsel Kaynakları: sony

Cihaz, uzun bir bulut oyun sistemleri serisinin en yenisi ve Sony’nin uzaktan oyunların geleceğine dair açık bir güven oyu.

Gelişmekte olan…

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın