Snowflake, akıllı aramayı bulut veri yönetimi çözümüne getirmek için Neeva’yı satın aldı

kar tanesi ister yapılandırılmış bir veri ambarının parçası isterse daha az yapılandırılmış bir veri gölü olsun, tamamen buluttaki verileri yönetmekle ilgilidir. Neeva, iki eski Google çalışanından oluşan bir arama girişimi, hem tüketici hem de kurumsal teklifler üzerinde çalışarak tamamen aramayla ilgiliydi. Bu haftanın başlarında, uzaklaşacağını duyurdu tüketici aramasından işletmeye konsantre olmak.

Bugün Snowflake girişimi satın aldığını duyurdu. Şirketler anlaşmanın şartlarını açıklamadı.

Son zamanlarda, Snowflake’in Neeva ile ilgilendiğine dair söylentiler, iki şirket bu öğleden sonra Snowflake web sitesindeki bir blog gönderisinde bunu resmileştirmeden önce dönüyordu. Şirketin kurucu ortağı ve ürünlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Benoit Dageville, şirketlerin neden bu kadar uyumlu olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Dageville, blog gönderisinde “Ekiplerin tam olarak doğru veri noktasını, veri varlığını veya veri içgörüsünü keşfetme yeteneği, verilerin değerini en üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir.”

Neeva’nın aramada üretken yapay zekadan yararlanma yeteneğinin, Snowflake’i arama girişimine çeken şeylerden biri olduğuna dikkat çekti. “Bu nedenle Snowflake, aramayı geniş ölçekte daha da akıllı hale getirmek için kurulan bir arama şirketi olan Neeva’yı satın alıyor” diye yazdı. Üretken yapay zeka aramalarıyla, kullanıcılar soru sorabilir ve arama aracıyla etkileşime girerek insanların arama yapma şeklini temelden değiştirebilir.

Aslında, şirket üzerinde çalışıyordu bağımsız bir üretken yapay zeka arama uygulaması kapatıldığında Gist’i aradı. İçinde bir blog yazısı Şirketin tüketici aramayı kapattığını açıklayan kurucular, kurumsal ürünler üzerinde işe koyabilecekleri bir teknolojiye sahip olduklarını ve ileride konsantre olacakları yerin burası olduğunu belirttiler.

“Küçük modeller, boyut küçültme, gecikme süresi azaltma ve ucuz devreye alma ile öncülük ettiğimiz tekniklerin çoğu, işletmelerin bugün gerçekten istediği ve ihtiyaç duyduğu unsurlardır. Arama ve LLM uzmanlığımızı bu ortamlarda nasıl uygulayabileceğimizi aktif olarak araştırıyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde işimizin ve ekibimizin geleceği hakkında güncellemeler sağlayacağız, ”diye yazdı kurucular bloglarında.

Ancak bunun bağımsız bir şirket olarak bir veda blog yazısı olduğu ve Snowflake’in bir parçası olarak kurumsal aramada bu işi yapacağı ortaya çıktı. Neeva, çoğu tüketici arama aracının doğasında var olan gizlilik sorunlarını çözen reklamsız bir arama aracı sunma umuduyla piyasaya sürüldüğünde çok uğraştı. İki kurucu, Google’da dişlerini çıkarmak için yıllarını harcadılar ve bu deneyimi startup’a getirdiler. 2019’da şirketi kurduklarından bu yana 77 milyon doların üzerinde para topladılar, Crunchbase başına. En son 40 milyon dolarlık tur iki yıldan biraz daha uzun bir süre önce geldi. Yatırımcılar arasında Sequoia ve Greylock vardı.

Şimdi Snowflake’in bir parçası olarak, kurucular bulut veri yönetimi çözümünün yanı sıra yapay zeka arama çözümleri oluşturmaya yardımcı olmak için şirkete zengin bir deneyim getiriyor. Bir Google rakibi oluşturma hayali, tüketici arama aracının sona ermesiyle birlikte ölmüş olabilir, ancak teknoloji, gelecekteki Snowflake arama çözümlerinde yaşamaya devam edebilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın