Google “Perspectives”, Reddit, YouTube, TikTok ve daha fazlasını arama sonuçlarında birleştirir

Google, Arama’ya daha fazla yapay zeka özelliği entegre etme çalışmalarının yanı sıra, sonuçların “başkalarının deneyimlerinden yararlanacağı” durumlarda bazı Arama sonuçlarının en üstüne gelecek yeni bir “Perspektifler” filtresi sunduğunu duyurdu. tartışma panolarındaki gönderiler, Soru-Cevap siteleri ve videolu olanlar da dahil olmak üzere sosyal medya platformları gibi.

Bu, diğer şeylerin yanı sıra arama sorgunuza platformun adını eklemek zorunda kalmadan Reddit bağlantıları ve YouTube veya TikTok videoları gibi şeylere arama sonuçlarında erişmenin daha kolay olacağı anlamına gelir.

şirket vardı daha önce bir Perspectives özelliği duyurulmuştu masaüstü ve mobil cihazlarda ABD’de İngilizce olarak En Çok Okunan Haberler altında başlayacaktı. Artık ilgili olduğunda genel arama sonuçlarında kullanılabilir.

Buna ek olarak, Google, insanlar Perspektifler filtresini kullandıklarında, içerik oluşturucular hakkında adları, profil resimleri ve içeriklerinin popülerliği hakkında bilgiler dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı gösterileceğini söylüyor.

Bu kişisel hikayeler, tartışmalar ve içerik oluşturucu içeriği, bazı arama sonuçları sayfalarında görünecek olan özel bir “Perspektifler” bölümü aracılığıyla da kullanılabilir hale gelecek. Burada, kullanıcıları, bu kullanıcı tarafından oluşturulan kaynaklardan elde ettikleri sonuçlarla eşleşen tam bir içerik sayfasına götüren bir “daha fazlasını gör” bağlantısı mevcut olacaktır.

Bununla ilgili olarak Google, kişisel içeriği anlamak ve sıralamak için geliştirilmiş bir sistem geliştirdiğini ve bir uzmanın bakış açısıyla yazılmış olduğunu söylüyor – bu, Google’ın web sayfalarını sıralamak için orijinal sisteminin, çok fazla bilginin olduğu bir çağda alaka düzeyinin azaldığının bir nevi kabulü. bireyler tarafından sosyal platformlarda ve geleneksel web sitesinin ötesinde başka yerlerde yayınlanmaktadır.

Aslında Google, geçen yıl konferansta konuşan bir yönetici şunu belirttiğinde buna değindi: Instagram ve TikTok, Gogole’un pazar payını yiyordu çünkü genç insanlar artık sorgularının bir kısmını Google Arama’da değil, doğrudan bu platformlarda başlatıyor. Başka bir deyişle, Google’ın bu yeni paradigmaya, insanların bilgiyi nasıl bulmak istediklerine uyum sağlamaktan başka seçeneği yoktu, eğer gelecek yıllarda alaka düzeyini korumak istiyorsa.

Şirket ayrıca, orijinal bilgileri içeren daha yüksek kaliteli sitelere daha fazla ağırlık vererek Arama’daki “inceleme içeriği” sıralamasında iyileştirmeler yaptığını söylüyor. Bu, belki de çok fazla içeriğin orijinal olmayacağı, ancak yapay zeka tarafından yaratılacağı ve farkı bilen bir arama motorunun çok yararlı olabileceği yapay zeka çağında da giderek daha gerekli hale gelebilir.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın