Google Play geliştiricileri, uygulamalarınızı güncellemeniz için sizi zorlayabilir

Yapay zeka destekli Play Store güncellemelerine ek olarak Google, bugün hem uygulama geliştiricileri hem de Play Store kullanıcıları için çeşitli yeni güvenlik ve gizlilik özelliklerini kullanıma sundu. G/Ç geliştirici konferansı. Bunlar arasında Play Integrity API’sindeki güncellemeler, Play Console uygulamasının yeni bir beta sürümünün tanıtımı, Play Store’daki Veri güvenliği bölümündeki değişiklikler ve daha fazlası yer alır. Bu arada Play Store kullanıcıları artık uygulamalarını güncellemek için geliştiriciler tarafından veya uygulamaları kilitlendiğinde otomatik olarak gönderilebilen istemler alabilirler.

Örneğin, bir geliştirici, belirli bir sorunun sonraki sürümlerde çözüldüğünü biliyorsa veya başka bir nedenle kullanıcıları daha güncel bir sürüme taşımak isterse, belirli uygulama sürümlerindeki kullanıcılardan uygulamalarını güncellemelerini isteyebilir. Google, bu özelliğin önceden herhangi bir entegrasyon çalışması gerektirmediğini ve önümüzdeki birkaç ay içinde uygulama paketleriyle kullanıma sunulacağını belirtiyor. Kullanıcılar ayrıca otomatik olarak Google’ın yakın zamanda yaptığı gibi, ön planda kilitleniyorsa ve daha kararlı bir sürüm mevcutsa, uygulamalarını güncellemek için zorlanacaklar ilan edildi.

Kullanıcılara bir uygulamanın topladığı ve paylaştığı veriler hakkında bilgi sağlayan Google’ın Play Store sayfaları da gelecek bir güncellemeyle geliştirilecek. ilan edildi içinde geçen ay daha fazla detay.

Bilindiği üzere Play Store’un Veri güvenliği bölümü, veri silme seçeneklerini ve diğer politika gerekliliklerini tanıtacaktır. Şirket, bunların geliştiriciler tarafından kullanıcılar arasında güven oluşturmak için kullanılabileceğini söylüyor. Ancak, Google, Apple’ın son kararlarını takiben, zamanla bir Play Store kuralı haline geleceklerini söylüyor. bir “hesap silme” şartının başlatılması 30 Haziran 2023’ten itibaren uygulama geliştiricileri için.

Google Play geliştiricilerinin, uygulamalarının Veri Güvenliği formundaki yeni Veri silme sorularının yanıtlarını göndermek için 7 Aralık’a kadar süreleri vardır veya 31 Mayıs 2024’e kadar uzatma talebinde bulunabilirler.

bu Bütünlük API’sini Oynat, geçen yıl başlatılan, aynı zamanda geliştirilmektedir. API, geliştiricilerin, kullanıcı işlemlerinin ve sunucu isteklerinin, Google Play hizmetleri tarafından desteklenen orijinal Android cihazlarda çalışan, uygulamalarının değiştirilmemiş bir sürümünden gelip gelmediğini kontrol etmelerine olanak tanır. Google, bunun, hile veya yetkisiz erişim gibi risk ve dolandırıcılığın yanı sıra saldırılara ve kötüye kullanıma karşı korunmaya yardımcı olabileceğini açıklıyor.

Şimdi Google, API kararlarını 10 kat daha hızlı veren yeni bir beat entegrasyon seçeneğini kullanıma sunduğunu ve geliştiricilerin API’nin durumunu status.play.google.com adresindeki yeni bir kontrol panelinde izleyebileceğini söylüyor.

Ayrıca Google, bir arka uç sunucusuna bir API entegre etmek zorunda kalmadan DRM korumasını kullanmak isteyen geliştiriciler için çevrimdışı uygulamalar ve oyunlar için otomatik bütünlük korumasını genişletecek.

Play Store Konsol Uygulaması da, geliştiricilerin ana sayfalarını izlemeye önem verdikleri metriklerle kişiselleştirmelerine olanak tanıyan bir makyajdan geçirildi. yeni uygulama, şimdi açık betada, ayrıca Google Play’den gelen mesajları takip etmek için Inbox’ı entegre etti. Ve yeniden tasarlanmış bir Uygulama içerik sayfası, olağanüstü görevleri daha net hale getirir.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın