Virgin Galactic, Ağustos ayında ikinci ticari yörünge altı uçuşu için hazırlanıyor

rent a car 34

İlk ticari görevinden yeni çıkmış olan Virgin Galactic, üç özel yurttaşı yörünge altı uzaya götürüp geri götürmek için 10 Ağustos’ta göklere geri dönecek.

Galactic 02 adlı görevin mürettebatı arasında eski bir Olympian ve erken bir Virgin Galactic bileti sahibi olan 80 yaşındaki Jon Goodwin; ve kar amacı gütmeyen Space for Humanity için bir hayır kurumu bağış toplama etkinliğinde yerlerini kazanan anne-kız ikilisi Keisha Schahaff ve 18 yaşındaki Anastatia Mayers. Antigua ve Barbuda’dan gelen Schahaff ve Mayers, Karayipler’den uzaya giden ilk insanlar olacak.

Virgin Galactic’in astronot eğitimi başkanı Beth Moses, mürettebatı tamamlayacak. Bu, Musa’nın şirketle birlikte yörünge altı uzaya dördüncü kez seyahat etmesi olacak.

Uçuşun yaklaşık 90 dakika sürmesi bekleniyor. Virgin Galactic’in önceki uçuşunda olduğu gibi, Galactic 02 de New Mexico’daki Spaceport America’dan kalkacak.

Virgin Galactic, hem özel varlıklı bireylere hem de sıfır yerçekimli bir ortamın faydalarından yararlanmak isteyen hükümetlere ve işletmelere hizmet eden gelişen uzay turizmi pazarında Blue Origin ile rekabet ediyor. Ancak Blue Origin, mürettebatlı bir kapsülü yörünge altı uzaya dikey olarak kaldırmak için bir roket kullanırken, Virgin Galactic, SpaceShipTwo adlı bir uzay uçağını yüksek irtifaya taşıyan ve onu havaya bırakan özel bir uçak kullanıyor.

Her iki gemi de – uçak ve uzay uçağı – her biri iki pilot tarafından yönlendiriliyor. Bu görev için CJ Sturckow ve Kelly Latimer, VSS Unity uzay uçağına pilotluk yapacak. Bu, Sturckow’un uzaya sekizinci ve Latimer’in ilk yolculuğu olacak. İtalyan Hava Kuvvetleri’nde eski bir pilot olan Nicola Pecile ve daha önce dört Virgin Galactic görevinde uçmuş olan Mike Masucci, VMS Eve ana gemisinin dümeninde olacak.

şirket tamamlandı ilk ticari uçuşu uzun yıllar süren geliştirme ve birkaç aksilikten sonra Haziran sonunda. Milyarder Richard Branson, şirketi 2004 yılında kurdu ve o sırada ticari hizmete 2007 gibi erken bir tarihte başlamayı planlıyordu. Ancak, 2014’te pilotlardan birinin ölümüyle sonuçlanan feci bir test uçuşu da dahil olmak üzere sayısız teknik sorun, Virgin Galactic’in başarısız olduğu anlamına geliyordu. kadar ilk mürettebatlı görevini tamamlamadı. 2021 yazı.

Geçen ayın başarılı misyonuyla şirket, müşteri biriktirme listesiyle çalışmaya başlamak için aylık görevlere geçeceğini söyledi. Virgin’in uzun vadeli hedefi, VMS Eve ana gemilerinden, nihai amacı onları uçurmak olan Delta adını verdiği bir uçak sınıfına geçmektir. Yılda 400 defadan fazla.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın